Koldaki faça izleri nasıl gider?

jilet izi nasıl geçer veya nasıl yokedilir bir bilginiz var mı ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• jilet izi geçmez giyen arkadaşlar jilet izi geçer ama zamanla küçük çizikler 1-2 yil kalin olanlar 5 -10 yil sonra önemli olan bu zamani çabuklaştirmak..bende yaklaşik 1 ay önce 4 çizik attim ama küçük çiziklerdi şuan geçmek üzere bunu nasil mi yaptim

1) yaranin üstünü kesinlikle güneşten koruyacaksin hücrelerin ölmemesi için

2)yara izi giderici kremler var 4-6 ay düzenli kullanacaksin

3)gece yatmadan önce ve duştan sonra kantoron yagi ile 5-10 dk masaj yapacaksin

4)duştan 1 saat önce iz üzerine traş köpüğü sürün deri yumuşayacaktir sonra kese ile çok bastirmadan keseleyin ölü hücreyi atar ve cildin yeni deri üretmesini sağlar

5)en önemlisi kesinlikle moralinizi bozmayin her şeyin çaresi vardir

• İlk olarak küçük çizik derken ne demek istiyorsun?

İkinci olarak bendekilerin bi kısmı geçti, bi kısmı duruyo. Bunlar gerçekten işe yarar mı?

Erkekler Ne Diyor 32

• 9gün

FAÇA KADAR SAÇMA BİR DAVRANIŞ YOKTUR.
    FAÇA ÇEKMEK İSYANDAN ZİYADE BİR YOK OLUŞTUR, BİTİŞTİR.
    NİCE MARDİNLİLER DİYARBAKIRLILAR GÖRDÜM BİR TANE FAÇALARI YOK.
    NİCE ACI ÇEKENLER GÖRDÜM FAÇA NAMINA HİÇBİR ŞEY YOK!
    NE GEREK VAR YA BU SAÇMA ŞEYE!!
    GENELDE KÜÇÜK YAŞLARDA YAPILIYOR ZATEN, KIYAMAM CANIM AMA MAALESEF ATMADAN ÖNCE DÜŞÜNÜLMESİ ÖNEMLİ.
    KONUYA GELİNCE: JİLET İZLERİ UZUN ZAMAN İÇİNDE GEÇER, ANCAK ÇOK DERİN OLMAMASI LAZIM VE HÜCRELER ÖLDÜ İSE BİR DAHA ASLA GEÇMEZ..

• Bi anlık hırçınlıkla yapılan o garip süsler maalesef kalıcı oluo .s

• vallaha gitmiyor maalesef

• tamamen geçer mi bilemem ama lazer denenebilir

• geçmez biliyorum

• bepanten krem dene

• 1. Derinliğine 2. Neyle Kesildiğine bağlı .

• Jiletse Cam'a Göre Daha Avantajlı 0zaman derinlige bağlı :/

• Adı üstünde jilet diyorum :D

• Nerelerde faca var ve kac santim derinligi ne kadar

• Nedensiz

• neden

• Hiç sanmıyorum :S

• Öncekileri Göster
  • Bir süre sonra daha küçük görünür ama geçmez..

• gitmez

• son pişmanlık fayda etmez.

• Cildiyeye bi danış

• Bildiğime göre geçmiyo o izler

• bence doktora danış. demokraside çağreler tükenmez :D

• Jilet izleri gitmez . ömür boyu size hatıra olur .

• Kısacası gitmiyor, :D

• anca üzerine dövme yaptırırsan belki geçerr lazer felan olabilir ama garantisi varmı bılmıyorum

• faça olan yerlere dövme yaptır sorun çözülsün.

• gitmez boşuna uğraşma estetkle gider mi onu bilemem

• estetik ile gidiyor , ama şöyleki kesiklerin oldugu taraf aşagıdan yukarı düz şekilde kesilip deri gerdiriliyor , yani façalar yerine düz bir çizgi yarası kalıyor. jilet izlerinden iyidir diye düşünüyorum

• estetik yaptırmalısın.

• estetik amelyat yada dayanabiliceksen zımparayla yapabilirsin ama ondada tuhaf bir iz kalıyo ama jilet izinden iyidir :)

• jileti atarken düşünmek lazım.

