Babanızın söyledigi unutamadıgınız sözler neler?

Babanızın size söylediği ve unutamadıgınız bir sözü var mı?

0|1
73|71

En İyi Kız Görüşü

• "sen istersen mesleginde en yuksek derecelere cik, cok para kazan, cok basarili bir insan ol...ama eger sen bunlari yaptiktan sonra dunya hayatina kendini verip ve Allahi unutursan benim gozumde bitersin "

18|6
    3|0

Kızlar Ne Diyor 72

• bir gun bir baba ogluna der " sen hic bir zaman adam olamicaksin " oglu "gorursun baba olucam " babasi inslh diyip olayi gecirir. 10 sene sonra oglu polislerin basina komserden mudurluge gecmmistir. bu tamda babasina ispatlamasi icin iyi bir firsat oldugunu dusunur , ve polislere emir verir bu adami getirin diye. polisler gider adami bulur, kolarindan kelepceli bir halde oglunun onunde getirir. oglu " bakbaba sen bana inanmadin ama ben simdi adam oldugumu goruyorsun dimi, herkez benim emrim altinda," babasi " ben sana bir meslek sahibi olamaasin, paran olamasin , demedim .. sen beni bugun boyle buraya getirdiysen ben sana ADAM OLAMASIN deemistim.,

2|1
    1|0
    • ilk defa duydum güzel hikayeymiş :)))

git allah aşkına bune demodelik bea...

• niye neoldu

• anlattıgı hikaye gerçek bir yaşanmış olay siz anlattıgı hikayeyyi sevdiniz ama başkalarına göre acayip olan sorular sordu diye bu şekilde cevap veriyorsunuz ama ezmeye hakkınız yok ;)

• bir degil binlerce sözü var ama hic aklimdan cikmayan bi söz var!

"Baban gibi birini istiyorsun ama yok kizim, o yüzden insanlari oldugu gibi sev" ve bi digeri ise

"Erkekler $erefsizdir, kizlari aglatmayi cok severler"

0|0
    0|0
  • kurt kocayınca köpeklerin maskarası olur, dediydi.

2|0
    0|0
  • "çalışmak eşittir başarı demek değildir."

"ağlamak çözüm değil."

bir de çokça "ne istiyorsan onu yap ama sonra bana ağlanma"der..

0|0
    0|0
  • Özlü sözü yok aklımda kalan..

Köpeğe çomak sokmıcaksın soktukça havlar.. demişti bi olay üzerine..

0|0
    0|0
  • sen yetrki hayallerini gerçkleştirmek iste param pulum imkanlarım birgün yetmese bile sırtımda taş taşır okuturum seni:(: derdi babam benim yaaa canımm

1|0
    0|0
  • köpeğe çomak sokmıcaksın soktukça havlar.. der..

0|1
    0|0
  • hayattaki herşeyim,tüm çabam birtek senin için kızım.hiçbi zaman üzülme senın canın sağolsun.canım babam benım.

1|0
    0|0
  • yanına yeteri kadar para al harcamasan bile yanında olsun

0|0
    0|0
  • Babam benim bir tane ya ne bağırdığını nede vurduğunu gördüm hep tatlı dil. En çok etkisinde kaldığım söz ;

Ben sizi bu ana kadar elimden geldiğince en iyi imkanlar ile baktım bir istediğinizi iki etmedim yokken var ettim size verdim arkadaşlarınız arasında en iyi siz olun diye en iyisini yaptım. Oldukça namus şeref dersi verdim size namusumuzu şerefimizi öne getirecek birşey yapmayın biz namus ve şeref için yaşıyoruz.. Benim size güvenim sonsuz ne karar verirseniz arkanızdayım siz isterseniz 40 yaşına gelin benim gözümde hala çocuksunuz .. Prensesim ve prensim diyip kardeşimle bana sarılmıştı.

Hiç unutmam bu cümlelerini..

0|0
    0|0
  • "Bakarız." Bunu hiç unutmam. Ama o kadar çok tekrarlanmış bir söz ki, nelere bakacağımızı unuttum.

4|1
    0|0
  • Kaşıkla veririm , kepçeyle alırım.

0|0
    0|0
  • hep oğlu olsun istemişti, arka arkaya kızlar olunca içinde kalmış olucak sanırım; yiğidim derdi hepimize:)

2|1
    0|0
  • Facebook' a resimlerini koyma der hep babammcım :D

1|0
    0|0
  • kırıl fakat eğilme; kimseye boyun eğme hep gururunla yaşa. babamın söyledigi en güzel sözlerden biri=).

0|0
    0|0
  • O çocuktan ayrılcaksın yoksa evi yakarım anneni öldürürüm.

Ben karımla mutluyum sana ve annene ihtiyacım yok.

Iyı evlat olda okulu bırakıp gıt çalış ne hakla bnden para ıstıyosun..

1|0
    0|0
  • ''Senden hiçbir şey olmaz''

1|0
    0|0
  • orayı kazanamazsan ben üzülmem sadece sen üzülürsün diye üzülürüm.

