Hangisini gerçekleştirmen durumunda hayat sana güzel olur?Hangisini gerçekleştirmen durumunda "hayat sana güzel" olur? Kapat

Koldaki faça izleri nasıl gider?

jilet izi nasıl geçer veya nasıl yokedilir bir bilginiz var mı ?

1|0
18|42

En İyi Erkek Görüşü

• jilet izi geçmez giyen arkadaşlar jilet izi geçer ama zamanla küçük çizikler 1-2 yil kalin olanlar 5 -10 yil sonra önemli olan bu zamani çabuklaştirmak..bende yaklaşik 1 ay önce 4 çizik attim ama küçük çiziklerdi şuan geçmek üzere bunu nasil mi yaptim

1) yaranin üstünü kesinlikle güneşten koruyacaksin hücrelerin ölmemesi için

2)yara izi giderici kremler var 4-6 ay düzenli kullanacaksin

3)gece yatmadan önce ve duştan sonra kantoron yagi ile 5-10 dk masaj yapacaksin

4)duştan 1 saat önce iz üzerine traş köpüğü sürün deri yumuşayacaktir sonra kese ile çok bastirmadan keseleyin ölü hücreyi atar ve cildin yeni deri üretmesini sağlar

5)en önemlisi kesinlikle moralinizi bozmayin her şeyin çaresi vardir

0|0
    0|0
    • İlk olarak küçük çizik derken ne demek istiyorsun?

İkinci olarak bendekilerin bi kısmı geçti, bi kısmı duruyo. Bunlar gerçekten işe yarar mı?

• 1ay

Cok tesekkur edrim dediklerinizi denedim cogu gecti az bir sey kaldi insallah onlarda gecicek

• 1ay

@binnazsude12 topuk tasinimi denediniz

Erkekler Ne Diyor 42

• Kalması daha iyi. Uzak durulacak sorunlu insanları ayırt etmek için lazım oluyor.

3|4
    7|1
    • çok iyi.

• 3ay

İnsanların kollarında yara izi olabilir. Önemli olan senin gibi kalplerinde iz olmasın. Uzak durulması gereken bence sensin

• 3ay

@Hayata_küsenlerden BOŞVER KARDEŞİM BÖYLE İNSANLAR KARŞISINDA SAVUNMAYA GEÇME ----- SEN ONA DUA ET... DEKİ : DÜŞMEZ KALKMAZ BİR ALLAHTIR ALLAH SANA SORUN VERMESİN KARDEŞİM DE... bu kadar basit // sıkma canını bir çok tedavi var inşaallah hiç bir izin kalmayacak

• Jilet izleri gitmez . ömür boyu size hatıra olur .

0|1
    0|0
  • estetik yaptırmalısın.

0|0
    0|0
  • son pişmanlık fayda etmez.

0|0
    0|2
  • faça olan yerlere dövme yaptır sorun çözülsün.

0|0
    0|0
  • estetik ile gidiyor , ama şöyleki kesiklerin oldugu taraf aşagıdan yukarı düz şekilde kesilip deri gerdiriliyor , yani façalar yerine düz bir çizgi yarası kalıyor. jilet izlerinden iyidir diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • tamamen geçer mi bilemem ama lazer denenebilir

1|0
    0|1
  • anca üzerine dövme yaptırırsan belki geçerr lazer felan olabilir ama garantisi varmı bılmıyorum

0|0
    0|0
  • uan ki teknolojiye göre henüz tamamen bunu ortadan kaldırılmıyor olsada yara ve jilet izlerini en az dereceye indirebilen ameliyatlar yapılmaktadır.

Fakat yaranın derinliği ve kişinin cildine görede yaranın kapanması değişmektedir.Yaraların tedavi yöntemi dikiş ve cerrahi operasyondur.Herkesçe bilindiği üzere bu yöntemler hayli zor ve dikkat gerektiren yöntemlerdir.

hastanın yara ve kesik bölümü uyuşturularak hiç bir şekilde canı yanmadan tedavi görülür.dikildikten sonra pansuman ve bakım gerektirmektedir.Düzelmesi kişinin yaraya iyi bakmasıylada ilgilidir.

