Olumsuz ruh hali ''fiziksel'' olarak sizi nasıl etkiliyor?

İnsan ömründe mutsuz olabilir hatta depresyona girebilir. Aile içi gerginlikler, sınav stresi ve toplumsal sorunlar insanın ruh hâlini olumsuz yönde etkileyebilir. Ruh hâli de insanın dış görünüşüne yansır. Mesela öfkeli olan bir kimsenin kaşları çatık, mutsuz olan bir kimsenin suratı asık olur. Bunu dışarıdan gören bir insan kolayca fark edebilir. Kimileri kilo kaybı yaşar, kimileri ise kilo alır. Stres zihinsel sorunlara da sebep olabiliyor. Bunlardan en belirgini unutkanlıktır.
Olumsuz ruh hâli ''fiziksel'' olarak sizi nasıl etkiliyor?Siz, ''fiziksel'' yönden en çok hangisiyle karşı karşıya geliyorsunuz?

• İştahta azalma / Kilo kaybı.
    A seç
  • İştahta artma / Kilo alma.
    B seç
  • Sivilce ve diğer cilt lekeleri.
    C seç
  • Enerji kaybı ve kısa sürede yorgunluk.
    D seç
  • Mide bulantısı ve diğer mide rahatsızlıkları.
    E seç
  • Ağız kuruluğu ve yutkunmada güçlük çekme.
    F seç
  • Diğer. (Görüş ile belirtiniz).
    G seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|0
2911

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Orta derecede olduğunda iştahta artma, yüksek olduğunda mide bulantısı oluyor bende

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 28

• Midem çok bulanır, pek bir şey yiyemediğimden guruldar filan:) Kilo da veriyorum tabii de aşırı vermiyorum.47 kiloyum 46'ya filan düşerim en fazla. Cildim de daha kuru ve sivilceli filan oluyor ama çok uzun sürmüyor onlar. Kısa sürede normal dengesine kavuşuyor. Sadece mide bulantım çok uzun sürüyor. Yani o dönemden çıksam bile devam edebiliyor.
    -Gecen bol olsun.-

0|0
    0|0
  • Inanılmaz hızlı kilo veriyorum ve normalde bebek gibi olan yüzümde sivilceler çıkıyor😒

1|0
    0|1
  • İştahta azalma / Kilo kaybı ve mide rahatsızlıkları ://

0|0
    0|0
  • Kilo kaybı dışında hemen hepsini yaşıyorum

0|0
    0|0
  • kilo kaybı

0|0
    0|0
  • İştahsız olabilirim, mide sorunu, halsizlik felan

0|0
    0|0
  • Sivilce

0|0
    0|0
  • Ya çok uyrum ya da hiç uyuyamam

0|0
    0|0
  • Kas eklem ağrıları morfin yemiş gibi saatlerce uyuma..

0|0
    0|0
  • Karnım kasılır bir şeyi çok kafama taktıysam. Bununla birlikte genelde yemek yeme isteği duyarım ve kilo alırım.

0|0
    0|0
  • sürekli uyku hali yorgunluk stresten sivilce çıkıyor bazen ama yoğun değil 😒

0|0
    0|0
  • kilo alma

0|0
    0|0
  • Enerji kaybı yorgunluk

0|0
    0|0
  • Maalesef ki üzgün ve stresli olduğum zamanlarda kilo alıyorum.. İştahım artıyor

0|0
    0|0
  • Uyuyamiyorum, yemrk yiyemiyorum, halsiz, agresif olabiliyorum

0|0
    0|0
  • Kilo kaybı vede iştah azalması

0|0
    0|0
  • ben göçüyorum fiziksel olarak, bu sebeple kilo alcak gibi oldum mu depresyona girer zayıflarım

0|0
    0|0
  • üniversiteye hazırlanırken stresten 10 kg vermiştim. Ne zaman stres üzüntü yaşasam iştahım kesilir zayıflarım.

0|0
    0|0
  • kötü yönde etkiler gergin olurum

0|0
    0|0
  • Hepsinden bir parça.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    8

Erkekler Ne Diyor 10

Yükleniyor...