Gerçeklik ve yaratılıs teorisi PC versiyon :)

insanlar bilgisayar programlarını olusturan 1 ve 0 lara benzerler her ne kadar birbirlerini tanımasalarda programın devamlılıgı için birbirlerine ihtiyacları vardır burada program dünyamızsa ve bizde içindeki 1 ve 0 larsak tanrıyıda kullanıcı olarak görmemiz gerekir çünkü program ve içindeki 1ve 0 lar ona hizmet etmek için vardır örnegğin ben sen ve bir baskası 1 0 1 olusturuyorsak bizi yaratan programcı bizim var olduğumuzu bilir ama içeriden sıradan bir kulanıcı olarak baktığımızda hernekadar birbirimizin var olduğnu bilsekde gercekde var olup olmadığımızı bilemeyiz çünkü dısarıdan baska bir kulanıcı bize baktığında bizim var olmadığımızı söyleyebilir örneğin kücük birçocugun windowstaki her işlemin gerceklesmesinde 1 ve 0 ların birbirini tamamlamasıyla olustuğunu kavrıyamıyabilir her islemde 1 ve 0 ların yeri değişebilir yenileri gelebilir buda programın devamlılığını bizim hayat olarak gördüğümüz olaylar bütününü açıklayabilir cennet ve cehenem kavramı ise bilgisayarın zararlı olarak gördüğü ya da hatalı çalısmaya neden olan programın devam edebilmesi için gereksiz artık önemi kalmıyan dosyaları silmesi zararlıları yargılayıp karantinaya alması gibi düsünebiliriz Dünya windowsta acılan mp3 programı gibi görebileceğimiz biseydir ve kesin olarak varlıgını biliriz ama hangimiz bu mp3 programının içinde gecen 1 ve 0 ları görebilir onu yaratandan baska ?

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• alemde 1 ve 0 lardan yaratılmıstır elektron ve protonlardan

c ya da delfi nin baslangıcı elektroniktir herseyin bası elektron ve protonlardır .atom bilimi

0 ile çarptıgın hersey bir woltajdır 1 lerle ise 5 woltaj degdigi an yazılan o noktaya geliyorsun

0|2
    0|0
    • iyi arkadas her seyi anladımda bu nötronlar hala kendi alemindemi takılıyor :)

• aslında 0 ve 1 lerin arasındada var o notronlar bilinmeyen ler ismini unuttum ama anımsayamadım şimdi

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 8

• Eğer söylediğin gibi bir sistem olsaydı tanrı kullanıcı değil programcı olurdu.Çünkü herşeyin yaratıcısı o olduğundan Assembly yi yani 0-1 li makine dilinide tanrı yaratmış olucaktı.Bilgisayarı insan biyolojisi ile bağdaştıran çok gördüm ama din ile bağdaştıranı ilk defa görüyorum.

0|1
    0|0
    • yeniliklere acık olmak lazım :) aslında bunu otobüsde düşündüm arkadas biz niçin varız lan biz gerçekten varmıyız gibi felsefi sorular sorunca :)...ufak tefek hatalar ya da düsünmediğim ayrıntılar olabilir yazarken epeyde uzun yazdım için kafamda karısmıs olabilir programcı demem daha doğru olurdu ama genel itibari ile anladıysanız sııntı yok :)

• God is a dj.

link

0|1
    0|0
  • tanrı aynı zamanda developer'dır. hem yaradan hem hizmet edilmesi gereken.

0|2
    0|0
  • o halde beyaz şapkalılar iyi diğerleride kötü meleklermidir :D ahahaha

0|1
    0|0
  • Hey sen sasirmissin dostuuumm :D

0|1
    0|0
  • beni hatalı programlamış. bu durumda çöpe gitmem gerekiyor :|

0|1
    0|0
  • what is matrix ulan !

0|1
    0|0
  • yüce isa aşkına dogru söylüyorsun :D

0|1
    0|0
    • sende sakın jesusa benzion demede :)

• bunu diyennler aşagılıklık insanlardır düünyada jesusa benziyen kimse yoktur :SSS o bir tane yaratılmış üstün kişilerdir o bir bedene girdi ve herşeyi kontrol etti onu yerinin kimse tutumaz :)))

Yükleniyor...