Ne kadar dikiş ve cerrahiden geçmiş bölgeyi korur mikrop kapmasını ve hava almasını engellersek o kadar çabuk iyileşir.Dikiş yaranın kendi haline bırakılınca iyileşmesinden oluşan görüntüden daha minimum derecede iz bırakmaktadır.

Yaranın iyileşme sürücide önemlidir zamanı geçmiş yaraya dikiş uygulandığındaki vereceği sonuçla yeni oluşan yaranın dikilmesi sonucu bir olamaz.Kendimize dikkat etmeli ekorumalıyız her zaman oluşan yara ve kesilmeler masum olmayabilir.

ama geçmiyormuş ne yapılırsa yapılsın bir plastik cerrahiye görünürsen daha iyi olur

1|0
    0|0
  • gitmez boşuna uğraşma estetkle gider mi onu bilemem

0|0
    0|0
  • Nerelerde faca var ve kac santim derinligi ne kadar

0|0
    0|1
    • KoLumda sadece cok fazla derin degil

• neden

• Nedensiz

• esttiğe git kesinlen yerin derinlik izinin altından bir oranda yeniden kesip orayı kaldırmaları lazımki yerine yeniden dolan et onu yok etsin.yada üstünden traşlama yapıp izleri yok edebilirler.

0|0
    0|0
  • vallaha gitmiyor maalesef

0|0
    0|0
  • jileti atarken düşünmek lazım.

0|0
    0|0
  • FAÇA KADAR SAÇMA BİR DAVRANIŞ YOKTUR.
    FAÇA ÇEKMEK İSYANDAN ZİYADE BİR YOK OLUŞTUR, BİTİŞTİR.
    NİCE MARDİNLİLER DİYARBAKIRLILAR GÖRDÜM BİR TANE FAÇALARI YOK.
    NİCE ACI ÇEKENLER GÖRDÜM FAÇA NAMINA HİÇBİR ŞEY YOK!
    NE GEREK VAR YA BU SAÇMA ŞEYE!!
    GENELDE KÜÇÜK YAŞLARDA YAPILIYOR ZATEN, KIYAMAM CANIM AMA MAALESEF ATMADAN ÖNCE DÜŞÜNÜLMESİ ÖNEMLİ.
    KONUYA GELİNCE: JİLET İZLERİ UZUN ZAMAN İÇİNDE GEÇER, ANCAK ÇOK DERİN OLMAMASI LAZIM VE HÜCRELER ÖLDÜ İSE BİR DAHA ASLA GEÇMEZ..

0|0
    0|0
    • sadece başını okudum ve diğerlerini okumadım. Faça saçma değildir saygı değer kardeşim. Elbette görüşlerine saygı duyarım ama öyle ''saçma'' gibi bir tabir kullanmazsın ulu orta yerde. Faça izi duygusal olan acıyı fiziksel acıya çevirmek için yapılır. Hadi iyi günler.

• 1ay

Hayatin boyunca hep senin gibi insanlar yuzunden herkezden kalmaya calistim hic durmadan senin yasinda degilim belki ama senin gormedigin herseyi gormusumdur bu hayatta ve senin gibi (sacma) diyen insanlardan hep nefret etmisimdir Allah'im buyuktur InsAllah senin basina gelmez Boyle bise ve son olarak o kadar okumus insan gordumki hic biri benim kadar hayati gormus olamaz yasamis olamaz hayirli geceler

• gitmez uğraşma, gitseydi 7 senelik bendekiler giderdi...

0|0
    0|1
  • jilet izi gecmez...

0|0
    0|0
  • bepanten krem dene

0|0
    1|0
  • geçmez biliyorum

0|0
    0|1
  • aşk acısı gibi oda kalıcıdır

1|0
    0|0
  • estetik operasyon harici geçmez..

