Tatlı isteğim bir türlü gitmiyor ne yapmalıyım?

arkadaşlar yaa son bir kaç gündür acayip tatlı istiyor canım. çikolata falan ne bulursam yiyorum 15-20 dk sonra yine canım istiyor yine yiyorum sonra yine .. nedir bu anlamadım ne yapayım da gitsin bu istek ?yoksa kilo alıcamm :(

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• bak sana 2 güzel önerim var: varan 1... hangi şehirdeysen en kral waffle'cıya git, içine oradaki malzemelerden ne buluyosan koydur yavaş yavaş keyif alarak ye, eline ağzına bütün yüzüne bulaşsın çikolatalar hem gözün gönlün hem miden doysun o şekilde ... aynısından 1 tane daha yaptır onuda aynı şekilde ye, 3.yü zaten yiyemezsin soluğu hastanede alırsın... varan 2: nutella sever misin bilmem, ama sevdiğini varsayarak sölüyorum 750 gramlık ağırsiklet nutella kavanozunu aç, büyük bi kaşık al, bir oturuşta hepsini bitir, tıpkı bu insan azmanı gibi... link 2 öneride birbirinden güzel hangisini kendine yakın hissediyosan onu yap, ikisininde ortak sonucu iğrenmeden keyifli keyifli mide fesadı geçireceksin bunları birebir uygularsan canın 1 sene tatlı çekmez garanti veriyorum...

• :)) denemekte fayda var

• dene ve gör, go for it ! :)

Erkekler Ne Diyor 15

• Bu canının çok tatlı istemesi tekrarlıyorsa insülün hormonuna açlık kan şekerine ve tokluk kan şekerine baktırman çok iyi olur.

• hmm peki teşekkür ederim

• madem çok yiyon diyet ye bari..

• diyette bi tane yersen diyet 3-5 i gene aynı :((

• Sade soda iç

• her akşam içiyorum gitmiyor:)

• 2 tane ic :D

• Krom eksikliğinden olabilir, krom-pikolinat alırsan geçebilir ya da bir endokroloji uzmanına görünüp bir kan tahlili yaptırıp daha somut sebeplere ulaşabilir ve daha yararlı öneriler alabilirsin :)

• hmm kan tahlili iki gün önce yaptırdım başka bişey için hangi sonuca bakmam gerek peki?

• Öncekileri Göster
    • çok teşekkür ederim:)

• Birşey değil işallah kötü bir şey çıkmaz :)

• Banada gelir böyle tatlı krizleri , tatlı olmadıgı zaman 6-7 tane dido yerim geçer , ama sendeki biraz aşırı. Ye ya iyidir tatlı =D

• iyidir de kilo almak iyi değil napcaz :D

• spor yaparsın olur biter , kiloda iyidir iyi :D

• sevdim seni :P :D

• Cikolata yerine kuru incir kayısı falan yesen arada canın cektikce ye :p

• ama sevmem ki onları :(

• Tatlıysa onlarda tatli sevmemen isabet olmus tatli istegini azaltır :-D

• Bana tamamen yasak =( başka tatlı türü şeyler dene abartmanın sonu iyi değildir yasak olur sonra bana oldugu gibi =)

• ne gibi mesela?

• doğal şeyleri dene bal misali vs.

• diger ihtiyacların karşılanmalı.protein,sebze onların eksikligiyle olur.sütün icine tarçın koy =)

• hmm peki.tarçında sevmem ama =/

• Biber ye

• acı biber mı?

• adet oluyosun farkında degılsınn

• daha çok vardı ama.

• magnezyum ıhtıyacından dolayı tatlıda magnezyum oldugundan kadınlar cukalataya tatlıya bayılır adet donemınde daha da artar bu ıhtıyac

• senden kaynaklanıyor olabilir sende tatli gibi şeker gibimisin kanka:))

• :)) olabilir

• :))

• dönem dönem olması normal...sütlü tatlılardan yemeni öenerebilirm.

• hmmm

• yazın ben böyleydim...her gün talı canım istiyordu..yedim bende kasmadım hiç...ama kışın hiç aklımın ucundan bile geçmedi...yani vücudun bazen ihtiyacı mı oluyor nedir? ha kan tahlillerimdede şeker ilgili bir sorun çıkmadı...

• banada kışın böyle oluyor :( anladım sağol

• kan şekerin düşmüştür onun içindir

• hastaneye git şeker hastası olabilirsin

• haaayııırrr :(

• fazla yeme enerji yapar ben bu aralar fazla yemiyorum eskisi gibi yoksa banyo yapmak durumda kalıyorum

• hmmm

• aynen ama eskisi gibi tatlı çikolata yemesem bile fünde yinede en az 2 tane ülker 1 litre cola içiyorum

Kızlar Ne Diyor 10

• Normaldir.

• Tarçını kaynatıp süz ve iç.

• hiç sevmem tarçını :( sağol yine deneyebilirim

• Öncekileri Göster
    • rica ederim :)) gel beni ye o zaman ancak doyarsın gibime geliyor :))))))

• :D

• kilo kısmı ikinci önemli nokta. neden bu kadar şeker tüketme isteği dikkat et sağlık sorunu olmasın. eğer uzun sürerse dr.a görün şekerle ilgili bir problemin olmasın

• inşallah yoktur :( teşekkür

• benim de canım istiyor :( umarım geçer.. dönemseldir belki

• bende senle aynı durumdayım.bi kan tahlili yaptır. kanın düşük olabilir.

• Ye kız takma kafana.

• zaten zar zor kilo verdim yapma bana bunuu :(

• Verirsin ye.

• sakin inanma kandırmaya çalışıyo seni :)

• alışkanlık olmuş bende öyleyim :(

• Bana da oluyor ondan. Tek çaren; Güzel bir markete gidip gördüğün herşeyden üçer beşer tane almaktır. Çünkü ne yaparsan yap o istek gitmeyecek. Gir bir saat waffle ye, çikolata ye, pasta ye. Akşam yine canın birşeyler çekecek. Zamanla geçer. :)

• aynenn inşallah çabuk geçer kilo alcam yoksa

• Al al ele gel. :D

• Çözüm diyologları.Diyolog 31:------------------------------------Verengül:qız canım çok tatlı istyo bea naqalım?gülezar.:aynen qanqa,çaklıt yiyekk..verengül:kilo alcza beaaaa,gülezar:spor yapıveren..!verengül:abe yes bea..---------------------------------------------Öncelikle sorununa bir çözüm bulalım..Genellikle kızlar regl günlerinde,veya yakın zamanlarda tatlı bir şey yemek isterler..Belki bundandır..Onun haricinde bir şeyse bir doktora başvur,en doğru cevap ondan gelir,bence..:)Neşeli günler ...

• tamda trakyalıyım hee :D hmm 1 hafta falan var teşekkürler :)

• Önemli değil kardeş,sizleri aydınlatmak görevimiz..

• bende de var o sorun sabah 2 kılo tatlı aldım tatlı bıttı ıstek bıtmedı

• hadi yaa nolcak bizim bu halimiz

• bılmıyorum canım ya adet donemınede gırdım bıde yok dınmıyo tatlı krızı bır ıstah fıl gıbı yıyorum:((

Yükleniyor...