Vücut geliştirme boy uzamasını durdurur mu?

Benim amcamın oğlu 15 yaşında ve vücut geliştirme yapıyor, 2 hafta önce bıraktı çünkü herkes dedi boyun uzamaz falan, şimdi 15 yaşında ve boyu yaklaşık 175-176 bu normal mi?

0|0
19

En İyi Erkek Görüşü

• 22 den sonra başlamalı.o zamana kadar bir sporla uğraşılabilir.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• Çok ağır kaldırıyorsa evet durdurur ama normal ölçütlerle yapıyorsa sorun olmazdı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• uzamasını engellemez genetik uzayacağı varsa uzar kardeşim 15 yaşında 1.75 şu an 17 yaşında hala 1.75 kalcak böle belli body flanda yaptıgı yok

0|0
    0|0
  • shoulder dumbell press shoulder press leg press ten uzak durum .bu hareketlere omurgaya etki ettiğinden uzamayı kısıtlarrr. bol bol barfixe asılın

0|1
    0|0
  • Alakası var sürekli ağırlık kaldırdığın için kemikler aşağıya basınç yapıyor bu yüzden boy uzamıyor Örnek vereyim haltercilerin boyuna bakarsan anlarsın demek istediğimi.

0|0
    0|0
    • evet doğru örnek olarakta basketciler uzun oluyor yukarı doğru esnediği için

• ölesine girmiştim geziyordum senin soruna cevap vermek için giriş yaptım bak canım kardeşim bilmediğin şeyde yorum yapma sana 2 şey söyleyim 200 kiloyu 1.50 m mi kaldırmak daha kolaydır 200 kiloyu 2 metreye mi kaldırmak daha kolay (halterde kısa boylu insanlar bu yüzden vardır) cahilsin

• alakası yok ben o yaşlarda 178 falandım body yapmaya devam ettim 1 yılda yüzme yaptım 190 oldum boyun uzamasını engellemez

0|0
    0|0
  • Niye ki yani şimdi yapsan ne olacak onu anlamadım?

0|0
    0|0
  • 20 yaşına kadar durdurur

0|0
    0|0
  • fazla uzun boy iyi olmaz ben 188 îm ve kamburlaşmaya başladım dostum kemiklerim ağrıyooo veeee bir yaşlı adam gibi boynum bükülüyor acı çekiyorum dosdumm acı çekiyorum :s

0|0
    0|0
  • Böyle bişey doğru bir şekilde yapıldığında hayır.Kemiklere çok fazla yüklenmedinde sorun olmaz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...