1|0
    0|0
  • Ben kızımı suya benzetiyorum, çakıl taşları gözüküyor altından der.

1|0
    0|0
  • Biz seninle herşeyi konuştuk paylaştık. Bu kadar şeyden sonra hala büyük yanlış yapıyorsan sen bilirsin.

0|0
    0|0
  • "pisman olacagin seyleri asla yapma" galiba bunda namus demek istemistir..acik acik söylemedi ama ben ne demek istedini anlamistim .. ve bu sözü hep aklimda, hic pisman olmadimda bu konuda

1|0
    0|0
  • üni sınavına girceğm zaman pek bu konuda hakkında konuşmazdı şunu oku bunu oku falan falan ama sınav sbahı allah utandırmasın kızım ddğnde kendmi çok kötü hissetmiştm çok anlamlı gelmişti bana

1|0
    0|0
  • hayattaki tek gerçek dostunuz bir anneniz iki babanız

patates ekip domates biçemezsin

sana gelirler yağlarlar yıkarlar sakın inanma dünyadaki en büyük izm mefaatizm..

0|0
    0|0
  • kız çocuk okumalı

0|0
    0|0
  • Bu konuştuğun kim ! hiç unutamam şahsen.

0|0
    0|0
  • Birgün senden önce ölürsem sakın üzülme, ben yukarda meleklerle olucam

0|0
    0|0
  • herkesin babası şairmiş maşallah bi benimkinde iş yokk

2|0
    0|0
  • Gemi batarken ilk fareler kaçarmış :)

0|1
    0|0
  • Yorumlara baktimda benim babam hiç boyle sair gbi konusmaz. Yalnizca beni çok sever en çok beni sever o kadar.

0|0
    0|0
  • totosu yere yakın olandan korkucaksın..kimseye umut verme..bir olayda ne kendini öne at ne geriden takip et hep ortada ol(en cok bu ogudune uyamıyorum)

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    42

Erkekler Ne Diyor 71

• 2 şey olmayacaksın; 1- avukat, 2-gazeteci. bunlar dışında ne olursan ol oğlum. sürekli yalan söyleyen bir evladım olacağına hiç olmasın daha iyi.

4|1
    0|0
  • bir kardeşinin olması bana bile güvenmemen gerektiğini gösterir.

3|2
    0|0
  • babam+ sen adam olmazsın !

ben - ben adam olmazsam kaldırırım kendimi bu balkondan aşağı atarım !

babam+ ulan ne diye kendini burdan aşağı atıyorsun evdekilerin başını belaya sokacaksın git başka yerden at ! bu sözünden sonra nefretimi kazandı üzerinden geçti 12 yıl ve ben şuanda yalnız yaşıyorum kendi işimi kurdum kendi düzenimi kurdum dururum da yeteri kadar iyi kimseye ihityacım yok kimseye zararım yok kimseyede yararım yok aile fertlerinden kat kat yabancıya yardım ederim aile fertlerime asla !

1|0
    0|0
  • mazotu bitirmişsin yine amk :)

g.t opmekle ağız pislenmez.

Hep yukarıları görme , senden aşağıdakileride düşün .

Haline şükret.

Ya ne derse desin haklı adam. Bazı dedikleri yeri geliyor zoruma gidiyor ama zaman geçince anlıyorum o zaman daha çok zoruma gidiyor. Haklı olduğu için.

0|1
    0|0
  • iki günü aynı çeken ziyandadır evlat

0|1
    0|0
  • Ruhu şad olsun,

Seni çöpten aldık oğlum biz.Hiç bize benzemiyosun derdi.Hemşirenin adiliği bu derdi.

Kendi evini kendin alacaksın.Beden zırnık alamazsın.

Eşek kadar oldun.Bi altın semeri giyemedin derdi.

1|1
    0|0
  • uşak bokundan belli olur :)))

1|2
    0|0
  • "Kadınların karşısında, çok özel sorunlarını anlatma, güçsüz olduğun yönlerini asla belli etme. Yoksa sürekli onun üstüne giderler. Her kavganda aynı cümleleri duyarsın."

2|0
    0|0
  • Ben bilgisayarda dizi izlerken yandaki karı kız reklamlarını görüp oglum şunlara bas ne varmış bakalım der durur. :D

1|0
    0|0
  • bir kere anneme bağırmıştım babam gelip konuşmuştu kimsenin kalbini kırma kalp kırmak hem çok günah hemde tamiri en zor olan şeydir birini kırmadan önce iyi düşün demişti

1|0
    0|0
  • koş oraya koş buraya, aldık baba y..aaa

2|0
    0|0
  • bizim evde hesaplar ortaktır. ben maaşı alırım ortak hesaba atarım, babam maaşı alır ortak hesaba atar, anneme dayılardan tarla parası gelır ortak hesaba atar. neyse gecen gün maaşı aldım, babama çok istediğim gitarı almak istediğimi söyledim. Adam bana baktı"alırsan evlatlıktan redederim, eşşoogglu" demesiyle, kendi dahil bütün aile gülmekten yerle bir olduk :D Gelde bunu unut hadi :D

