Kadın Gözüyle Futbol

Bu konu aslında erkeklerin egemen olduklarını dünyaya kadınların 'hayır efendim biz de varız.! ' deme şeklidir. Çoğu erkekte hakim olan 'kadınlar ne anlar' düşüncesine baş kaldırıştır.

Futbol konusu açılınca hemen '-ofsayt ne açıkla bakalım' diyerek topu taca atanlara da bir çift sözümüz var söylenecek. Şöyle ki: Sizin bir kız arkadaşınız var kafeye gittiniz kahvenizi içiyorsunuz, bu sırada telefon görüşmesi için dışarı çıktınız. Geri döndüğünüzde kız arkadaşınızın yanında oturan bir adam gördünüz . İşte bu net ofsayttır! Cezası ise serbest vuruştur; kafa, göz , ağız burun .

Gelelim topu taca atmak terimine; rakip takımın baskısı karşısında çaresiz kalan savunma oyuncularının topu çizgi dışına atmasıdır. Öyle bir durumda yapılacak en mantıklı pozisyon da odur kanımca. Ama bizim çok bilmiş holiganlar ıslıkla durumu protesto ederler. Oysa İngiltere liginde bu pozisyon alkışlarla karşılanır.

Rövaşata ise ; havada ters takla atarak , gelen topa tek ayakla vurma olayıdır. Futbol tarihindeki en iyi rövaşata İsveçli kaleci Andreas Isakssonun Messi'nin şutunu rövaşatayla kurtardığı pozisyondur. Adama helal olsun diyemeden de edemeyeceğim.

Kadın Gözüyle Futbol

Son olarak Sneijder beyfendinin şu haliyle 'kirlenmek güzeldir.' sloganıyla ne kadar uyuştuğunun altını çizmek isterim. Gelecek bencelerimde averaj, serbest vuruş, köşe vuruşu ve bonservis terimlerini aydınlatamaya çalışacağım. :)


0|0
9|12

Senin görüşün nedir?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 12

Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 9

Yükleniyor...