"Çok şey olmak isteyen hiçbir şey olamaz, bir şey olmak isteyen çok şey olur" sözü doğru mu?

oleninsan
Arkadaşlar bu sözü öğretmenimden duydum. Ancak ben matematik ve bilim konusunda başarılıyım, ancak oyunculuk konusuna da ilgim ve yeteneğim var. Yani bir şey değil, çok şey olmak istiyorum. Ayrıca gelecekteki mesleğim konusunda da herhangi bir fikrim yok. Sizce ilerde başarısız mı olacağım?
"Çok şey olmak isteyen hiçbir şey olamaz, bir şey olmak isteyen çok şey olur" sözü doğru mu?