Diş fırçalarken midesi bulanan var mı?

Dişimi ne zaman fırcalamaya başlasam öğürüyorum önce diş macunundan olduğunu düşünüyordum sonra macun sürmedende denedim ama sonuc gene aynıydı böyle olupta kurtulanlar varmı sırrı nedir bu işin ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• ben başkası fırçalarken görürsem midem bulanıyor

Erkekler Ne Diyor 13

• Halı fırçalar gibi haşin ve gaddarca fırçalarım midemde bulanmaz

• takma diş kullanın, dünyanın en faydalı icadıdır..bu cevap sorununuzu çözer sanırım..

• ash eksiledim :(

• Öncekileri Göster
    • ben kullandım ve bu sorun ortadan kalktı teşekkürler ash (Y)

• o değil de bu taktik sayesinde mahallede yeni fantezi akımı başlattık ^^

• ash haklı ^^

• 3 dakkada kullandın beni fghdfghdfghdfg

• yes man (Y) dfgsdfgsfdgsdgsdf

• yok ...o değilde ben ayakkabımı boyarken boya okadar çok şirin ve güzel görünüyor ki yiyesim geliyor :Dözelliklede sıfır açıldığında ...

• Fırçayı çok hızlı ve fazla boğazına doğru ilerietiyorsun...az yavaş ol be yahu...bi de Fırçanın tutacağının en ucundan değil de Fırçanın fırça kısmına 3-4 cm kalacak şekilde tutarsan öğürüp-böğürmezsin...La havle vela kuvvette ilaaa bilaaa..hilazimmmm...zabah..zabah...

• yeni başladıysan olabilir .

• sanırım dişlerinizi yeni başladınız fırçalamaya belirli bir zamanda onu yaşarsınız aradan düzenli bir kaç hafta fırçalarsanız hiç birşeyiniz kalmayacaktır banada ilk başta öyle oluyordu şimdi gayet tat alıyorum fırçalarken yani

• Evet yeni başladım fırcalamaya malesef diş tedavisi görüyorum ve fırcalamamanın acısını cektikten sonra başladım

• Öncekileri Göster
    • Teşekkürler umarım

• rica ederim

• bendede var nedir çaresi?

• diş macununu değiştir daha hoş olan bir macun bu etkiyi kaldıracaktır senden

• Önlerde ileri-geri doğru fırçalarsan sorun olmaz,arka dişlerin için de çok ileri gitmeden ve yavaş yavaş fırçalarsan sorun olmaz bence.Ve kullandığın diş fırçası da önemli.Sert ve kaba olursa daha çok öğürürsün

• başka birsey dusunmeye calıs ; ayrıca burnundan degıl de agzından nefes alırsan macunun tadını hıssetmezsın...sorun kalmaz

• öyle daha beter oluyor :D

• mide bulantısına sebep macun kokusu değil o halde

• ben ben ben

• glossopharyngeal reflexden dolayı olur bu fizyolojik bir reaksiyondur.herkes de olur

• palatum molleye kadar fırçalarsa olur tabi.

Kızlar Ne Diyor 13

• İlginç.

• Nedenini bilmiyorum. Ama acaba macun acı ondan mı oluyor?

• karnım açsa evet bulanıyor...

• allah allah..ilk defa duydum... :S neden acaba? fırça bulandırıyodur belki

• Fırçasızda deniyorum aynı sorun devam ediyor

• ağız dezenfektanı sular var ya onları denesen?

• macun sürmeden daha iğrenç. sabahları çok mide bulandırıyor. macunu değiştir acı naneli filan al. ya da şu çilekli çocuk şeylerinden.

• bana da zaman zaman olur. ama ben psikolojik olduğunu düşünürüm hep. derin nefes alıp başka bir şey düşünmeye başlarım geçer.

• senin gibiyim bende macundan da fırçadan da mıdem bulanıyor

• yeni başladınız fırçalamaya düzenli yapın bir kaç haftaya dişleriniz çok güzel olacak ve mide bulantısı olmayacaktır

• yoo hep fırçalıyorum her seferınde aynı

• yok

• öğürenlerdenim ben de.

• Evet onceden oluyordu.Ama benim migrenim ve sinüzitim var simdi biraz daha iyiyim cok sukur ama bir sene once afedersin... Neyse anlatmiyim:D Yemek yerken bile oluyodu... Disimi fircalicam diye neler cekiodum.. Cok sukur duzeldi ya hic guzel bi duygu degil:/

• kesinlikle

• sinizütten dolayı geniz akıntın vardir o sebep olur

• Sinizüt değilim çok şükür diş minelerini fırcalayamıyorum

• çok arkadaki dişlerimi fırçalarken oluyor bazen:)

• evet bende de aynı sorun var önlerde değilde arkaları ne zaman fırcalasam yada bişey değdirsem öğürüyorum

• Dili fırçalarken oluyor sadece.

Yükleniyor...