Sizce doktorlar emeklerinin karşılığını alamıyor mu?

Bence doktorlar emeklerinin karşılığını alamıyorlar.Şimdi dersiniz yok maaşları dünya kadar nasıl almıyorlar karşılığını diye.Asıl sorun para değil doktorlara karşı davranışlar diyelim.Doktordan önce onlarda bir insan.Örnek verelim: Adamın çocuğunun burnuna fındık kaçıyor (nasıl diye dalga geçmeyin küçük çocuk nerden bilecek) çıkarmaya çalışıyorlar saatlerce çıkaramıyorlar.Doktora gidiyorlar 2 dakikada çıkarıp 100 tl istiyor.Sonra yok efendim bir fındık çıkardın o kadar parayı ne yapacaksın insaf.Doktor gitsin fındığı geri burnuna soksun çocuğun al çıkar desin.Çıkaramaz, çıkarabilse doktora gitmez zaten adam.İşte o kadar sene okuyorlar, çalışıyor insanların hayatını kurtarmak için ve bazı cahil insanlar bir kağıt parçasını bile çok görüyor.Arada birkaç istisna olabilir ama biliyorumki hepsi öyle değil.Ben kesinlikle bunu kınıyorum.O aldıkları parayı sonuna kadar hakkediyorlar bence.Benim düşüncem bu.Siz ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
Lan herseyi hemen yoksul insanlara bağlıyorsunuz.Ben burada imkanı olan insanlardan bahsediyorum.Ama işte toplum işine gelmeyeni görmüyor.

0|0
5|10

En İyi Kız Görüşü

• Doktorların hakettiği alınmıyor bu ülkede.Hastanın biri demişki doktora siz 30 dk muayene için 100tl alıyorsunuz ne kadar kolay.30 dk için 100 tl kazanmak demiş.Doktor da:

30dk için 100 tl değil; 6 sene+30 dk için 100 tl demiş.

Bizimkisi aynı o hesap.Diğer bölümlerin bolca tatili varken bizim bayram tatillerimiz bile ders çalışmakla geçiyor.Uçsuz bucaksız bilgi topluluğundan sınavlara giriyoruz.Latince de cabası.Ders çalışmak için sabahlamaktan ne sosyal hayatımız var ne başka bişeyimiz.Diğer bölümde okuyan arkadaşlar gezerken bize acıyarak bakıyorlar.Gerçekten okuyan bilir çok zor.Şu an anlatınca abarttığımı düşünüceksiniz ama böyle.Ben liseyi dereceyle bitirdim çalışkanımdır yani ders çalışmaktan gocunmam.Ama üniverstede çok zorlanıyoruz.Bu kadar emeğin, gençliğimizi gezerek tozarak yaşayamamanın, aldığımız büyük sorumluluğun karşılığı yeterli değil.Hakettiğimizi almıyoruz!

1|0
    0|0
    • gül için çok teşekkürler :))

• :) doktor hanım allah yardımcın olsun :)

• kim hakkını alabiliyor ki ? öğretmenler alabiliyor mu sanatçılar alabiliyor mu tv ye çıkıp orasını burasını açan sanatçılar değil kastım konservatuarı bitiren enstrüman sanatçıları ... saati 7 liraya ders verenleri var ... önemli olan hakkını alamayanlar arasından hakkınızı hangi oranda alamadığınız ..

Erkekler Ne Diyor 10

• Kuzenim anestezist ayrıca yoğun bakım ve özel hastanelerde geceleri nöbete falan kalıyor , 5 tane davası var hasta yakını ile kavga ettiğinden dolayı 3 tanesinde ceza aldı 2 tanesi cezasız kapandı.

Doktorların maaşları çok iyi diyenler onların yerinde olsa 1 ay dayanamazlar eminim.1 yaşında çocuğu var haftada 2 3 kez görüyor ben çocuğumu göremeyeceksem ayda 20 bin kazanayım ne fayda.Gördüklerini , yaşadıklarını bizim aklımız almaz , hani bir söz var davulun sesi uzaktan güzel gelir diye millet sanıyor ki oturdukları yerden para kazanıyorlar yok öyle bir şey dediğim gibi 1 ay dayanamazlar.

2|0
    0|1
  • Bazen pahalı oluyor :) benim kuzenim hacettepede kbb ci münir demir ismi 2500tl maaş alıyor cerrah bide.Ben ameliyat olucam varikoselden 2000tl :) ankaraya git gel 4500 5000 tl az değil. Milyoner olsan sıkıntı yok ama orta gelirli aileler için sıkıntı yaratabiliyor.

1|0
    0|0
    • Sorun şu ki geliri iyi olan insanlar bile şikayet ediyor buna.

• Sağlık bu hem mikrocerrahi operasyon geçiricem bence ortalama fiyat adamlar resmen benim geleceğimi kurtarıcaklar düşününce az bile diyorum

• Maaşları da çok değil ki zaten. Ayrıca haklısın.