0|0
    0|0
    • vallahi kardeş seninki yine iyi ben babama nereye gidiyon baba desem verecegi en hafif cevap sanane pz**v** olur yani :D kaç gibi gelin baba derim 40-50 gibi gelirim oglum sanane der gelde unut hadi :D

• 0|0
    0|0
  • göte yakın et yeme derdi

1|1
    0|0
  • kıbrıs barış harekatını anlatmıştı komutan sarhoşmuş çok hata yapmış.hava taburu buğday tarlasına indirme yapınca rumlar tarlaya benzin döküp kibriti çakmış bir tabur asker yanarak ölmüş..kendi gemilerimizi vurdumuzu vurulduğu gün söylemişti.amerikalılar onlar kendi geminiz demiş ama onlarda çift taraflı oynuyor zannedilmiş.rumların adaya ulaşabilecek menzilde savaş uçağı yok.hakiki tank yok.bizimkilerim yanında oyuncak tank gibi kalıyor.yine de bu kadar şehid. bir de göğüs göğüse harp olsa yunanistan yürürdü.

0|0
    0|0
  • ilerde anlarsın..

0|0
    0|0
  • hangi mandıradan aldık seni :)) Recep ivedik'in ninesinden etkilendi heralde.

0|1
    0|0
  • elindekinden fazlasını isteme, elindekine şükret sana yeter de artar...

ne yaparsan onu görürsün.. bak amcana, babam hastayken yanına bile gelmezdi bulaşır diye, şimdi kanser çocuklarıda bayramdan bayrama gidiyolar..

1|0
    0|0
  • Eti senin kemiği benim.

(dipnot:Yine insaflıymış kemikde senin diyebilirdi)

0|0
    0|0
  • gecenin bir yarısı canım kokoreç çektiğinde babamın bana dediği ibretlik laftır.

"paranla b*k yiyorsun, farkındasın dimi?"

3|0
    0|0
  • yok bi kulağımdan girer diğerinden çıkar :)

1|0
    0|0
  • kucukken para kazanmak icin cevirdigim dolaplari ogrendiginde "icine yahudi kacmis katolik turk cocugum varmis" demisti bana. hala aklima geldikce gulerim :) ama en cok bana soyledigi "ne olursa olsun sen yurumeye devam edeceksin" dedigi zamanlari animsarim. ufacikken bile soylerdi bana bu cumleyi, sanki olacaklari hissedermis gibi. ilginc adamdi babam. guclu, basarili, insancil.

1|0
    0|0
  • çok kızdığı zaman--> 'oğlum sakatlarım seni'

kardeşimle kavga yaptığımızı görünce----> 'oğlum neyi paylaşamazsınız(paylaşamıyorsunuz?)'

biri nasılsın diye sorunca----> 'yok bir iyilik allaha çok şükür. sen de iyi değilsindir inşallah' kendine yandaş arıyor kanımca :))

arnavutlardan korkulur daha neleri var da ilk aklıma gelenler bunlar ;)

1|0
    0|0
    • ben arnavutum bi kötülüğümü görmedim çok şükür :)

• göt ıslanmadan balık tutulmaz : /

0|1
    0|0
  • öleceğini bilsende yalan söyleme

0|1
    0|0
  • Hasan ağa keriz :) bu arada babamın ismi hasan da değil :)

0|0
    0|0
  • Yazsam roman olur.En sık söyledikleri ...

-Bok oldu da yongaya kısıldı

-Devede de boy olur ama kafasına kargalar sıçar

- Sapı döversen olur mu şeker, cinsini fiktiğim cinsine çeker

- Gönulsüz .ötten kabuksuz yumurta çıkar

-Çok gezenin ayağına bok bulaşırmış

0|0
    0|0
  • bir tokadın karşılığı yumruk bir bıçağın karşılığı mermi ile karşılık vermezsen yarın öbürsü gün hepsi sana geri döner senin canın yanacağına onun canı yansın

0|0
    0|0
  • olmaz mı...

"doğru yap sen kaybet, sonra anlarsın..."

"bi kız sana aşık olduğunu söyleyip yaklaşıyorsa yüz verme, o seni son çare olarak görmüştür... Ama sen bi kız için bu benim olacak diyorsan, ölümüne git, yanında da ben varım"

"trafikte hakkını değil aklını kullan. hayatda da..."

"değerlerin haricinde kimse senden değerli değildir."

"çalışmadan hiçbişeyi elde edemezsin."

bi de şey vardır "kazanamayan ekmek parası, olur dostunun yüzkarası, düşmanının maskarası..."

0|0
    0|0
    • senin peder anlaşılan susmuyormuş.kuşçu triplerinde habire nasihat vermiş :)))

• 25 yaşındayım. nasihat babadan alınır... sağdan soldan değil.

• sen 90 yaşına da gelsen benim gözümde çocuk olarak kalacaksın der

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    41
Yükleniyor...