• Sor
  • Bence

Tatlandırıcılar kilo aldırır mı?

Tatlandırıcı kullanıyorum şeker niyetine ancak aklıma takıldı hiç şeker tüketmiyorum çikolata yemiyorum onun dışında bir zararı olur mu?Kullandığım... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Kilo almada mantık aldığı kalori ile harcadığın kalori dengesi.Harcadığından fazla kalori alırsan kilo alırsın.Tatlandırıcılarda kalori var sonuçta.Önemli olan günlük alacağın kalori değerini aşmamak.Eğer çok kullanırsan onları da günlük limiti aşabilrisin onlarla.Bir de tatlandırıcıların çoğunda aspartam adlı bir madde var.O sağlık açısından zararlı.

Erkekler Ne Diyor 12

• Markayı bilmiyorum ama tatlandırıcılar,şeker ile aynı oranda hatta daha bile fazla tat katmasına karşın şekerin bin de biri oranında kalori taşıyormuş o yüzden şekere oranla çok daha az kilo aldırır denilebilir.Babam şeker hastası olduğundan doktor tatlandırıcı kullan dedi.şu ana kadar bi sorun yok ama sağlıklı insanın kullanması ne kadar doğru tartışılır.kalp ya da şeker hastası olmayanlar için yan etkileri olabilir diyorlar.

• yapay tatlandırıcılar sağlık açısından sakıncalıdır kullanmamanızı öneririm

• kilo aldırmaz ve sağlığını bozar hiç kullanma

• diyet ürünlerinin hepsinde yani kullandığımız sakkarin dediğimiz tatlandırıcılar yada diyet kolalar vs. kanser yapma riskini çoğalttığı ileri sürüldü ve bir çok insan kullanmayı bırakmış durumda. diyet kola bile içilmio neredeyse. bildiğim bu. kilo yapma konusunda ise tam bilgim yok. ama herşeyin fazlası zarar der atalarımz :)

• Tatlandırıcıların şekerden daha zararlı olduğunu düşünüyorum.Çünkü tatlandırıcının içersinde doğal olmayan maddeler var.Bence tatlandırıcı kullanma.

• Hiç seker kullanmamak çok zararlı seker hastası degilsin saglıgında da sorun yoksa neden kullanıp karaciğerine zarar veriyorsun ki!

• tatlandırıcı yerıne esmer şeker kullanmanı tavsıye ederım.

• saglıklı degıl dıye bılıyorum

• Sahte şekerler metabolizmayı kandırır. Bir kaç yerde kilo aldırdığına dair araştırmalar okudum. Şekeri tümden bırakın

• tatlandırıcılarrenklendiricilerkoruyucu maddeler vs gidersek bunlar saglık açısından risk taşıyan takviye maddelerdir..bilginize.

• çok zararlı kullanma

• bir yerde okumuştum kalori değeri 100 grda 20 kcal yazıyor ama şeker niyetine geçiyormuş.Doğru mudur?

Kızlar Ne Diyor 6

Yükleniyor...