1|0
    0|0
  • hepsi için hakediyorlar demek zor ama zor meslek gerçekten. kaç kişi kadavrayla karşılaşmak ister ki . nasıl et yemeği yiyorlar bunlar ya :s

1|0
    0|0
  • benim abimde doktor okuyan kendisine okur verdiğin örnekten bakarsak çok saçma ve yanlış senin dediğin o kağıt parçası olmadan karnını doyurabilecekmisin bakalım..benim abim doktor aldığı para ona yetiyor artıyor çift emeklilik içinde ekstra para yatırıyor yani sen doktora yükseltip elin garibanına vurursan bu haksızlık olur

0|0
    1|0
  • o bazı cahil insanlar dediğin paranın nasıl kazanıldığını bilen insanlar bütün gün boyu çalışıp 50 tl bile alamayan insan tabikide 2 dkda 100 lira alınmasını hoş karşılamıcaklar inan bana çocuguna harçlık veremeyen aileler var bu adam o paranın ne kadar önemli oldugunu biliyo asıl sana be insaf

0|0
    1|0
    • İşte herşeyi yoksulluğa bağlayan bir zihniyet.

• ve senin yaptıgın şey bu adam neden bunu sorguluyor demeyipte cahillikle çok bilmişlikle o adamı sorguluyo olman

• Kardeşim ona bakarsan benim babamda 10 senedir engelli çalışamıyor.Benimde abim 12 yaşından calismaya başladı annem tek başına 2 is yaparak 1 kızını evlendirdi 2 tanesini okuttu.Var ve yok ne demektir çok iyi bilirim gelip burada sadece senin sorunların varmış gibi sadece yokluğun ne demek olduğunu biliyormuş gibi konuşma bana.

• Kaç senelerini veriyorlar kolay iş değil helal olsun...

1|0
    0|0
  • doktorlar o kadarda masum değil.ilaç şirketlerinin oyuncağı doktorlar hastalarına gereksiz ilaç yazıyor.aynı etkiye sahip piyasada farklı makarkalar olsa anlaştığı ilaç şirketinin ürününü yazıyor.halbuki ucuz ilaç varken gider pahalı olanı yazar.hasta sağlığı onlar için önplanda değil,onlar için para önplanda.

0|0
    0|0
  • O da özele gitmesin devlete gitsin.

0|0
    1|0
    • Hastaneye gidiyor demedik doktora gidiyor dedik.

• Yavrum doktor kokereççi'de çalışmıyor heralde ya kendine özel bir yer ya özel hastane ya da kamu hastanelerinde çalışıyor benim söylemek istediğim hastaneye gitsin 100 TL veremeyecekse özel doktora neden gidiyor. Anlatmak istediğim şu Türkiye'de özel sağlık pahalı.

• emeğinin karşılığını alabilen insan var mı ki bu ülkede :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Çalışmayan, oturup duran, ölümcül bir hastalığını söylerken gayet lakayit olan, milleti aşağılayan, bütün gün odasında oturan(mesela sağlık ocakları) doktorları ne yapıcaz?

eyvallah aldıkları parayı sonuna kadar hak ediyorlar. Ancak insani davranışlarında eksiklik var. Nasıl öğretmenler çocuklarla diyalog kurarken eğitiliyor; pedagojik formasyon alıyor, onun gibi doktorlar da insanlarla iş yaptığı gerçeğini unutmamalı. Onların bir hatası bizi canımızdan edebilir. Çok dikkatli olunmalı.

1|0
    0|0
  • bazı doktorlar cokta calısmıyor neyın var dıyor kısı anlatıyor hemen ılgılı ılacı yaz yolla ılaç fırmalarıyla anlasmalı bı sıstemın ıcındeyız amac gecıcı olarak sıkıntımızı kurtarmak gercekten ıyılaştırmak degıl.Ama elbettekı cok ıyı doktorlarda var meslegının hakkını veren onlara lafım yok

2|1
    0|0
    • Aynen bazıları öyle yapıyor iyilerine denk gelmek lazım

• ıyısını bulmak cok zor cogu nerdeyse azarlıyor durumunla ılgılı ıkıncı cümleyı kurdugunda öyle bır davranıyorkı sankı bı saat vaktını almıs gıbı zaten 9 da gelıyosun yanı

• Bencede kazandiklari parayi sonuns kadar hakediyorlar,çok zor meslekleri

sabahtan aksama kadar calisip çabaliyorlar insan sağligi için.

Doktorlarin yaptiği meslek doğru icraat edilirse ibadettir,çünkü can kurtariyorlar.

Not: Her doktor icin geçerli değil söylediklerim.

1|0
    0|0
  • Haklısın ama her doktor icin gecerli degil bazilari cok burnu havada saygisiz oluyor hastaya bağırıp çağırıyor

1|0
    0|0
Yükleniyor...