Çirkin olmak nedir bilir misiniz siz?

O kadar basit düşünüyor ki bu durumdan muzdarip olmayan insanlar, dedikleri boş teselliden başka bir işe yaramıyor. iç güzellikmiş, kendinle barışık olmakmış, girişken olmakmış, peh! hikaye!

hâlâ, "çirkin hede yoktur, az hödö vardır" diyorsanız da, ... böyle işi diyorum ben de. kimse 7/24 az vodka'yla gezmiyor, gerçekçi olun.

hayatınızda hiç, arkadaşlarınızın "bir şeyin yok abi saçmalama" demesine karşı, tanımadğınız insanlar yolda yanınızdan geçerken "tipe bak bu ne ya" lafını duyup yıkıldınız mı?

birbirini seven insanların, birbirlerine bakışlarını görüp "kimse bana böyle bakmıyor, belki de daha uzun bir süre bakmayacak" diye kahroldunuz mu hiç?

biriyle konuşurken gözlerinizi kaçırıp, yüzünüz incelemesin diye de sağa sola yere baktınız mı hiç?

gülüşünüzün ne kadar güzel olduğu söylemek yerine, "çok garip bir dudak yapın var" diyen oldu mu hiç?

"burnun şöyle, kaşın niye böyle" gibi yorumlara tabi tutuldunuz mu peki?

sadece bir tanesinin bile sürekli peşinizden gelmesini kaldırabilir miydiniz?

kendine güvenmenin, güçlü görünmenin havadan gelen şeyler olduğunu mu sanıyorsunuz? etrafınızda bütün bunlar olurken nasıl güçlü olacaksınız? insanlarla nasıl rahat iletişim kuracaksınız?

+ çok kafaya takıyorsun böyle şeyleri!

...sen kimsin! sen ortamlara akıp köşede bir yerde beklerken bile milletin aklını alırken, neyi düşünerek beni böyle teselli etmeye çalışıyorsun. evet takıyorum. ben orda kendimi gösterebilmek, insanlarla düzgün ve yeterli bir iletişim başlatabilmek için bin türlü takla atıcam sen hiçbir şey yapmadan 1-0 önde başlayacaksın.

+ yeaa abi her şey güzellik değil ki. insanın bilgi birikimi, konuşması, yetenekleri vs. bunlar da önemli.

hı hı tabi. zaten iletişim kurmaya başladığınız ilk anda ne kadar yetenekli olduğunuzdan, nasıl güzel yemekler yaptığınızdan, rus ve çin edebiyatına olan düşkünlüğünüzden bahsediyorsunuz. bırakın bu züğürt tesellilerini Allah aşkına.

hatta tecrübeyle sabit olan bir konu da şudur ki, enstrüman çalmak için bile tip gerekiyormuş onu öğrendim. "onda hiç davulcu tipi yok" diye bir şeyi başkasının aracılığıyla duymak nasıl bir şey bilir misiniz siz?

ben yoruldum.

0|0
8|12

En İyi Erkek Görüşü

• Okulda hocamız diyoki Allah herkese kendie göre bir eş yaratmıştır. Herkesin eşi vardır bu dünyada. İlerde olur ama ben 18 yaşıma geldim bir tane bile kız arkadaşım yok. Bi ara psikolojim bozulmuştu intihar falan düşünüyodum. Ama annem bana yakışıklı oğlum dedikten sonra kimseyi s*klemem ben aga. İsterse 10 tane kız yolda dalga geçsin s*kimde olmaz. Eskiden dışarı çıkmaya bile utanıyodum dalga geçicekler diye artık öyle bişey yok. Benle dalga geçenler kendi eksiklerini görmüyolar ben tipsizim onlar şerefsiz. Tipsiz olmak şerefsiz olmaktan daha iyidir :(

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Evet hakli olduğun tek biter var o da ilk yedi saniyelik on izlenim. Ama peki bundan 20 sene sonra? Bende oda herkes de burusmus cirkinlesmis olacak. Şuanda güzel olmaninda bin bir turlu yolu ve hilesi var üstelik eskisi kadar pahali da değil. Ama söyle bir düşün dediğim gibi 20 sene sonra kimse güzelligiyle anilmayacak. Bundan 20 sene evvelki best modelleri miss turkeyleri hangimiz hatirliyoruz. Ama basari karakter öyle mi. İlerde ne iyi insandi ahmet denir. ama eskiden ne yakisikliydi diye ahmetin sadece kendisi der.. E bir baskasi ne der düşüncesinin liderliğinde yasanilan bir ülkede de bunu tiye almamiz çok normal. Herkes komolexli kimi görünüşünden kimi maddi durumumundan kimi zekasindan kimi cahilliginden. Ama içlerinden yine en iysi gorunsuyle kompleksi olmak..