0|0
    0|0
  • Bi anlık hırçınlıkla yapılan o garip süsler maalesef kalıcı oluo .s

0|0
    0|1
  • Kısacası gitmiyor, :D

0|0
    0|0
  • estetik amelyat yada dayanabiliceksen zımparayla yapabilirsin ama ondada tuhaf bir iz kalıyo ama jilet izinden iyidir :)

0|0
    0|0
  • bence doktora danış. demokraside çağreler tükenmez :D

0|0
    0|1
  • dövme yaptırarak kapatabilirsin

0|0
    0|0
  • 1. Derinliğine 2. Neyle Kesildiğine bağlı .

0|0
    0|1
    • Adı üstünde jilet diyorum :D

• Jiletse Cam'a Göre Daha Avantajlı 0zaman derinlige bağlı :/

• Cildiyeye bi danış

0|0
    0|1
  • arkadaslar biraz mantikli olsaniz nasil gececegini bilirsiniz. izin kalmasi ordaki hucrenin artik islevini yerine getirmedigini ve hucrenin yerine yeni hucre gelmedigi iin iz kaliyor. eger in oldugu yere yeni hucre gelirse iz gecer. tabi burada hucrenin yenilenmesi icin deriyi kaldirmaniz gerekiyor

0|0
    0|0
  • Bildiğime göre geçmiyo o izler

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    12

Kızlar Ne Diyor 18

• Geçmez diye biliyorum.

1|1
    0|0
    • geçer ama biraz sıkıntılı.

• kesin çözüm bir ilaç yolladı arkadaşım bana yurtdışından ciddi anlamda izler yok oluyor 0506 060 1004 numarasından bilgi alabilirsin

• lazerle bildiğim kadarıyla doğal bir yöntemi yok

3|2
    0|0
  • bendekıler duruyor geçmez onlar

0|0
    0|0
  • bir insan neden kendini keser ki? :S ortaokulda bu tarz arkadaşlarım çoktu neden yaptıklarını hiç anlayamadım :S

sorunun cevabını en iyi bir estetisyen verebilir sanırım

1|0
    0|0
    • ergenlik diye bir şey vardır bilir misin? ah o ergenlik yok mu. ne büyük hatalar yaptırıyor insana.

• lazer tedavisi var diye biliorum ben bi araştır

1|0
    0|0
  • bende de var 4 tane cok derin değil ama dernin yuzunden de değil cok hafif derin ve cok belli oluyo yarim kol tsort giyemiyorum hep kapatmak zorunda kaliyorum bn yeni basladim buna ama faydasi oluyo gibi tras kremiyle nemlendirip temizliyorum arkasindan da topuk torpusu sert bir alet var onunlada yuzunu keselemis gibi ovaliyorun derisi hafif hafif kalkiyo gunde iki kere yapiyorum faydasi oluyo gibi rengi kop koyuydu acildi

0|0
    0|0
    • Bak kesin çözüm bir ilaç yolladı arkadaşım bana yurtdışından ciddi anlamda izler yok oluyor 0506 060 1004 numarasından bilgi alabilirsin

• 3ay

Ya cok zahmetli ama soylediginz

• e bağladıysa geçmez yedi aydır biraz bile geçmedi geçmiycekdwe

0|0
    0|0
    • üst deriyi yakarsaniz veya sert bir cisimle deriyi kaldirirsaniz yeni olusan ust deri alt derideki izi kapatir. karar sizin

• Güneşlen ... solaryuma gidebiliyorsan git.hepsi kaybolmuyor derinse etkısı bıle çok az oluyor ama denemeye değer.Birde dövme seçeneğin var ...Ha birde operasyonla kaybedebılıyolar tum lekeleri

0|0
    0|0
  • Jilet izleri geçmez diye biliyorum.

