• Sor
  • Bence

Kabızlığı geçirmek için ne yapabilirim?

Kabızlık için ne yapabilirim? Çok ağrılı oluyor çıkartamıyorum yapmaya korkuyorum :(

Güncellemeler:
Bende surekli gunluk çıkmıyorum birkac gunde bi cıkıyorum kendımı bıldım bılelı boyle :(

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

Erkekler Ne Diyor 25

• Sürekli kabızlık var anladığım kadarıyla sende.Bu durumda doktora görünmen şart. link Tedavisi ise şöyle link Genelde neden fast food türü kuru gıdalar ,et yemektir.

• Bir de şu önemli link

• anı kurtarmak için fitil-müsül olabilirama inan kesin bi çaresi yok..bol bol sıvı tüket deniyor..+ bi de kabızlık nedeniyle hemeroid oluyor baya sıkıntı.. :((

• sabahları aç karnına iken ve günde 3 defa 2-3 tane kuru kaysı ye,yemeklerden önce,kırmızı eti biraz azalt,kahvaltıda süt iç, lahana ve karnı bahar ye,sulu gıdalar tüketmeye çalış,baklagiller iyidir,faydasını görürsün.bu arada acı yeme,baharatı azalt.

• bunların yanı sıra her yediğinden sonra içe bildiğin kadar su iç su çok önemli

• Doktora gitmen en iyi sonucu verecektir, kalıcı çözüm için, kulaktan dolma bilgiler işe yaramayabilir ve beklenmedik sonuçlara neden olabilir, herşey bünyeden bünyeye farklılık gösteriyor.

• sinameki cayı icmelisin

• Dr a görün bol bol kuru kayısı ye suda tüket

• 1 kaşık yulaf ezmesi. 4 adet küçük küçük doğranmış kuru kayısı.1 avuç kuru siyah üzüm.2 çorba kaşığı iri dövülmüş ceviz.1 su bardağı süt. bu besinleri bir kasede karıştırıp, sabah kahvaltısı olarak tüket. Gün içinde bol su içmeyi ve hafif fiziksel aktiviteler yapmayı da unutma.

• doktora gıt

• sinameki çayı iç eğer yine çıkamazsan beni bu siteden atsınlar aktarda satılıyor akşam iç sabah mozartın en son eserini çalarsın zart zurt pat

• sinameki mıdemı bulandırıyo :(

• sade gazoz aspirinli, ceviz, müsil hapı :)

• süt iç bol bol ishal yapar :)

• piiii yuh artık, kayısıya düş müsil falan yardır :)

• bol su iç hareket et ve posalı yiyecekler ye lifligıdalar yani sebze meyva gibi...

• zeytınyagı ıc.

• Incir ve bal iyi gelir.

• bol su içeceksin..

• Gerekli tavsiyeleri vermişler zaten ama benim değineceğim nokta başka olacak Eğer böyle devam edersen basur belasını başına saracaksın ki emin ol bunu hiç istemezsin.

• allah korusun :(

• çeken bilir :)

• valla ne yersen ye ama öncelikle neden kabız olduğuna bir bak ne yedin içtin en son ona bir göz gezdir. mesela ben muz yediğimde kabız olurum başkasını da ishal yapar bu durum kişiden kişiye değişiyor. gecmiş olsun bu arada.

• Sadece bir tavsiye...Sabahları aç karnına yoğun su ile hazırlanmış Sıcak çikolata iç ( yoğun derken meselabir yerine iki paketi bir kupaya hazırla) ilaç filan değil..ama ishal yaptırır genelde...ilaç olmadığından rahatlıkla kullanabilirsin...diğer yönden ise günde bir tane " KAYSI KURUSU " ye..bağırsakları çalıştırır ve sindirimi rahatlaştırır...

• kabızlık çektiğine göre yüksek ihtimalle anemiside vardır ve anemisi olan birinin sık sık kafein içeren maddeler tüketmesi faydasına olmaz bence

• Zeytinyağı içiyosun.

• benim arkadaşım attar ve böyle durumları yanına gidince muhabbeti olur. Gidiyorsun ve 1 kg kuru kayısı ve incir alıyorsun. günde 10-15 tane kadar kuru kayısı ve 3-4 tane incir tüketiyorsun.bunun yanında günlük 1 lt fazla su tüketmen gerekli. faydasını görürsün umarım. fazla yeme ishal olursun :))

• yaglı yemekler ye birde fitil kulanacasın

• yemesin bence zaten kilolodur bağırsak sistemi bozuksa

• kabızlığın çözümü ilaç istiyorsan lavman olabilir. yani makattan sıkıyorsun küçük bi tüp var sonra laksatif kabızlık çözücü ilaçlar var bi,tkisel diyorsanda kayısı falan ii gelir bağırsakları çalıştırır. ama bence sen en iyisi bi doktora görün ama sormadan edemiycem kaç gündür bu şekildesin ?

