Gebelikten korunmanın en etkili yolu nedir?

Hangi yöntemler gebelikten korunmak için daha etkili?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bu konuyu bir doktora danışmak gerekir düşüncesindeyim. Her bünye ayrıdır. Kontrol hapları çeşit çeşit. Bu konuda bünyenizi tanıyan bir jinekologla paylaşmadan denemeye kalkmazsanız, sonradan mecburen doktora gitmezsiniz diyorum naçizane. Zaten bir kadının yılda en az 1 kez jinekolojik bir kontrolden geçmesi gerekiyor. Sırf gebelik için değil, genel sağlık kontrolü adına ülkemizde çok sık atlanan bu konu, gerçekte çok önemlidir.

Erkekler Ne Diyor 3

• Kaliteli bir prezervatif gibisi yoktur; akarı kokarı da olmaz :)

• Gebelikten korunmak için birçok yöntem vardır. Rahim içi araçlar, ertesi gün hapları, doğum kontrol hapları, sperm öldürücüler, prezervatifler, vb. birçok yöntem vardır. Bu yöntemler içinde bana göre en etkilisi prezervatiftir. En sağlıksız yöntem ise dışarı boşalmak olabilir.

• Gebelikten korunmanın en etkili yolu prezervatif kullanmak veya doğum kontrol hapı kullanmaktır.İlişki esnasında prezervatif kullanmaktan hoşlanmıyorsanız doğum kontrol hapını tercih edebilirsiniz ancak bunun da metabolizmaya yan etkileri olabiliyor.Uygun dozu ve ilacı bir doktora danışarak almakta fayda var.

Kızlar Ne Diyor 7

• Spiral en etkili yöntem sanırım.

• en etkili yol cinsel ilişkiye girmemek. kesin çözüm

• Ben yalnızlık formülüyle korunuyorum şu an. Tek korkum meryem ana'nın başına gelenler. Ama bir ilişki içinde olsam partnerimi ve beni mutsuz en iyi yol aşı veya spiral olurdu.

• Doğum kontrol hapları ve kondom kullanımı en etkili korunma yöntemleridir.

• Rahim içi araç ve prezervatif..

• En garantisi erkek arkadaşının kısırlaştırılması.

• Eğer ilerde gebe kalmayı planlamiyorsanız en kesin çözüm tüpleri bağlatmaktır.

Ama geçici bir çözüm arıyorsanız kondom ya da rahim içi araç kullanabilirsiniz.

Yükleniyor...