Böbrek yetmezliği neden oluşur??

Arkadaşlar böbrek yetmeliği neden olur, az su içmekle bir alakası var mıdır? Böbrek ağrısının nedeni nedir?

Güncellemeler:
Ya ben çok az içiyorum da böbreklerimde bir ağrı başladı, neden olabilir?
Cevap veren herkese çok teşekkür ederim, Allah sizin başınıza böyle şeyler vermesin :)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Böbrek yetmezliği, böbreklerin görevlerini tam olarak yerine getirememesi sonucu gelişir. Bunun en açık göstergesi hastanın kanında üre ve kreatinin gibi bazı zararlı maddelerin artmasıdır. Böbrek yetmezliği karşımıza iki şekilde çıkabilir:Aniden başlayabilir (Akut böbrek yetmezliği): Saatler veya günler içinde çok hızlı ortaya çıkar. Böbrekte oluşan hasar genellikle eski haline döner. Diyaliz , yalnızca böbreklerin çalışmadığı zamanlarda gerekli olabilir.Yıllar içerisinde sessizce gelişebilir (Kronik böbrek yetmezliği): Böbrekleri yavaş yavaş bozan ilerleyici bir hastalıktır. Bu durum yıllar boyu sürebilir. Hastalık çok ilerleyene kadar belirtileri görülmeyebilir.Her iki durumda da böbrekler zararlı maddeleri dışarı atamadıkları için artık maddeler kanda birikerek birçok doku, organ ve sistemi etkilerler.

• sen yinede bir dahiliye görün.. allah muhafaza kist mist olmasın ya da böbrek yetmezliği üzerine konuştuk ama hipertansiyon veya diyabete bağlı veya ilaç kullanımına bağlı hatta allah korusun viral hepatite bağlı böbrek hastalığı olabilir :( zaman geçirme

• :D inşallah öyledir sol böbreğimde ağrı var :(

• atlet giymezsen öyle olur tabi :D korkma bişeyin yok..

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 9

• Amin canım sağol.

• Üşütmeden olur.İdrar yolu enfeksiyonu,kum,taş döküyor olabilirsin.Çok su içmek çok faydalıdır.Az su içmek ilerleyen yaşlarda böbreklerin kurumasına neden olabilir diye biliyorum.

• Su içmekle alakaası var evet ve aynı zamanda tuzda büyük düşmanı

• bol su içmelisin o zaman küçük bir sişe al yudum yudum takıl alışkanlık et kendine

• yok tuz kullanımı çok düşük zaten ama çok az su içiyorm

• Böbrek yetmezliği olduğunu nereden çıkarttın o başka bir konu, taş olabilir -.-

• Böbrek yetmezliği öyle belli olmuyor yalnız belirtileri şunlar ;

Gece idrara kalkma, halsizlik, nefes darlığı, çarpıntı, idrar miktarında azalma, hipertansiyon, el, ayaklar ve göz etrafında şişmedir. Böbrek yetmezliğinin erken dönemlerinde belirtiler çok silik olabilir, tek belirti sık gece idrara kalkma diyebiliriz. Tabi ki çok sıvı tüketimi yokken idrar sıklığından bahsediyorum böbrek yetmezliği değil muhtemelen böbrek taşı o ..

Ürolojiye görünmelisin geçmiş olsun..

• inşallah böbrek yetmezliği değildir

• büyük ihtimal taş ama yinede bir görün derim ben eğer böyle bir sıkıntın varsa

• 2 sebebi var biri yaşlılık. diğeri bakımsızlık. su vücudun en önemli besin kaynağıdır. günde en az 4 litre su içilmesi gereklidir...

• böbrek yetmezligi bu konu uzmanlık sorucu bence ama agrısı konusuna gelince böbrekte kum taş veya üşütmeye baglı agrılar olabilir eger idrar da kan geliyorrsa bu bügük ihtimalle kum ve ya taş oldugunu gösterir ayrıca ödem de olabilir.

• çok su böreğe iyi gelir .

• Tuz kullanımı fazla olduğunda, bünye sorunluysa ve dengesini kaybettiyse olabilir.

• anladım teşekkür ederim

• Suyu diğer meşrubatlardan ve yediklerinden zaten alıyorsun. Çölde susuz kalmak gibi su kaybı neden olur.

• Az su içmek böbrek yetmezliğine sebep olur mu

Kızlar Ne Diyor 4

• su su su..böbreğin tek ilacı

• çok içince oluor.

• Böbrek ağrınız mı var? Varsa yanıtınızı bir hekimde aramanız daha yarayışlı olur... Belki polikistik, belki akut, belki... Bilemeyiz...

• Mutlaka hekime görünün, böbrek yetmezliğini yaşamış insanları tanıyorum, ağrınızın birçok sebebi olabilir, ihmal etmeyin lütfen, sağlık ile kalın...

• Evet tatile gitmeden önce doktora gideceğim zaten

• Şeker hastalığı tansiyon vs. hastalıklardan oluşur.

• anladım teşekkür ederim

• hayır ya ben kendimi bildim bileli az su içerim mesela bugün hiç içmedim hatırlattığın iyi oldu, böbrek yetmezliği hastası olan arkadaşım aynı zamanda tansiyon hastası yani çok su içerdi ama yinede bu hastalığa yakalandı

• Yani az su içmekle alakası yok değil mi

Yükleniyor...