Uyku gelmemesi için neler yapılabilir?

gece değil de gündüz uyku gelmemesi için neler yapılabilir?

Güncellemeler:
teşekkür ettim hepinize :)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bende b vitamini eksikliği vardı o yüzden b vitamini alıyordum ama yan etki olarak uykusuz bırakıyordu.Benimde canıma minnet zaten b vitamini aldığım gün 30 saat uyumadan kalabildim arka arkaya 2 sınav vardı üstüne ...Bende hem bemiks c hemde benexol var.Benexolde b12 de var fazladan gerçekten etkisini göüyorum rahatlık veriyor zihin açıyor.dene istersen.ben neskafe filan içmem hiç illa ben kahve içeceğim diyorsan kendini nescafelerle kandırma.Ben kendim frenchpress ya da türk kahvesi içiyorum.Nescafeden kat kat faydalı.Vitamine enerji içeceğine filan bulaşmam diyorsan saydiğim diğer kahve türleri işini görür.French press çok yumuşak ve kahve tadını alacağın bir kahve.Yanında çikolata ile çok iyi gider.Hem keyif yaparsın hem de uykusuz kalırsın.French pressin nasıl yapıldığı hakkında bir bilgin yoksa anlatabilirim.

• anlatsan fena olmaz aslında:) teşekkürler bu arada

Erkekler Ne Diyor 21

• Gündüz yapılan spor gece uyumayı kolaylaştırır gündüz zindelik verir.Bir de ağır ve yağlı yemeklerden uzak dur uykunun gelmemesi için.

• kahve,çay..

• kahveden çok kola enerji derim.

• kolaya kahve at iç

• dışarı çık dolaş koş vücut hareket etsin yoksa hantallaşır evde

• Gece uyuman gerek önce

• süt ve süt ürünleri tüketme, elini yüzünü yıka, kan dolaşımın hızlansın...

• redbull, kahve çikolata...

• çikolata iyi fikir gibi ama düzenli yersem ne hale gelirim bilmiyorum, teşekkürler.

• sadece çikolata değil... 3'ünü bir arada tüketmelisin, sırayla...

• kahve fıncenının ıcıne duş

• kahve iç bol bol

• soguk su ile yüzünü yıka sonra kahve ve demli bir çay...

• rica kanka :D:D

• Neşelenmek sizi uyanık kalmanızı tetikler Birkaç dakika komik diziler izleyebilirsiniz gazetenin komik bölümlerine göz atabilirsiniz

• Bende şu an ders çalışıyorum rüzgar sesi falan uykum geliyor arada yüzümü yıkıyorm :) bi tanede portakal yedim iyi geldi.. çekirdekleri kocamandi uyku falan bırakmadı...

• ayağa kalk şınav çek ;)

• kahveyi boşver. mideye zarar. oksijeni bl olan yere cık. beyinde oksijen kalmadığında laktik asit fermantasyonu (yorgunluk hormonu) olur. bu da uykuyu getirir... Saygılar.

• düzenli bi spora başla derim

• kahve iç.ardından buzzer enerji içeceği.seni 3 gün uyutmaz istesen bile

• Bence yapman gereken şey,İlk olarak neden uykunun geldiğini tespit etmek: Birşeye mi canın sıkıldı, ne oldu. Gece mi uykusuz kaldın. Kısacası sorunu tespit et.Sonra bunu nasıl gidereceğini düşün. Gece uykusuz kaldı isen işin çok zor. Ama can sıkıntısından, yorulduğundan ya da başka bir nedenden ötürü uykun geldi ise o sorunun üzerine git ve o sorunu bitir. Bu şekilde kafan rahatlamış olacak ve seni uykuya yönlendirmeyecektir. Beynin seni uykuya yönlendirmesinin sebebi sorundan kaçmak içindir. O yüzden sorununu bul ve çöz.İşlem tamam diyebilirz :)

• Uyuyun... Uyumamak iyi değildir bünyeniz için.

• Kahve

Kızlar Ne Diyor 9

• biz üniverstede kolanın içine nescafe döküp içioduk iğrenç ötesi bi tadı var ama cafein patlamasıyla uyanık kalıyosun...

• saçma olucak gazı kaçmış kolada aynı etkiyi yapar mı?

• olmaz... gazı kaçmamış olucak :)

• Kafeinli şeyler iç, kola, kahve falan... Soğuk suyu suratına çarp ve çok sıcak ortamlarda bulunma mayıştırır... Başka aklıma gelmiyor...

• gece uyumamak için kola artı kahve denemiştim ama gündüz için nasıl olur bilemiyorum :)

• hmm . cola'nın içine 1 tatlı kaşığıu nescafe koy ve iç sonra gör neler oluyo.. ama bağşklık sistemn ne duruma düşer bilememm arastr sen de bi. ama denemiştim etkilii

• yüzünü yıka, kahve iç, yüksek seste müzik dinle

• kahve ıc dus al yuksek sesle muzık dınle bırıyle konus mesajlasD:

• Kahve ic

• Genel de kahve içerler ama ben hiç denemedigim için ne kadar dogru oldugunu bilemiyecegim. Garanti veremiyorum :)

• pencereden dışarı uzat başını. soğuk hava bi çarpsın. kendine gelirsin.

Yükleniyor...