Göbek bölgesindeki yağlardan nasıl kurtulurum?

Göbek bölgesindeki yağları eritmenin en iyi yolu nedir?

Diyet? Nasıl spor yapmak?


0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

 • Sporla desteklenmiş diyet temel unsur. Spor aslında metabolizma hızını artırarak yağ yakımını daha düzenli ve kolay hale getiriyor. Bir de bildiğim kadarıyla bölgesel yağ yakımı çok zor. Karın bölgesini çalıştıran hareketler, o bölgedeki kaslar fazla kalori yakımına neden olmayacağı için pek fayda sağlamayabilir; hatta karın kaslarını geliştirerek göbek bölgesinin normalden daha kalın görünmesine neder olabilir. Düzenli spor, bu sporu yaşam tarzı haline getirmek ve alınan verilen kalori dengesini kurmak gerekiyor. Vücudun yağları depolama sırası var ve buna göre yağlar alınıyor ya da veriliyor.

  Bu arada belirteyim bu işin profesyoneli değilim, söylediklerimin hepsi tavsiye niteliğinde ve kesinliği tartışmaya açıktır. Kendim için araştırdıklarımdan aktarıyorum.

  Yapılacak en kolay spor düzenli -jogging-tempolu yürüyüşler. Ben bisiklet sürüyorum ve nabız saati ile daha bilinçli yağ yakmaya çalışıyorum. Yüzme de oldukça faydalı ve zorlamayan bir spor. Bir spor salonu da bu konuda faydalı olabilir, denemedim.

  Aslında yapılan aktivite ne olursa olsun, süresi sporuna bağlı olmakla birlikte yarım saatten az sürmemeli, sürekliliği olmalı; kısa ağır çalışmalar yerine uzun hafif çalışmalar tercih edilmeli ve kesinlikle diyete dikkat edilmeli, yoksa maraton koşşak fayda etmez.

  1|0
  • Şikayet

   teşekkürler cevabın için..