Alnım yandı, su topladı ve iltihap oldu ne yapmalıyım ?

Arkadaşlar alnıma sıcak su döküldü yandı üstüne birde su topladı sıktırınca su çıktı hep sonra yumuşak hal aldı orası derisini soydum ve ikidebir sarı su akıyo iltihap olmuş ne yapmalıyım yardımcı olun lütfen :(

Güncellemeler:
Doktora Gitmedim Anneme Söyledim Gereksiz diyor geçer diyor ilgilenmiyor bile bepanthene sürdüm sadece şimdi ben hiç hastaneye gitmemiş insanım bu yüzden bilmiyorum hastane doktor felan
Arkadaşlar Doktora Gidicem Plastik Cerrahi Bölümünemi Yoksa Dermatoloji Bölümünemi Gideyim ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Geçmiş olsun, yanıktan sebep olan su kabarcıkları patlatılmaz, iz kalır, kremi kullanmaya devam et, doktora gidebilirsin

• önce dermatolojiye git, hala yara, plastik cerrahi iz kalması durumunda izlenecek tedavi

Erkekler Ne Diyor 7

• su toplayan yeri patlat bence suyu durmasın iltihaba dönüşür yoksa

• dokunma doktora gıt yoksa ızı kalır

• Yanık nasıl tedavi edilir link

Önce dermatoloji bölümüne gitmen daha mantıklı.

• hemen doktora koş yoksa iz kalıcak

• su toplandı ise öyle kalsın patlatınca iz yapıyo geçmiş olsn

• bööğğğğ=(( pardon=) teramicyn sür yada eczaneye danış en iyisi yanık merhemi kullan bide enfeksiyon kaparsa alnına kadar saçla gezersin alnını kapatmak için..Allah korusun

• Bir doktora göstersen iyi olur.

Kızlar Ne Diyor 15

• plastik cerrahi canım keske beklemeseydin çok

• Bepantenle müdahale etmişsin zaten yanık ünitesi olan bir hastaneye gidersen izler konusunda yardımcı olurlar.Geçmiş olsun.

• Beklazon krem kullanabilirsin kullandığın andan itibaren etkisini göreceksin. Yalnız krem Kortizonludur. Kortizona yan etkin varsa kullanmaman gerekir

• dermatolojiye git gerekirse oradan seni plastik cerrahiye sevkeder doktor sen gittiğinde söylersin oda gerek duyarsa seni oraya yönlendirir.

• oncelikle gecmis olsun arkadasim.alnina sicak su dokmeyi nasil basardin merak ettim:)keske patlatmasaydin soguk su pomadi yapsaydin... saglik ocagina bile gitsen olur ..acil sifalarrr

• saçmalama ya sağlığın sonuçta bu böyle buraya sorarak çözüm bulamazsın. hiçbirimiz doktor değiliz. o yüzden anneni ikna edip doktora git en ii çözümü o sana söyleyecektir.

• fena iz kalır doktora gıtmen lazım

• benim de çenem yanmıştı ama geçti. fucidin adlı krem sayesinde. çok geçmiş olsun.

• uw cok kotu gecmıs olsun

• yumurta akı link

• cilt doktoruna git ve sakın yolma derini. doktora gidene kadar da bepanten sürmeye devam et. geçmiş olsun

• Sen bir acile git.. orada iz kalmasını mı istiyorsun..

Kimliğini al ve kendin git. bepanthne ile olmaz o iş. tey allahım yaa

• Annene de ayrı bir tebrik göndermek lazım o zaman. Yüzünde yanık izi kalırsa daha kötüsü mikrop kaparsan ne olacak?

• Doktora gitmedin mi?

• Doktora git izi kalabilir iltihaplaştığı zmn yara derinleşir çünkü

• cildiyeciye gitçeksin

Yükleniyor...