• Sor
  • Bence

Adetliyken ağrı kesici kullanmanın ne gibi zararı olur?

Bazen aşrı derecede sancım oluyor ve ağrı kesici içmek istiyorum. Ama kayınvalidem izin vermiyor, içme zararlı diyor. Adet döneminde ağrı kesici kullanmanın ne gibi bi zararı var?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

Erkekler Ne Diyor 6

• bazıları kanamanı arttırabilir, bunun haricinde önemli bir zararlı etkileri yok

• Kızlar aranıza giriyorum ancak, etken maddesi parasetamol olan ağrı kesicilerin kan kanseri riskini 2 katına çıkardığını okumustum. Doktorlar bu maddeden kaçınılması gerektiğini söylüyordu.

• Ağır ilaçlardan uzak durmaya çalış. Apranax, Majezik gibi ilaçlar bağımlılığa sebep olabilir. Minoset'i dene. Ama çok fazla alma; günlük dozu aşma.

• ilaç yerine ıhlamur yada adaçayı içmeyi önerdiklerini duydum.istirahat şansın varsa onuda kullan tabiki.ama hemen ilaca sarılmak kolay yol.birde parasetamol içeren ilaçlar hakkında bilim adamları pek iç açıcı şeyler söylemiyor.

• pardon ama dr. gitmen mantıklı.. Dr. dan alınan bi bilgi her kadında farklı olabilir ama o dönemde kullanılan ağrı kesiciler tam sökülmeyi etkiliyor diye solemişti..

• düşük yaparsın

Kızlar Ne Diyor 10

• Jinekologa gitmeyi denedinz mi?

• kanı sulandırır diye biliyorum akıntı daha fazla gelebilir bunun dışında bi zararı nı duymadım ağrı kesici içemezsen bitki çaylarını dene onlarda iyi gelebilir

• hmm teşekkür ederim

• ben de çok kullanıyorum o ağrı başka şekilde yok edilemiyor zaten hiçde bir zararını görmedim şimdiye kadar...

• Aspirin değil de diğer ağrı kesicilerden kullanabilirsiniz. Aspirinin kanı sulandırıcı etkisi vardır çünkü, sebebi bu.Ama ayaklarınızın altına koyacağınız sıcak bir termofor ağrı kesiciden de iyi gelecektir, eğer her ay acillik olacak kadar aşırı sancınız olmuyorsa.

• acil mi yoğum baıma giriyom resmen sırf bu bu yüsden erken menepoza girmek bile istemiştim bikeresinde

• Bazı kadınların bu dönemleri çok daha zorlu geçiyor. Eski bir ev arkadaşımı her ay acile götürürdük, serum falan takılırdı, o derece.

Bu arada, ölçtürdünüz mü bilmiyorum ama kan değerlerinize bir baktırın. Demir veya magnezyum eksikliği de buna sebebiyet verebiliyor. Takviye hapı yazarsa biraz daha rahat edersiniz.

• kanaman durur

• şekerli su iç, dayanılmaz gibiyse ilaç iç.bana doktorum majeziks vve arveles ermişti. şükela bi ilaçlardır.

• ikinci cümlem olduğu gibi devrik.umarım anlamışsındır :D

• benim sadece ilk iki gün agrı oluyor ama o kadar çok değilşimdi sana verceğim tavsiyelerle sende agrıyı minimuma indireceksin1.ayagına mutlaka kalın çorap giy 2. beline de yünlü korseler var biliyormusun sıcak tutuyor birde sıkıcak biraz oda önemli3. en önemlisi biraz dar kalın bir sort giy altına bak dostum bunların hepsi bizzat benim tarafımdan denenmiş bazen regl oldugumu hatırlamıyorum bileben ilaç kulllanmam zaten alırsamda bir kaç gün kullanırım sonra kullanamıyorumdağınık bir bünyeye sahibimdüzenli olamıyorum dene eminim iyi gelicek ;)

• bunu denicem teşekkür ederim :)

• kesinlikle dene bizzat ben yapıyorum ve cidden bazen anlamıyorum adetlimiyim degilmiyim
      abimle sitrit faytır (street fighter ) yapıyoz gerçek zamanlı
      rahatca hareket edebiliyorum yani;)

• benimki ağrısız oluyor ama çok nadir olduğunda parol die bi hap var onu kullanıyorum dış ağrısınada cg iyi gelio önemli birşey yapmıyor ama ağrıyı kesiyor ve kanı sulandırıp daha fazla akmasını sağlıyor

• kanama kesilir

• ilk gün tam kanama olurken bi sancı girio 2. gün geçio benimkiama seni anlıyorum i tanığığımız vardı yerde kıvranıodu her ay ağrıdan minoset iç iyi gelir

Yükleniyor...