Coca-Cola Zero gibi içecekler kilo yapar mı?

Bunlar kilo yapmıyor diyorlar. Ne kadar doğru?

Not: Zaten şekerli kola sevmiyorum

Güncellemeler:
Cevapların yarısı yapar diyor, yarısı yapmaz diyor :)

Şu işi karara bağlayalım.

İlk ve son güncellemedir.

Cevabın Var mı?

0/2000

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

En İyi Cevap

• Kilo yapsın yapmasın içerim her türlü :D

• Afiyet oslun ^^

Erkekler Ne Diyor 42

• Zerosu sadece ad. Reklamda kilo yapmıyor deseler bile inanmam. Hep satış taktiği bunlar...

• Kola aşk tır <3

• Yapsa bana yapardı :) formumu koruyorum :D

• Viski ile içersen yapmaz

• asitli herşey yapar zerosuna aldanma.

• light adı altındakı tum ıcecek ve yıyecekler kılo yapar. Normalı %100 kilo yapıyorsa bunlar %50 miktarda kilo yapar ama yapar.

• İçerisinde şeker olmadığı için yapmaz diyenler için, birinci etap sonuçta yine enerji var. Harcanmayan enerji depolanacaktır. Bir kısım ise, Kola içen bir insan, vücuda belirli bir miktar şekerin girmesini alıştırmıştır. Bu aşamadan sonra şekersiz kola içmek vücudun şeker ihtiyacını karşılamadığı için alternatif olarak daha fazla besin tüketerek dengeyi (bozuk olan denge diyelim) sağlamaya çalışacaktır. Bu husus sadece kola için değil tüm ürünlerde böyle. Her şeyi dengeli tüketmek gerek.

• bence cola nın kendisinden uzak dur derim.

• Kola, şekerli olduğu için kilo yapmaz.

Kolanın içinde kafein, cart curt vesaire kimyasal maddeler bünyenin mına kor.

Özet; kola kötüdür, kilo aldırır.

• yaparrr

• bence içme hadi diyelim kilo yapmıyo midene zarar bende kola bağımlısıydım günde abartısız söylüyorum 2.5 bitiyodu ikincisini alıp yarıya kadar içiyodum bir bıraktım yemin ederim şuan nefret ediyorum koladan bırak ne demek istediğimi anlarsın :)

• Duruma bağlı :D

• bütün asitli içecekler kilo yapar

• Güncellemeye istinaden cevap veriyorum dene gözlemlerinizi bize bildir =))

• Soracak başka soru bulamadın mı yapmayın böyle lütfen :(

• Kalorisi çok düşük olduğu için aldıracağını zannetmiyorum..

• Bünye meselesi...

• o karışımı incelersen şeker olmayabilir ama bir çok şurup var içinde zaten eline ya da biyere dök kuruyunca yapış yapış olur her türlü kilo yapar

• karara bağlıym mı.. light ve zero da şeker yok kimyasal tatlandırıcı var şekerin vucudunuza verdiği zarardan çok daha fazlası kilodan çok daha zararlısı.. normal kolada da yüksek oranda şeker var onlarda da kimyasal şeker var.. yapsa da yapmasa da zararı çok.. bir iki güne seneye anlaşılcak bişey değil..

• Yapıp yapmaması önemli değil de kimyasal asit içermesi ayrıca kolaya rengini veren maddenin elde edildiği şeyin ne olduğunu bilip te içmemek önemli...

• Bünyeye göre değişir. Kilo yapar dedikleri her şeyi çok tüketiyorum fakat kilo alamıyorum.

• Aynen kardeşim ne denediysem olmadı.Diyetisyen neler yaptı...

• Kilo almak istiyorum sorun oluyor bazen.

• şanslısın :) hızlı bünye

• midieyi hasta yapar ben uzun zamandır içmiyorum sende içme

• Light kola severim lezzetinden dolayı kilo aldırmasi çok dert etmem... Ne aldırmıyor ki...

• Tamam ya biraz kızdırmak istedim o kadar :-)

Şişman değil manken fiziğine sahipsin... 5*

• şişman olmadığımı sende biliyorsun. sinir etme insanı sddsadasdsa

• Ben sen kendini kötü hissetme diye dediydim :-) şişman olmak herkesin başına gelebilir üzülme o kadar :-):-):-):-) herkes ben gibi fit vücuda sahip olamaz...

• Öncekileri Göster
  • içinde bunca madde bulunan kalorisi olan şey kilo aldırmaması mümkünmüdür.

• Kalori içermez. Kilo aldırmaz.

Ancak tatlandırıcıları tat reseptörleri nasıl yorumlar, bilemiyorum.

• asit olmasın

• yapar içlerinde tatlandırıcı maddeler kullanıyorlar bunlarda vücudumuzda karbonhidrat emilimini azaltıyor ve doğal olarak yağlanıyoruz

• araştırmalara göre light adı altında tüm yiyecekler ve içecekler yapıyormuş evet...

• lan,Mayk?Mayk?MMAAAAAYK!:D

• Ama rengi siyah panpo asdsadasddas

• light zero nero neyse panpiş,zero sonuçta 0 değil mi?layt mayt işte:)

• Öncekileri Göster
  • ıyı ozaman sureklı ıc bakalım ne yapıyor

• sürekli içiyorum zaten

• sadece kilo için soruyorsan bilemem ama içerisindeki kimyasallar var ya... işte o kimyasallar çok fenaa

• yani tavsiye etmem demek istedim.. içmeni tavsiye etmem sen anladın (: rica ederim

• peki saol ^^

• sadece tatlandırıcı mı ? coca cola özütünün içinde ne olduğunu bilmiyoruz. ben şahsen coca-cola tüketmiyorum tavsiye ederim.

