Kafama göre ilaç alıyorum bir şey olur mu ?

Yıllardır bogazlarım siser ve doktor da ilerlemiş haline göre 1000-2000 mg arası bir antbiyotik verir. Parol verir, öksürük şurubu verir.Doktora gitmeye üşendim eczaneden antibiyotik, parol, öksürük şurubu vsvs aldım içiyorum bir problem olur mu ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Boğazlarım, diye bir tabir yoktur.Boğazınız ağrır.Her boğazınız ağrıdığında eczaneye koşmak ve kafanıza göre ilaç alacağınıza doktordan doğru düzgün bir bilgi alın, sorununuz hakkında. Doktor, size antibiyotik verir, şurup verir. Sizde probleminizin ne olduğunu hiç sormadınız mı? Doktorlar ilaç yazmaya, eczanede ilaç satmaya bayılır.Sağlığınız ile oynamayın.Size yazılan ilaçların asıl sebebini sorun.Sonrada bu dertten kurtulun.

• Bogaz şişmesinin kesin bir sonucu yok ki. Zaten bu virüsleri yayan yine ilaç firmaları. Düşünsene hastalık olmasa ne doktorlar ne de ilaç sektörü ekmek yer. Grip, bogaz sismesi vsvs hepsini sulara, havaya karıstıranlar yine bunlar.

• Öncekileri Göster
    • çok iyi olur tesekkürler bekliyorum

• Yaklaşık bir su bardağı suda bir tatlı kaşığı taze adaçayını on dakika demleyeceksiniz.(Poşette olabilir)
      Günde 2-3 defa gargarasını yapın.. Ayrıca, beraberinde bir ay boyunca hergün bir çay bardağı adaçayı içilir. Demleme süresi tamamlandıktan sonra bitkiyi daha fazla suyunun içinde bekletmeyin mutlaka süzüp ayırınız.Tadı açılaşıyor.Ve faydası kayboluyor.Ilık içmelisiniz.İlla tatlandıracaksanız bal kullanın
      Not: Aktarlardan alacağınız adaçayı hem çok daha ucuz hem de amacınıza daha uygundur.

Kızlar Ne Diyor 3

• Eczaneden fısfıs alsanız boğazınız için harika gelir bence..Ben kullandım çok şükür atlattım rahatsızlığı.

• Zaten o insanlar boşuna 6yıl okuyo di mi:) Bilemem valla olur mu olmaz mı.

• Evet bazıları boşuna 6 yıl okuyor. Salak bir göz doktoru yüzünden gözümü kaybedecektim, yine bir doktor yüzünden bademciklerim alınacaktı. Vücudumda farklı bir belirti, hastalık seyri olsa zaten fark eder ve doktora giderdim ama aynı seyler ; bogaz şişmesi, ates, halsizlik.

• Ölürsün en fazla mühim değil.

• yemin ederim kaza oldu anlatıcam gel özele

Erkekler Ne Diyor 3

• karaciğeri eline alabilirsin.dikkat et bence :)

• 4 tane daha içiyim de pazartesi sabah doktora gidip sorayım.

• Eger vücudunuzda kırılganlık yoksa sadece bogaz agrısı varsa pastil kullanmanız yeterli olacaktır.Parol yan etkisi olmayan bir ilac ondan bir sorun yapmaz.Ama bogaz agrısına fayda etmez.Öksürük surubununda bogaza bir faydası olmaz.Antibiotik in fazla kullanılması vucutta bagımlılık yapar ve bir sonraki hastalıgınızda antibiotikte fayda etmemeye baslar.Antibiotik her zaman son care olmalıdır.Son olarak antibiotikler 1000 mg ye kadardır.1000-2000 arası yazmıssınız boyle bir antibiotik yoktur.

• Geçen haberlerde duydum da. Şimdi doktorlar bize habire antibiyotik dayıyorlar ya, bir süre sonra hastalıklar artık antibiyotikle tedavi edliemeyecek demişti bir doktor senin dedigin gibi.

• olur tabiki! hastalığın nedenine ve seyrine göre ilaç verilir. virüsler yol açtıysa antibiotik verlmez antboytk bakteri neden olduğu rahatszlıklarda kulanılır!doktora gidin!

• boğazlarım şişti. 22 yıldır bogaz şişmesine antibiyotik veriyor doktor

• Öncekileri Göster
    • şu anda param yok uzmana gitmek için. mecbur yine devlet hastanesi. orada da yazacagı parol ve antibiyotık adım gibi eminim. ciddi bir sorun olarak algılamadım hiç. sonuçta etrafımdaki herkesin bogazları şişiyor, atesi çıkıyor, grip oluyor. basit hastalıklar değil mi bunlar

• genel olarak basit ama nedeni araştrlmalı

Yükleniyor...