Bu soruyu kim bilir? cevabı bulan var mı?

bi arkadaşım sordu, uzun zamandır düşünüyorum ama cevabı bulamadım :(

soru şöyle;

Bir zindana düştünüz, zindanda iki kapı var,

kapılardan biri sizi kurtuluşa götürecek, yani doğru kapı, ama kapılardan biride sizi ölüme götürecek yani yanlış kapı.

Tabi siz hangisi doğru hangisi yanlış kapı bilmiyorsunuz.

Kapıların başında birer tane nöbetçi var.

Bunlardan birisi daima yalan söylüyor birisi daima doğru söylüyor. Ama siz hangisinin doğru hangisinin yalan söylediğini de bilmiyorsunuz.

Şimdi nöbetçilere sadece 1 soru sorma hakkınız var. Öyle bir soru sorun ki, cevabı aldığınızda doğru kapıyı bulup çıkın.

Güncellemeler:
ne kadar üşengeçsiniz ya :)

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Nöbetçilere aranızdan birisi yalan söylüyor mu? Diye sorardm. Yalan söyleyen nöbetçi hayır aramzda yalan söyleyen yok derdi, doğruyu söyleyen nöbetci ise aramzdan birisi yalan söylüyor derdi. Bende ikisinden birisinin yalan söylediğini bildiğim için hangisinin doğruyu söylediğini bu sekilde anlamıs olurdum.

0|1
    0|0
    • onu buldun diyelim, soru hakkın bitti. doğru kapıyı nasıl bulacaksın :)

• evet doğru gibi ama doğru cevap bu mu yine de emin değilim. arkadaş soruyu sorduktan sonra 1 hafta içinde doğru cevabı bulmuş olsaydım. lüks bir restoranda yemek ısmarlıcktı :) cevabın doğru olsa da olmasa da tebrik ederim :) sadece sen kafa yordun :)

• Düşündürdüğün için ben teşekkür ederim :)

Kızlar Ne Diyor 3

• üçgenin iç açıları toplamı kaçtır?

0|1
    0|0
  • bi arkadaşa bakıp çıkçam

0|1
    0|0
  • Onun yalan soyledigini soyle derim soyleyen yalanci soylemeyense dogru soyleyendir.

0|1
    0|0
    • soru hakkın bitti :) doğru kapıyı nasıl bulacaksın :)

Erkekler Ne Diyor 3

• Abi buradan bir adam geçti mi ?

1|1
    0|0
  • zengin kız fakir oğlan

0|1
    0|0
  • Diğerine doğru kapıyı sorsam hangi kapıyı gösterirdi alıntıdır :D

0|1
    0|0
Yükleniyor...