Mavi gözlü çocuk için mavi gözlü biriyle mi evlenmeliyim?

Çocuklarımın mavi gözlü olmasını istiyorum. Bende mavi gözlü biriyim. Eğer eşim olacak kişi kahverengi veya ela gözü olursa, onun geni baskın çıkar dimi? Yani ileri de illa mavi gözlü biriyle evlenmem gerekiyor.Not: Ciddi bir sorudur link

Güncellemeler:
Kahverengi gözlülerin hışmına uğradım :D

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• seni tebrik ediyorum.. şu an bunu sana dna ların söyletiyor.. bütün bayanlar evlenmek istediği erkekte bilinçaltında doğurmak istediği çocuğu arar. onun genlerinden olacak çocuğun öyle olacağını düşünür.. sen bunu açıkca dile getirdin tekrar tebrik ediyorum..muhtemelen kahverengi göz baskın gelir..

• Evet, en iyi cevabı hak ediyor.

• Aynen öyle :)))

Erkekler Ne Diyor 21

• İnşallah çocuğun kömür gözlü bir zenci olur.

• Benim çocuğum olacaksa istediğim şekilde olmasını isterim. Sanane bundan. İlla cevap yazmak zorunda mısın?

• Kendine et o tevbeleri. Bu nasıl bir sorudur Alalh aşkına ? İnsan , evlatlarının sağlıklı, hayırlı olmasını diler. Pazardan balon mu alıyorsun lan ?

• tövbe tövbe tövbe tövbe.

• gel benle evlen :D mavinin en edner tonuna sahip gözlerim çok şükür. karayip reason mavisi

• yok baba tarafımız hep mavi.kardeşlerim var kız 2 tane onlarda mavi

• Akrabalarında kahverengi göz var mıbakayım jhgjgggjgh

• maviş maviş bebeler gelsin DS:ADAS.D

• Öncekileri Göster
  • Link hoş olmuş ...

• teşekkürler

• Senin gözlerim mavi renkteyse göz rengini belirleyen 2 alel gen de çekinik ve mavi demektir.Eğer eş seçimini mavi renkli gözlü biriyle yaparsan çocuğunun gözleri mutasyon olmazsa (çok düşük bir ihtimal) mavi renkte olucaktır. Ama eşin kahverengi gözlüyse muhtemel iki durum varEşinde bir Mavi renk göz geni bir kahve rengi göz geni var ise kahve rengi baskın olduğu için eşin kahve rengi gözlüyken çocuklarınız %50 ihtimal mavi gözlü %50 ihtimal kahve rengi gözlü olur.Eğer eşinde 2 tane kahve rengi göz geni varsa o zaman senin çocuklarında senden gelen 1 mavi göz geni eşinden gelen 1 kahve rengi göz geni olur. Kahve rengi baskındır ve bu yüzden tüm çocuklar kahve rengi gözlü olur. Ama senden gelen mavi göz geni hep baki kalır yani bir sonraki nesilde çocukların mavi göz geni içeren biriyle çiftleşirse mavi gözlü torunlar çıkma ihtimali her zaman vardır.Ayrıca yakın zamanda lazerle gözdeki kahverengi pigmenti silmeye ve gözün iris tabakasını mavi yapmaya yönelik bir yöntem geliştirildi. 3-4 sene içinde uygulamaya geçileceğini düşünüyorum. Yalnız bu uygulamada geri dönüş yok yani mavi yaptıktan sonra bidaha kahverengiye dönemiyosun.

• Çok teşekkürler +1

• allah seni davul etsın ...

• akrabalarda bıle bı mavı gozlu olsa yıne olur ama o genı tasıyan spermın aynı sekılde yumurtaya gırmesı lazım. kı spermi navige etmek lazım. buda olmaz. ama tup yontemıyle uygun noktaya hersey koyulabılır.

• beğen tabi kahverengi gözlü kjhjjjkh

• Hahaha begendim +1 :))

• Öncekileri Göster
  • göz rengi değişebilir eşin mavi gözlü olur aile tarafından birisi kahverengi olur çocuğun gözleri kahverengi olabilir sen en iyisi sülalecek mavi gözlü birisini bul çocuğun mavi gözlü olma ihtimali artar.

• Tüm sülaleyi kontrolden geçireceğim o zaman :D

• bnce buna hiç bakma her şeyi başı saglık saglıklı olsunda gerisi teferruat bunlar allah vergisi istemek en doğal hakkın ama hayırlısını istemek en doğrusu mavi gözkü biriyle evlendin diyelim belki hayırlısı bu değil nolcak o zmn ya da cocugun sakat dodu ama mavi gözlü nolcak napıcaksın?

