Gebeliğin ilk haftalarında adet gelir mi?

arkadaslar adetten 10 gun once gırılen ılıskıde hamıle kalınarak , o ay adet gorunur mu ? Adet yanıltıp gelebılır dıyorlar bu dogrumu gebelıgın ılk haftalarında adet gelır mı yanıltırmı ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Umarım yardımcı olurum-EN İYİ CEVAP SEÇİN YARDMCI OLDUYSAM LÜTFEN..:)Hamilelik dönemindeki vajinal kanama korkutucu olabilir.Bu her zaman ciddi bir soruna işaret olmamasına rağmen hamilelik döneminin ilk üç ayında kanaması olan kadınlar çoğunlukla sağlıklı bebeklerinin bile alınması yoluna gitmektedir.Hamilelikte kanama görülmesi tehlikeli mi?Hamileliğin ilk aylarında görülen vajinal kanamaların çeşitli sebepleri olabilir. Hamileliğin oluşması esnasında döllenen yumurta 7-8 günlük bir süreçte rahim içerisine ulaşır. Rahim içerisine ulaşan döllenmiş yumurta, rahim iç duvarına tutunur (yapışır). Bu tutunma esnasında bir miktar kanama olabilir. Halk arasında üste görme olarak bilinen bu olayı bazı kadınlar regl olarak yorumlar. Bunun dışındaki kanamalar, hamileliğin ilerlemesi sırasında görülebilecek başka olaylara bağlıdır (düşük riski, dış hamilelik gibi) Bu gibi durumlarda uygun muayene ve ultrasanografik inceleme sonucu tedavi düzenlenir. Kanamalar durduktan ve normal hamilelik seyri takıp edilmeye başladıktan sonra, anne adayı normal günlük yaşantısına dönebilirİlk 3 Aylık Dönemde KanamaÇoğu kadın hamileleliklerinin ilk 12 haftasında hafif vajinal kanama ile karşılaşırlar.İlk 3 aydaki kanamaların çoğunluna sebep:*Emplantasyon: Dölleme sonrası gebeliğin ilk 10-14 günlerinde hafif bir vajinal kanama ile karşılaşabilirsiniz.Bu kanama uzun sürmez.Bazı kadınlar bu hafif kanamayı anlamamakta ve hamile olduklarını fark edememektedir.*Rahimde ki Değişiklikler: Gebe olduğunuzda rahim boynuna daha çok kan akar.Bu tür zararsız vajinal kanamalara özellikle rahimle kontak kuran cinsel ilişki sonrası tanık olursunuz.*Düşük : Bir Amerikan üniverstesinin araştırmasına göre hamileliklerin ortalama %15 düşük ile sonuçlanmaktadır.Vajinal kanamalar esas olarak düşüğe işarettir ama kanama sizde düşük riski olduğuna dair bir kesinlik taşımaz tek başına ve maalesef bir çok kadın vajinal kanama sonrası sağlıklı bebeklerini dahi aldırmaktadırlar.*Rahim Dışı Gebelik: Bazı durumlarda embriyo rahim dışında fallop borusu’na yerleşir.Buna rahim dışı gebelik denmektedir.Bu durumdaki embriyo yaşayamamakta ve tedavi olmadığı taktirde annenin hayatını tehlikeye atacak bir kanama olabilir.*Enfeksiyon:Bazı kanamalarda rahimde meydana gelen enfeksiyon sebebi ile olabilir.Hamileliğinizin ilk üç ayındaki her türlü vajinal kanamanızda doktorunuza danışın.1 günden fazla süren vajinal kanamalarda ise derhal doktorunuza gidin.

• Hamileliğin oluşması esnasında döllenen yumurta 7-8 günlük bir süreçte rahim içerisine ulaşır. Rahim içerisine ulaşan döllenmiş yumurta, rahim iç duvarına tutunur (yapışır). Bu tutunma esnasında bir miktar kanama olabilir. Halk arasında üste görme olarak bilinen bu olayı bazı kadınlar regl olarak yorumlar

burası yardımcı oldu canım benım çok sağol :)))

• Ne demek?
      Göreimiz..
      Yardımcı olabildiysem ne mutlu..

Erkekler Ne Diyor 3

• eczaneden bi gebelik testi alıver.. :)

• hamileliğin süresince adet bile görebilirsin adet görmek hamile olunmadığı anlamına gelmez...

• bayandan önce erkekten cevap.bayanlar bu konuda pek bilgisiz yahu :)

• Öncekileri Göster
    • Allah bağışlasın :) Başa gelen çekilir yavaş yavaş büyücez artık ..

• amin seninkinide... :)

• Benim eşim adet görmedi ama herkes bir değil tabiki

Kızlar Ne Diyor 4

• Herşey mümkün.Bir jinekologdan yardım isteyebilirsin.

• hamile olduğu halde regl olup hamilelikten süphelenmeyenler var. hamilelik ihtimali varsa en iyisi gebelik testi yaptırmak

• yaptırıcam canım 1-2 hafta gecsın bı

• Benim bir yakınım gebeliğinin ilk 3 ayını regl olarak geçirmişti.Olabilir diye düşünüyorum.

• hadı ya :( planımızda daha bebiş yoktu :(

• Öncekileri Göster
    • Beklemek gerek o zaman ama endişelenmek için daha çok erken eğer gebelik durumu söz konusuysa da Allah yardımcınız olur her konu da merak etmeyin :)

• İnşallah canım korkmuyorumda değil aslnda :) doğrusu daha hiç planda bebiş yoktu çünkü çok çok yenıyız daha ama varsada yapcak bişey yok .. Teşekkür ederm blgılendırmen ıcın

• test al yap derim ama daha çok yeni bir gebelik ise belli olmaz ilk ayda ara kanamalar olur fakat bu kanamalar drlar tarafından ciddiye alınan şeyler düşük olabilir ara kanama olabilir halk ağzında nişan görmek diye bi tabir daha var en iyisi idrar testi yaptır.

• anladım canım . 2-3 hafta beklıcem çünkü daha çok yenı 3 guncuk oldu . Adetım gelmezse kesın hamıleyım

Yükleniyor...