• Öncekileri Göster
  • Şekersiz bile olsa zararlı yiyeceklerden uzak durmakta fayda var.

• Kilo değilde şişkinlik yapar bu arada diyet içecekler şekerli içeceklerden çok daha fazla zararlıdır.Bakmayın karbonhidrat 0 dediğine bissürü tatlandırı kimyasal maddeyi dayıyolar sonra diyet bişi yapmaz.Reflü,diyabet vb hep bunlar yol açıyor işte

• tatlandırıcı şekerden daha zararlıdır. kola her türlü zararlıdır.

her türlü abur cubur zararlıdır.

• 0 kalori olan bir şey nasıl kilo yapsın ama zararlı mı dersen fazla içersen zararlı sonuçta kimyasal, hatta suyu bile çok istersen zararlı olur.

• Pek etkilemez, ama uzak durmak iyidir yine de.

cut.

• ne kadar zero olsada...

• her halükarda içinde davul gibi şişiriyo pepsi daha güzel

• kilo alırsın

• yapmaz cano :) ama sen beni dinle pepsi max iç daha güzel :D

• kolada kilo yapan şey şekerdir :) tatlandırıcı kilo yapmaz . light kolalar 0.99 kalori civarındayken diğerleri link

• Mr.Anders hangisine inancağımı şaşırdım :D

• Satış stratejisi betülcüm yapar kilo

• fck capitalism

• Capitalism sucks ./

• Çok içersen yapar. O da zararlı asit işte.

• Şaka mahiyetinde mi sordun bu soruyu?

• Hahahaha salaklar o zaman :) Tamam saol

• O haberlerin oluşma sebebi nasılsa diyet içiyorum diyen sivrizekaların diğer yiyecekleri de fazla tüketmesi sebebiyle kilo almalarıdır. Bu yaşıma kadar dikkat ettim perhiz yapan kızların hepsi 3-5 gün sonra tartılıp "aa 2 kilo vermişim. Dur ödül olarak dondurma ya da kek vs yiyeyim demesi" gibi. Çünkü diyetin başlarında kaybedilen kilolar değil vücutta ki fazla sudur.

• link Bu tarz haberler var o yüzden sordum

• Öncekileri Göster
  • eşek gibi kilo alırsın

Kızlar Ne Diyor 17

• Formülleri sır gibi saklanıyor ve üzerinde yazılanlarında ne kadar doğru olduğu belli değil. Bu bir döngü gibi zararlı şeyler tüket kanser ol diyabet ol kalp hastası ol. Sonra bundan para kazanan ilaç firmaları. Hep emparyalizm üzerine çalışan bir sistem. Dünya sağlık örgütü açıkladı dün, biz anne babalarımızdan daha kısa yaşayacakmışız sebep diyabet hastalığı dünya genelinde çok fazla şu anda. Su ve şeker değil bir tek keşke öyle olsaydı.

• bana yapmaz dediler ama belli olmaz :D

• kolayı sevmem hertürlü zararlı..

• hihiii... şekerli kola dio :) zero filan hikaye kuzum ...denince akla hemen onun adı... reklam bunlar inanma

• Şeker yok tatlandırıcı var aynı şeyin laciverti yani.Kilo yapar çünkü kalori değeri yüksek.

• Artık bunlarım lightını da yaptılar o kadar dogruysa tabı ..

• işte sana kesin bilgi link

• Gaz yapar :D bence kilo faktoründe cok etkisi yok :)

• Ölçülü tükettiğin taktirde zero yapmaz canım.

• Zero ama normalden daha fazla şeker var içinde.

Tabii ki yapar Mi mi

• 5 yaşmdan beri içiyorum hiçbişey olmadı.ayrıca sizde için yemeklerin yanında sıcaktan piştiğinizde herkese tavsiye ederim coco cola alınınn...ayrıca içinde böcek kanı fare zehri falan yok.

• ama öyle birşey yokki yani uydurmaca olduğu için onlara inat alıyorum :D bunu diyen kişi benim salak arkadaşımdıda :D

• Kipa ingiliz şirketi. Ama israile giden hiçbir markayı almam. Yahudiden alışveriş yapmam.

• gerçekten bak yok onlar..çünkü benim kendi eniştem coco colanın fabikasında çalıştı içine meyan kökü flaan var.onlar zehir yani çok yabancı ülkelerde varsa vardır.birde yok efendim bimden,kipadan alışveriş yapnca israile falan gidiyormuş.bi taraflarından uyduruyorlar giderse gitsin bn alırım istediğimi.

• Öncekileri Göster
  • Tatlandırıcılarda da kalori vardır, yapar.

• Zero light onlar hikaye.. Kilo sorunun ya da endişen varsa özellikle kolayı ve gazlı içecekleri gözden çıkar.

• Ne olursa olsun deli gibi şeker var içinde

• her halükarda zararlı

• Tatlandırıcı var. şeker yok

• Yapar tabi çok şekerli

• yalağğğn .

• diyosun :/

• Yapar.

• Valla dava ederim bu şirketi. Eşşek gibi yazıyorlar kalorisiz diye

• Çayda bile kalori varken kola da nasıl olmaz?

• O farklı :/

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...