Rahat nefes alamıyorum, bunun sebebi ne olabilir?

Son birkaç gündür nefes almada zorluk çekiyorum, derin nefes almak istiyorum alamıyorum. Özellikle yazı yazarken vesaire oluyor. Derin nefes alamayınca da rahatsız oluyorum esnemeye çalışıyorum esneyemiyorum da.

Neden olabilir? :(

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Çarpıntın olabilir farkında olmassın

Erkekler Ne Diyor 10

• 31gün

benim sorunum derinneves alamıyorum bu beni hayatımda cok vasla etki yarattı bunun tedavisini bilen yok mu yemek nerdeyse azımdan cıkacak oderece

• astım bronşit olabilir

• KOAH ve Astım hakkında biraz yazı oku istersen belirtilerini taşıyor gibisin

• sırt kaslarında spazm veya omurga ile ilgili sorun olabilir.

boyun omurlarında uzun süre aynı pozisyonda durmaktan dolayı zedelenme olabilir. nefes alırken sinire baskı yaptığı için de batma hissi yaratıp rahatsızlık verebilir.

• Astım olabilir doktora bir görün yada üşütmüş olabilirsin.

• tamamen psikolojik bir durum bu..yakında normal'e dönersin..sıkıntı yapma hiç birşeyi..gecmiş olsun..

• kafana taktığın bir durum mu var bir sıkıntın varsa bu olabilir psikolojik olma ihtimali yüksek herhangi bir solunu hastalığın yoksa bu psikolojiktir yada solunum hastalıklarına uğramış olabilrsin doktora git bence tehlikeli durumlara girebilrsn

• Sıkıntılıyım son zamanlarda aslında. Yine de danışacağım teşekkürler.

• sigara kullanıyormusunuz...

• 2 lt 2.5 lt lik kola şişeniz bulunuyorsa ağız tarafından eğimli olan kısmın 5-10 cm kesin...agız kısmını agzınıza koyup nefes almayı deneyiniz yogun ve derin bir sekilde alıp verebiliyorsanız sadece stres vb gibi etkenler olabilir..yazı yazarken diyaframı sıkıstırıyor olabilirsiniz bu da bir etken olabilir..

• Kullanmıyorum

• yarın doktora git bence sorun farklı olabilir önemli bir durum bu

• doktora git bence

• teşekkür paylaşımın için

• Önce size bi' sormak istedim.

Kızlar Ne Diyor 10

• 31gün

Kendimi bildim bileli düzgün nefes alamam. Şu an bile bir yere tutunarak nefes alıyorum ancak nefes alış verişimin düzeldigi nadir zamanlar da var tabii.

Benim nefes darligim "nefes acligi" olarak da biliniyor. Aldigin nefese doyamama, derin nefes almaya calisip alamama vs.

Cogunlukla refluye bagli olusuyor bazen psikolojik dua et senin ki psikolojik olsun.

• 31gün

Alerjin falan var mı? Bende de aynı sorun var, alerji demişti doktor. Ya da burnunla ilgili sorun da olabilir.

• Yediğin bişeyden kaynaklanmış olabilir ya da aldığınız bir koku nefesiniz kesebilir.Gelişigüzel deodorantlar ya da parfümler bunda etkili olmuş olabilir.Şayet nefesle ilgili herhangi tespit edilmiş bir rafatsızlığınız söz konusu değilse.Psikolojik olduğunu düşünmüyorum.

• Astım olabilirsin

• Stresten olablir..

• Psikolojik olabilir.

• gece yatarkende oluyor mu uykuda vs uyanıyormusun

• yok

• Soruun her neyse git sevdiğin kişiyle paylaş. Bir kaç günde yine geçmiyorsa bir doktora görün...

• Ben çok stresli olduğum zaman olur.Psikolojikmiş

• Guatr nefes darlığı yapıyormuşş..

böyle bişi var mı sizde nodül felan..

• belki var sen bilmiyorsun görünürde bişe olmuyo ultrasonla bakıyolar..

• Yok öyle bir rahatsızlığım

Yükleniyor...