Arkadaşlar öksürüğün geçmesi için ne yapabilirim?

Hayırlı sabahlar herkese

Arkadaşlar bi süredir havalardan vs rahatsızlandım ve öksürük başladı bu aralarda iyice şiddetlendi uyku uyutmuyor. Öksürüğe ne iyi gelir acaba ilaçlarımı kullanıyorum ama öksürük geçmiyor. Bilgisi olan arkadaşlar bilgierini paylaşırlarsa sevinirim teşekkürler ...

Güncellemeler:
Elma kabuğu,limon kabuğu,zencefil,bal,karabiber,tarçın.

yukarıda yazdıklarımdan arzu ettiklerinizi karıştırarak kaynatıp için.

Arkadaşlar ilk yazıldıgı için bunu denedim dilim elma koyduk biz küçük küçük yüzde 60 azaldı öksürüğüm diyebilirim boguluyordum dünden bu güne 3 bardakçık içtim sadece ayrıca bir iki öneri daha var onlarıda yapıcam çok çok teşekkür ederim vucut direnciniz için bence hasta olmadan sizde yapın doktorn dediğne göre salgın varmış ALLAH ın şifa hazinesini değerlendirin :)
tabi bu arada ilaçlarımı kesmedim doktorun verdiği ilaçlarada devam ediyorum

yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim gerçekten çok iyi tavsiyeler gelmiş saolun

Cevabın Var mı?

0/2000

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

En İyi Cevap

• Elma kabuğu,limon kabuğu,zencefil,bal,karabiber,tarçın.

yukarıda yazdıklarımdan arzu ettiklerinizi karıştırarak kaynatıp için.

hiç olmadı ılık su bile bir nebze olsun rahatlatır.

• deniycem öksürüğümü keser inşaALLAH hiç böyle olmamıştım çünkü çok saol

Erkekler Ne Diyor 11

• bal süt limon karıştır iç

ıhlamur çayı limon çok sıcakken gargara yap yanmayacağın şekilde kesin çözüm ben hep böyle yaparım geçer.

• öksürüğün hala geçmediyse ve bogazında gıcıklanma oluyosa, 7-8 tane ayva cekirdeğini cezvede kaynat ama cok az su koy 3 cl kadar. kaynadıktan sonra sogut iç anında kesecektir

• öksürük şurubu iç

• Doktora gitmişsin zaten.İlaçlarına devam et öncelikle.Bitkisel olarak da şunları denersin link

• neden doktora gıtmıyorsun ?

• 1 küçük kase içine bal ve zencefili toz halinde ( 1 yemek kaşığı kadar) koy ve karıştır.bundan her sabah ve akşam yatarken 1 tatlı kaşığı ye...bu işin herbalist çözümü..medikal bir çözüm istersen Mukotik-C efervesanı günde 1 kez bir bardak suda eriterek iç...sağlıklı günler.

• sıcak suya,limon,bal ve karabiber,iyi gelir :)

• Sigara icme :-)

• bal ye. süt iç

• Sıcak süt balla karıştır iç iyi geliyor.Geçmiş olsun.Ayrıca sizede hayırlı sabahlar.

• Bunu yaptım çok teşekkürler ama geçmedı sadece bıraz yumusatıyor.

• Zencefil ve bal karışımı.

• Acılı tarhana ve sarımsak ikilisi kış aylarında çok ünlü yiyeceklerdir.Artık biliyorsun, sorun yok.Hemen denemelisin.

• nasıl yanı tarhana corbası içip sarımsağı yanında mı yemeliyim geçiriyorsa hemen yapıyım ya delirmek üzereyim bu durumdan dolayı böylemi yapıcam ilgin için çok teşekkür ederim

• Sarımsak yemeyi dene o halde.2 diş atarsan seni şok etkisi hızında kendine getirme ihtimali var.Tabii bunun yanında tarhana çorbası illa ki yemelisin.

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 6

• gecmis olsun canim:)

• bir bardak sutun icine 1 kasik bal bir damla limon ve cok az karabiber katip ilik bir sekilde iciyorsun tavsiyemdir...

• Ballı süt.hangi ilaçları kullanıyorsun öksürük için.

• zencefil bal limon soğutmadan hızlı içilir üzerine su vb şeyler tüketmeden derhal yatağa yatılır sırtada sıcak havlu konması makbuldür. sabaha rahatlamış kalkarsın ve 4 -5 gün tekrarladığında bişey kalmayacaktır çok şiddetli ise normalse daha kısa süre tabi

• Karaturp, oy içine bal kat bir gece ayazda beklet sabah aç karnına iç turpun içindeki bal karışımını geçmiş olsun

• Sıcak sütün içine bal karıştır iç, geçmiş olsun.

• Hmm o zaman limonun suyunu kaynat içine şeker at iç.

• teşekkür ederim yaptım ama kar etmedi malesef

Yükleniyor...