• bazen bu ağrıların arkasından farklı hastalıklar çıkabiliyor ben sağlık sektöründe çalışıyorum geçenlerde bi hasta geldi 5 gündür kabızlık çekiyor va gaz sancısı var adamda safra kesseinde taş tespit edildi bence bi doktoro görün amacım seni korkutmak değil emin ol. bi rontgen kan tahlili ve ultrasonla belli olur ne olduğu en azından ok mi.

• Kendımı bıldım bılelı boyle cogu kez bayagı uzun suruyorkı ne zaman yaptıgımı unutuyorum zorlanmadan yapıyordum.Ama son zamanlarda 3 gunde bır cıksamda ınanılmaz zor oluyor agrı ıcınde cıkaramıyorum :(

• doktora gitmen gerek en basitinden.gidemiyorsan ilaç al

Kızlar Ne Diyor 19

• Bu tür soruları ciddiye alıyorum .Bunun için ezaneye gitseniz bir çok ilaç seçeneklerini size sunacaklardır ve ileride yediğiniz şeylere dikkat ederseniz bu sorun ortadan kalkacaktır.

• bi kaşık zeytinyağı iç iyi gelir

• Kuru kayısı. Zeytinyağı. Bol da hareket.

• Hekime gidip muayene olmalsın ki bunun gerçek sebebini öğren ve tedavi ol..Bunun dışında aç karnına siyah yani gün kurusu denen kuru kayısı , posalı meyveler ve lifli gıdalar sana yardımcı olur..Ilık bal şebeti de yararlıdır.. Fakat önce bir hekime git..

• kuru kayısı ye

• Az önce de aynı sorunla karşı karşıya bir arkadaş vardı kuru kayısı yemesini önermiştim sana da aynısını öneriyorum.Süt,papates,koladan da kesinlikle uzak dur.

• Her sabah aç karnına kuru kayısı ya da kuru incir ye üstüne de bir bardak ılık su iç işlem tamamır. :)

• Haha eski hocam aklima geldi :-) Onun kabizliga karsi muhtesem formülü: kurumus siyah erigi bi güzel suda kaynatip, o suyu iciyorsun. Hocamin deyimiyle "kayip gidiyor"mus...

• Su iç bol bol.

• öncelikle kan seviyeni tespit ettir. kansızlık varsa ilaç kullanman şart kabızlığa sebepler kansızlı,dengesiz beslenmek, su tüketmemek, bağsur, v.s. gibi nedenleri olabilir. bol su içme alışkanlığı kazanmak, sebze yemek, salata yemek,meyve (posalı meyveler mandalina portakal elmagibi) ve bunları düzenli tüketmelisin kafein içeren soğuk ya da sıcak içecekleri aza indirmek. bi süre sıvı yağ içebilirsin günde 2 çorba kaşığı mesela hem vücuda dirençte kazandırır zamanla düzene girecektir.

• incir aç karna

• ıkın

• haha zeytin yağı içsin söyle

• Bol su iç, katı yememeye çalış kabızlık süresince.. Sinameki otunu kullanabilirsin kaynatıp.. Ama şuan ağın var ve aktardan alamıyorsun.. Acil olarak yapabileceğin duşa gir, suyun sıcaklığını her zamankindenbiraz dahasıcak yap, ve karın bölgene tut kasıklarına doğru.. 15 dakika en az.. Ağrın geçecektir.. Ve bağırsakların biraz hareketleneceği için rahat çıkarırsın.. Tuvalette de zorlama kendini, kendinden çıkmasını bekle :) yani kusura bakma yazdım açık açık ama yardımcı olmak için... Sürekli kabızlık basur olmaya neden olur, o yüzden tuvalete otur ve bekle zorlama..

• bol su ıc spor yap bırde kepeklı ekmek ye

• Aç karna sabahları ılık su

• Kayısı ye bol bol.

• aç karnına elma yemeyi dene..işe yaramıyorsa müshil dene yada doktora görün derim ağrılı old. için.

• fitil

• Kronık kabızlık varsa bı dr gorun derım

Yükleniyor...