• esttiğe git kesinlen yerin derinlik izinin altından bir oranda yeniden kesip orayı kaldırmaları lazımki yerine yeniden dolan et onu yok etsin.yada üstünden traşlama yapıp izleri yok edebilirler.

• aşk acısı gibi oda kalıcıdır

• uan ki teknolojiye göre henüz tamamen bunu ortadan kaldırılmıyor olsada yara ve jilet izlerini en az dereceye indirebilen ameliyatlar yapılmaktadır.

Fakat yaranın derinliği ve kişinin cildine görede yaranın kapanması değişmektedir.Yaraların tedavi yöntemi dikiş ve cerrahi operasyondur.Herkesçe bilindiği üzere bu yöntemler hayli zor ve dikkat gerektiren yöntemlerdir.

hastanın yara ve kesik bölümü uyuşturularak hiç bir şekilde canı yanmadan tedavi görülür.dikildikten sonra pansuman ve bakım gerektirmektedir.Düzelmesi kişinin yaraya iyi bakmasıylada ilgilidir.

Ne kadar dikiş ve cerrahiden geçmiş bölgeyi korur mikrop kapmasını ve hava almasını engellersek o kadar çabuk iyileşir.Dikiş yaranın kendi haline bırakılınca iyileşmesinden oluşan görüntüden daha minimum derecede iz bırakmaktadır.

Yaranın iyileşme sürücide önemlidir zamanı geçmiş yaraya dikiş uygulandığındaki vereceği sonuçla yeni oluşan yaranın dikilmesi sonucu bir olamaz.Kendimize dikkat etmeli ekorumalıyız her zaman oluşan yara ve kesilmeler masum olmayabilir.

ama geçmiyormuş ne yapılırsa yapılsın bir plastik cerrahiye görünürsen daha iyi olur

• dövme yaptırarak kapatabilirsin

• Kendin mi jiletledin ? eğer kendin jiletlediysen bi insan niye vücudunu keser bana bunu bi söylesene ? yaralı stayla mı olacaksın :)

• Kalması daha iyi. Uzak durulacak sorunlu insanları ayırt etmek için lazım oluyor.

• İnsanlar çok küçük yaşta bile böyle hatalar yapıp , ilerki yaşlarda büyüdügünde pişmanlık duyup utanabiliyor. ön yargılı olmamalısın

• çok iyi.

• estetik operasyon harici geçmez..

• gitmez uğraşma, gitseydi 7 senelik bendekiler giderdi...

• jilet izi gecmez...

Kızlar Ne Diyor 11

• e bağladıysa geçmez yedi aydır biraz bile geçmedi geçmiycekdwe

• Derin değil ise Terramycin deri merhemi var günde üç kere onu sür bir hafta sonra banyoya girmeden kremle sonra da kesele bendekiler öyle gitti iz falan da yok :) Ama yara derin değil ise uygula :D boşu boşuna uğraşma :)

• Geçmez diye biliyorum.

• Gitmez.

• Lazeri bi araştır derim.

• Jilet izleri geçmez diye biliyorum.

• Güneşlen ... solaryuma gidebiliyorsan git.hepsi kaybolmuyor derinse etkısı bıle çok az oluyor ama denemeye değer.Birde dövme seçeneğin var ...Ha birde operasyonla kaybedebılıyolar tum lekeleri

• bir insan neden kendini keser ki? :S ortaokulda bu tarz arkadaşlarım çoktu neden yaptıklarını hiç anlayamadım :S

sorunun cevabını en iyi bir estetisyen verebilir sanırım

• lazer tedavisi var diye biliorum ben bi araştır

• Malesef geçmez son pişmanlık neye yarar :D

• geçmiyo malesef geriye sadece attığın için yaşadığın pişmanlık kalıyo bendekileri gördükçe kendimden utanıyorm

• sağolasın

• utanmak da güzel birşey boşver en azından hatanı anlamışisın helal olsun ne diyim

• nişanlımın ailesinin yanında uzun koludan başka bişey giyemiyorum utanyrm :(:(çok pişmanım çokk

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...