• Evet:D

• Gözdaşımsın :)

• Hayır ben beddua falan etmedim olabilirde yani bir şeyi cok istersen o senin imtihanın olur olabilecekleri söyledim ben bu aradada bende mavi gözlüyüm:))

• Öncekileri Göster
  • Gidip pipisine kadar sarı Norveçli bir adamla evlesen bile çocuğunun esmer doğma ihtimali yüksek. Ayrıca Türklerdeki mavi göz paranoyasını da anlamıyorum. Olay tamamen pigment meselesi.

• ciddi olarak yurt dışında bazı tup bebek merkezlerinde ısmarlama özellikte çocuğa hamile kalabilirsin ama tuzludur bayaonun dışında hiiçbir garantisi yoooookkkkkk

• İnsanda göz renginden sorumlu bilinen üç gen vardır. Tipik kahve, mavi ve yeşil göz renklerinin kalıtımı bunlarla açıklanabiliyor. Ancak bu genler göz rengi kalıtımıyla ilgili herşeyi açıklayamıyor. Gri, ela gözler ile mavi, yeşil ve kahverengi menevişli gözleri açıklamakta yetersiz kalıyor. Zaten bu genlerin moleküler temeli bilinmemekte. Mesela hangi proteinleri ürettikleri ve bu proteinlerin göz rengini nasıl oluşturduğu bilinmiyor. Göz renginin doğumda mavi olup, daha sonra daha koyu bir renge dönmesi sıkça rastlanan bir durum.(alinti) link

• Anne karnında tüm insanların göz rengi mavi dir. Zamanla bu iriste salgılanan bazı kimyasallarla renk yeşile veya elaya döner. Özel bir hormon da salgılanınca kahverengi olur. Bazı durumlarda anne karnından sonra da devam eder bu. İşte göz rengi sonradan değişti dedikleri budur.

• İlişki esnasında mavi lens takmalısınız...Eşiniz ve siz...

• ne alakası var arkdaşım..tamam biraz genetik bir mesele ama..gözleri kahverengi olup da masmavi gözlü bebekleri olanlar var..ayrıca mavi gözlü erkekle evlenmen mavi gözlü bir çocuk olacağı anlamına gelmiyor..biraz mantık..her şey takdi-i ilahi..

• Mavi gözü çok severim. Gözlerim kahverengi ama bebeklerin gözleri kesin sana çeker. Sen gel benimle evlen abisi.

• İlişki sırasında mavi lens taksın .

• Öbür gözünü de görmem lazım

• Hayır, illa aynı renk olacak diye bir şey yok.Kahverengi, maviye baskındır.4te 3 ihtimalle kahverengi-mavi çiftleşmesinde kahverengi oluşur.Ama bunu çok büyük bir olasılıkla doğru çıkaracak bir şey var: Tüp bebek. Bu yöntemle sen, mavi gözlü bebek istediğini belirtiyorsun ve bu şekilde yaklaşık 12 000 TL ye çocuk sahibi oluyorsun.

• eşin kahverengi gözlü olsa bile çocugun mavi gözlü olabilir. tabi onun dedelerinde bir yerlerde olması lazım mavi gözlü birilerinin.

• teorik olarak olsa da pratikte olmayabilir .annem babam yeşil gözlü ben kahverengi abim ise mavi gözlü doğmuş.ne alaka diyeceksin ama bçyle.

• Erkek bireyin genleri baskın çıkar, evet. Ama bu mavi gözlü bir bebeğinin olmayacağı anlamına gelmiyor.

• Biliyorum. Sperm ve yumurtalığın yapısını böyle anlatmıştı. Hatırlıyorum.;) Araştırma vakti geldi de geçiyor. Eyvallah.

• Hahaha iyi güldürdün beni şimdi. Sen cinsiyeti belirleyen "Y" kromozomunu çok yanlış yorumlamışsın ya da unutmuşsun...

• Erkeği XX kadını XY olarak aldığında X miktarının fazlalığına bağlamıştı durumu. Demek ki yanlış biliyormuşum. Doğru olduğunu düşündüğüm için araştırmadığım konular arasında kalmış.

• Öncekileri Göster
  • aileyede bakmak lazım onun ailesinde mavi gözlü biri varsa çocugunun mavi gözlü olma olasılığı daha yüksek benim gibi bizim ailedede babam dedem mavi gözlü

• Eşinin gözü kahverengi olsa bile çocuğunun gözünün mavi olma ihtimali var...Mavi olursa zaten kesin mavi gözlü olur :D

Kızlar Ne Diyor 17

• Ha siyah gözlu olsun ha mavi gozlu. Sonucta kendi cocugun. Mavis dogmazsa napacan ?:D Oyuncak degil ki fabrikadan yapip versinler sana.

