Grip aşısı yaptıranlar var mı?

son bir kaç senedir kışı hep hasta geçiriyorum grip aşısı düşünüyorum ama karar veremiyorum zararları varmı ya da grip aşısı yaptırıpta ohhh bu kışı hasta olmadan geçirdim diyen?

Güncellemeler:
Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim iyi geceler hepinize..

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Yaptırıp da grip olmayan birini görmedim şu ana kadar.Bence beslenmene dikkat ederek daha iyi korunursun.Zaten risk grubunda olanlara tavsiye ediliyor.Yaşın genç.Hiç yaptırma derim.Yaptırıp da memnun kalmayanları biliyorum çünkü.

• evet yaptırmadım tüm cevaplarla beraber yaptırmamaya karar verdim bu sene geçti zaten önümüzdeki seneler için düşünüyordum ama yaptırmayacağım daha dikkat ederim ne yapayım teşekkürler:)

• Rica ederim.Umarım bir fikir verebilmişimdir.Grip aşısından çok çok önemli olan hepatit B aşılarını yaptır bence henüz yaptırmadıysan.

• teşekkürler ilgin için..

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 13

• Demekki neymiş aşı out c vitamini in :D

• evettt:)naber?

• Spor yapın. Metabolizmanızı güçlendirin. Hastalık nedir bilmezsiniz

• ben hersene yaptırıorum aşı

• çık..iğneden korkarım..

• Çok ağır grip geçirenler için iyi ama öyle yataklara düşmeyenler için gerek yok.Tecrübeyle sabit.

• hımm bu sene geçti artık ama seneye böyle tekrar etsin istemiyorum ya teşekkürler.

• aşı yaptırmadım bir güzel hastada oldum ama iyileştim :D

• Hayır yaptırmadım

• Yaptırmadım .

• Aşılarım tam.

• Beni mutlu ettin :)

• hastalığıma ver darılma:)aşıların tam ya ondan unuttum galiba:)arkadaşlar şöyle yapıyordu sanırım+10 böyleydi galiba..

• ben hariç herkes artılanmış.

• Çevremde yaptıranlar var ufak tefek üşütüyorlar tabiki kış şartlarına bağlı olarak ama ağır bir grip geçirmeden atlatılabiliyor diye biliyorum.. Ben damar yolundan kullanmadığım için;) denemedim henüz:)

• Evet aşının faydaları tabıkı var ama kımse tavsıye etmez! vuran kısıler bıle gerek yok aslında der ama satıs yapmak ıcın yaparlar :)gelgelım bı faydası varmı evet tabıkı var ama en ıyı korunma yontemı ellerı bol bol yıkamak ve vıtamn destegı almak ufak bır bilgi olarakta 1 tane karanfili çıgnemek bu gıbı bakterilerin uremesı ve olusmasını engeller ;) rahat edersın..

• grip aşısı oldun diye hasta olmayacaksın diye bir şey yok. grip aşısı sadece belli grip virüslerinden korur. örneğin boğaz enfeksiyonlarına karşı etkisizdir.

• grip olmadan yapılmalı.onun yerine dengeli saglıklı bagısıklı sistemine iyi gelecek gıdalar tüketilmelidir diye düşünüyorum

• kan verin diyecegim ama siz büyük ihtimal kansızsınızdır.ben kıstan önce kan verdiğim de kışı hastalıksız rahat geçiriyorum.tabi bu arada beslenme de büyük etkendir.kendinizi sıcak tutup sigara dumanın dan alkol den ilaçlar dan uzak durarak beslenin.bol nar ve sıvı tüketin.

• senin gibi düşünüyorum bende ama çok ağır geçiriyorum ve kış ayı gelmesin istiyorum neredeyse ve öyle dikkat etmeyen biri de değilim dolaptaki herhangi bir yiyiecek ten ertesi güne boğazmı şişer ya sonrası malum grip filan hepsi bir arada üff sağol yinede..

Kızlar Ne Diyor 6

• 2 sene üst üste yaptırdım keşke yaptırmasaydım çok garip bişi. bidaha yaptırmam . hasta olacak gibi oluyorum baş ağrısı falan oluyo ama hasta olamıyorum . tıpkı hapşuracakmış gibi olup hapşıramama etkisi gibi sersem bişey

• Yaptırdım ama bu tam koruma sağlamıyor, büyük oranda koruma sağlar.

• Ben ilk kez bu sene yaptirdim ama iyiki de yaptirmisim diyorum. Kisin genelde hep hasta olurdum. Bu kis Allah'a sukur hiç hasta olmadim.

• iğneden korkarım. hür irademle hiç bi iğneyi vücuduma sokturmam.

• :D teşekkürler.

• made fake :D

• Türkçe bu ama sen demesydin böyle düşünmeyecektim:)bu arada fakem ne demek?

• Öncekileri Göster
  • Daha yeni kurtuldum gripten :((

• İşe yaramaz hatta zarar bile verebilir... Benden söylemesi. Daha yararını göreni duymadım. Vitaminlerini yerinde aldığında grip sorunu kalmıyor ortada, beslenmene dikkat et, sıkı giyin tamamdır...

Yükleniyor...