0|0
    0|0
    • herşey yalan

• bilmem doğrudurr

• İç güzellik Dış güzellikten sonra görülür Dışı iyi içi kötü olan biri ile kimse uzun süre kalmaz Ancak bir yararı vardır kalanın Dışı güzel içi boş olanda iyi diyorsan sizin fikriniz Herşeyde güzellik vardır Gözler görmeyi bilirse

0|0
    0|0
  • Tipsizim ama kendime güvenim var, hatta bu konuyla ilgili birçokta insanı kırmışımdır, nede mutlu bana.

0|0
    0|1
    • :D :D özgüven var sende

• bilmem

• Bil diye söylüyorum. :))

• Tamam da niye atar yapiyon ki sen şimdi. Git o zaman seni yaratana ilet bunlari sonuç olarak dogarken bizim elimize katalog vermediler burnum şöyle olsun agzim şöyle olsun diye seçmedik. Bu durumda yapabilecegimiz herhangi bir şey yok.

0|0
    0|0
  • Evet cirkin insan bir adim geridedir. Herzaman dedigim gibi ; siz cirkinler bizim icin varsiniz, sayenizde degerimiz anlasiliyo

0|0
    0|0
    • biz ne diozz

• Asagilamadim kimseyi sadece objektif oldum gercekleri soyledim

• bilirin bilirin off off :(

0|0
    0|0
  • Bilirim. Bu duyguların hepsini çok iyi bilirim.

Ama yaş ilerledikçe insan değişiyor nedense. Aslında her şey bakış açısıyla değişir. Bakış açımı değiştirdim ve şimdi kendime güveniyorum. Sonuçta herkes güzel/yakışıklı olmak zorunda değil...

0|0
    0|0
  • iç güzellik diye diye biz çirkinleri avutmaya calısıyolar da aynen ya yok öyle bir dünya cirkin bir kızın ortamda lafı bile dinlenmiyoken kimse bana iç güzellik demesin.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Alttaki arkadaşın dediğine göre netten bulunmuş bir yazı. Olsun, yine de güzel. En azından okudum ve böyle bir yazının olduğunun farkına vardım.

Sen yazsaydın bunları kendi çapımda ben de güzel şeyler yazmak için uğraşırdım. Anladığını varsayıyorum.

0|0
    0|1
    • aynı durumları paylaştıgım için burada paylaştım sizin görüşlerinizi merak ettiğimden dolayı

• Kardeş hangimiz 4 4lüğüz ki ? Çok yakışıklı dediğin haysiyetsiz çıkıyor, çok güzel dediğin karaktersiz çıkıyor. Sen kendi kalbine güveniyor musun? Güveniyorsan mesele yok. Ben insanları mutlu edebileceğim bir kalbim olduğuna inanıyorum varsın yakışıklı olmayayım.

0|0
    0|0
  • Bana hep suratın çok güzel bebek gibi filan derler olm ne güzel şanslısın diye ama sırf bazı insanlar moral bozmak için yer arıyorlar neymiş burnum büyükmüş şuana kadar ben burnumun büyük olduğunu hiç görmüyordum ama birkaç kişi sürekli söyleyince insan ister istemez takıyor sonra birisiyle göz göze geldim mi suratınmı hemen geri çeviriyorum artık bir refleks olmuş. Şimdi burnumu yaptırma kararı aldım hiç yoktan yere. Ayrıca bir kez söylersin burnun büyük diye anlarım sürekli söylemek nedir?

0|0
    0|0
    • hocam kendini ii bişi görmede fazlaa yani fazla ii bişi deilsin

• neyseee :) yooo anladım soldaki iştee... kötüüü

• Hayır ben kendimi nasılım diye sormuyorum ki sen burada bir şey paylaşmışsın dikkati mi çekti benim de kendi taktığım şeyi yazdım ama sen bunu anlamayacak kadar embesilsin bir de gelmişsin 25-29 yaş aralığınına yazık acıyorum l*n sana

• Koy bir tane resmini. Gerekeni yazıcam ben..

0|0
    0|0
  • bu yazııyı nette bir yerde okudum , şöyle söyliyim sana ;

allah benim belamı vermiş bu tiple yaratarak . . .

0|0
    0|0
  • o avuntulara alıştım artık zamanla takmaz hale geliyorsun hiçbir şeyi umursamamaya başlıyorsun. ha sol yanındaki boşluk dolmuyor o kötü

0|0
    0|0
  • Hocam fena dolmuşsun sen

0|0
    0|0
    • heeee

• ben genel olrak yazdım mq

• İyi bakalım hadi eyvallah.

• haklısın hacı yorum yok

0|0
    0|0
    • aynen

• öyle öylede iştee

• sıkıntı yapma sen ben aynıyız bende aynı dertten muzdaribim ama takmıyorum artık bu halimlede gzel kızları peşimden koşturuyorum tek tesellim o :D

• Belkide en büyük yalandır iç güzellik yalanı

0|0
    0|0
  • Bilmez miyim en tipsiz kel benim ( )

0|0
    0|0
  • eskiden dönüp dönüp bakarlardı ne oldu hiçbirşey istemezsen dalga geçiliyorsun istenilince dalga geçiliyorsun tipden daha önemli birşey var ama ne olduğunu bilmiyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...