• bence ela gözluler daha tatli yaa.

• olsun ben olma ihtimalini güçlendirmeye çalışıyorum :D

• yoo ne alaka ? benim annem esmer,babam esmer ben sarışın mavi gözlüyüm. Tanıdığım biri daha var esmer kız evlendiği adam kumral. çocukları mavi gözlü ve sarıya yakın kumral. yani illaki mavi gözlü biriyle evlenmen gerekmiyor genlerle alakalı.

• Allah gönlüne göre versin çocuk sağlıklı olsun gerisi pek önemli olmasın

• bende senin gibi çocuk istiyorum işte jkjhjhh

• ben şu mavi göz merakını anlamam ha kahve rengi olmuş ha başka bir renk sonucta görsün yetmezmi ?

• hee

• sende mavi gözlü olanlara ver canım ozaman belki tutturursun ?

• İyi sen görsün diye her önüne geleni kabul et tatlım

• şu mavi göz hastalıgınıda hiç anlamam. bence kızdada erkektede en itici gelen şey mavi gözdür kabus gibi. hele de sarışınsa bu kişi

• 21 yaşındayım ablası :)

• çirkin gözlü kız ahahha :DD ahahaha güldürdün kaç yaşındasın sen 13 14 ?

• cevaplayan sana yazmadım bu arada

• Öncekileri Göster
  • mavi gözlü orta boylu sarısın bir erkek bul

• O mavi renkli çocuğunda 7sülalesi mavi gözlü olması gerek :D

• Sen hele bir mavi gozlu es adaylarini bul xdd

• şaka dedim herhalde hey allahım

• mallan malmısın xd duayla olacak iş degil sen sulalesini dedelerini arastir asdfasdffs

• Öncekileri Göster
  • olsun kahverengi de güzel değil mi? :)

• :D

• tamam :D

• sebepsiz aslında, çıksam ne farkeder düşüncesi belki :)

• Öncekileri Göster
  • Eger esinin anne veya babasi renkli gozlu olursa mavi gozlu bir cocugunuz olabilir,illa kendisinin mavi gozlu olmasina gerek yok :)

• Hahaha insallah olur :)

• 7 sülalesini kontrol edecem şerefsizim llkjkllkj

• ailesi ve kendisi mavi gözlü birini bul kesinkes mavi gözli olsun cocuk:)

• 7 sülalesi mavi gözlü olmalı

• Siyah olmadığı müddetçe şans var.

• siyahla işim olmaz zaten :)

• Hayır alakası yok.Benim bir arkadaşım evlendi ve kocası esmer ve kara gözlü bir adamdı. Adamın kız kardeşi sarışındı fakat kahverengi gözlüydü.Benim arkadaş, sarışın ve yeşil gözlü, çocuk kızın ailesi tarafına çekmiş sapsarı ve mavi gözlü çünkü arkadaşın erkek kardeşi ve babası renkli gözlüler. Yani illaki ona benzeyecek diye birşey yok. Ela ve kahverengi gözlü insanlar kara gözlülere göre genleri daha açıktır.Evleneceğiz kişinin ailesinde sarışın veya renkli gözlü biri olursada çocuk benzeyebilir.

• genlerle alakalı çocuk dedesinin dedesine bile çekebilir arkadaşımın kardeşlerinin hepsi kahve rengi gözlü anne baba olarakta ama arkadaşlarımın kardeşlerinin çocukları hep mavi ya da yeşil gözlü doğdu

• evleneceğin kişinin anne veya babasından biri mavi gözlüyse ihtimal 1/2 dir.

• :/
      değilse bilemeyiz
      adam bu sefer RR de olabilir Rr de olabilir

• Ama değilse?

• damadin anne veya babasından biri mavi gözlü ise RR olmasi imkansız.
      onu şart kosmustum

• Öncekileri Göster
  • İkisi de kahverengi gozlu olan bir ciftten gecen seni sarisin, mavis bir tip dogdu :D. Cocuk buyudu hala sarisin. Cok acayip.Cekinik olarak mavi varsa olur gene.

• Diyebiliyor. Ablasi esmer, kara kasli, kara gozlu. Erkek kardesi mavicik, sarisincik cok manyak tatli bise oldu. Saatlerce hamurdan araba yaptik oynadik.

• vay be. çekinik gen ama arada heyyt ulan diyebiliyor :)

• bu tamamen tesadüf :D

• hadi canım

• spermlere biraz mavi gıda boyası at sorun kalmaz:DDD

Yükleniyor...