0|0
    0|0
  • geçmiyo malesef geriye sadece attığın için yaşadığın pişmanlık kalıyo bendekileri gördükçe kendimden utanıyorm

0|0
    0|0
    • ne anlıyorsunuz ya siz faça dan falan

• utanmak da güzel birşey boşver en azından hatanı anlamışisın helal olsun ne diyim

• sağolasın

• Gitmez.

0|0
    0|0
  • Malesef geçmez son pişmanlık neye yarar :D

0|0
    0|0
  • Derin değil ise Terramycin deri merhemi var günde üç kere onu sür bir hafta sonra banyoya girmeden kremle sonra da kesele bendekiler öyle gitti iz falan da yok :) Ama yara derin değil ise uygula :D boşu boşuna uğraşma :)

0|0
    0|0
    • 2ay

bu gerçekten faydalı oluyomu benimde 5 yıl falan oldu yapalı bıçakla yaptım ama derin degil beyaz izler var 3 tane sadece ne kadar sürüyo tedavi uygulaması

• Ben fito krem vw kantaron yagini aldim ne siklikla kullanmaliyim iyilesmeye basladigini nerden anlayabilirim lutfen yardimci olun

0|0
    0|0
    • ilaçlarla ilesir mi bilmem ama yakarsan geciyor. ben denedim suanki izler eskiye goredaha az izi var tabi yakarken canin cak yanabilir. bide şu sıkıntı var yanik izleri cok gec ilesiyor. yanik kremi kullanmani tavsiye ediyorum

• bence pansuman yaopın benimki iki haftada geçti
    fazla derin değiildi

0|0
    0|0
    • Sende var miydi varsa ne kadardı bide nasil yaptin kaç kere yaptın anlatır misin

• @JenniferMiller kesin çözüm bir ilaç yolladı arkadaşım bana yurtdışından ciddi anlamda izler yok oluyor 0506 060 1004 numarasından bilgi alabilirsin

• 5 dakika arayla 10 dakika kantoron yağı sürün sonra bepanten gibi kremler sürün üstünü kapamayın hava alamaz daha uzun süre kalır sakın vücut ve el kremi kullanmayın kötü sonuçlar alırsınız ve cildin türüde önemli tabii ki. Ayrıca Faça " saçmalık" değil için de yaşadığın olayları acı verici şeylere dayamamayıp kendine zarar vermek gibi bişe içinde yaşadıkların vücudun sayesinde dışarı vuruyorsun. Güçlü olun ve dediğimi deneyin ben de 1 haftaya kalmaz geçiyor size öneririm. Geçmiş olsun iyi iyileşmeler :)

2|0
    0|0
    • Benim 2 3 ay oluyor yapalım kızarıklık var yapsam geçer mi

• Kınayan arkadaslar mutlaka sigara ya da alkol kullanıyordur. Bunlarda vucuda zarar verir ve genelde psikolojik sıkıntılardan dolayı kullanılır. Emin olun bu izler normal kafayla yapilmiyor. Insanlar pisman oluyor ve ne yasadiklarini siz bilemezsiniz bu yuzden tepkileriniz dikkat edin. Umarim bir gun cocugunuz ayni seyi yapmaz. Neyse ben de bu konudan cok muzdarip oldum. Ben soyle bir yol izledim ilk once topuk tasini izlerin ustune surttum. Sonra da her gun gunde 3-4 defa baticon surdum. 5 tane iz vardi 3u gecti ikisi de belli belirsiz. Benimkiler cok derin degildi. Onemli olan izlrin ustunde yeni bir yara olusturmak ve onu dogru bicimde tedavi etmek. Tedavi icin bepanten ve kantaron yagi da oneriliyor. Acnelyse diye bir krem varmis ben kullanmadim kullananlar oneriyor fakat yeni olan yaralara degil. Yeni yaralara sakin ellemeyin iz kalmaz muhtemelen. Herkese gecmis olsun

2|0
    1|0
  • Lazeri bi araştır derim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...