• Sor
  • Bence

Halsizlik ve uyuklama halinden nasıl kurtulur kişi?

Yapı olarak da öyle hareketli değilimdir, tembelimdir falan ama son zamanlarda bu çok arttı. Halsizim ve bıraksalar bütün gün uyurum. 12 saat uyuyup halen uykumu alamıyorum, yorgunluk da var. ( bir şeyler yapsam neyse ama yapmıyorum. ) Artık bıktım bu durumdan. İçinden bir sürü şey yapmak geliyor ama elimi kaldıracak halim yok. Düşünmeye bile üşeniyorum. Ne yapılmalı bu durumdan çıkmak için. Hangi doktora gidilir bunun için, aslında herhangi bir ilaç kullanmak istemediğimden doktora gitmek istemiyorum.

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Dahiliyeye bir görün istersen. Önce bir baksın. Sürekli uyku hali Ve benzeri durumlarda eger gözlerinde sarı renkli birşeyler varsa Hepatit olma ihtimalin olabilir

• hepatit aşısı olmuştum ama gidicem gene de.

Erkekler Ne Diyor 10

• ne kadar çok uyursan o kadar çok halsiz olursun. Sabah kalkıp buz gibi bir suyla banyo yapsan bir sorunun olmaz diye düşünüyorum...

• düzgün nefes almak seni canlandıracaktır, sabahları basit yoga ve benzeri egzersizler yapabilirsin.. şöyle deriiiiinn bi nefes çektimmi hiç bişeyin kalmaz umarım

• son günlerde bu nefes olayıyla kafayı yiyeceğim diye korkuyorum. en çok kendimi verdiğim şey nefes alışverişlerim oldu.

• Öncekileri Göster
    • belki de fiziksel bi neden.. sen iyisimi beni boşver diğer arkadaşların dediklerini dinle :)

• tamam:)

• İki ihtimal var ya şeker hastasısın farkında değilsin ya da depresyona girdin farkında değilsin ikisine de baktırmanı öneririm

• aslında depresyondan çıktım yakın bir zamanda.
      ya sağlıkla ilgili bir şey.
      ya da bir şey yapmadan öylece yattığım, uzandığım için ( yatakta yaşam sürüyorum denebilir. ) sürekli uykulu ve halsiz oluyorum.
      neyse pazartesi öğrenicem.

• aşırı stres canm:.kafaya cok takıyosun beyin opsiyonun kendini uyuklayarak rahatlıyor dusunce sendromunu spor yaparak olumlu dusunerek en onemlisi yapmak istediklerini beyninde olumlu olarak dusunerek o anı yaşamak ve hissetmekle baslayabilirsin.fazla uyku beyni ve vucudu zayıflatır vucudunu buna cok alıstırdıgın icin devamlı uyumak isteyişin bu yuzden.tenbelleşme

• DEPRESYON:tibben ciddi ve bilimsel açiklamasi olan bir hastalik olmasina ragmen kanimca anlatilamayip yasanan bir çesit yogunluktur(ruhun med cezir hali). en kisa ve acisiz yoldan(ilaçsiz ignesiz) kurtulma yolu ise bögüre bögüre aglamaktir.ama bu hiç de yazildigi kadar kolay degil tabi. hatta sabit ücretle derslere tabiidir.:))

• ilginçtirki, böğüre böğüre ağlayarak depresyona doğru büyük bir adım attım.

• Öncekileri Göster
    • nasıl olacak o?

• bak buna gülünür işte :==)

• beslenmene dikkat et, tek yönlü beslenme sakın farklı şeyler tüketmeye özen göster. Akşam yemeğini erken yemeye çalış, mümkün olduğunca fazla öğün az porsiyon yemeye çalış; haftada birkaç günde olsa spor yapmaya çalış,

• mevsim nedeniyle boyledir :) genelde vitamin kullanirsin gececektir bol su ve sabah kosulari da iyi gelir

• Sağlıksal problemlerden olabilir. Kanındaki demir veya kalsiyum oranı düşmüş olabilir. Yeterli vitamin almıyorsan, vücut direncin azalır buna benzer durumlar ortaya çıkar. Dışarı çık güneşten d vitamini al. Spor yap . Evde ufak tefekte olsa vücut egzersizleri yap.

• İşin psikolojik yönü hakkında bir sürü şey söyleyebiliriz..Ama bir sağlık sorununun emaresi de olabilir bu. Mesela ''karaciğerde yağlanma'' gibi..Kesinlikle bir dahiliye uzmanından yardım almalısın. O seni içinde bulunduğun durum hakkında yönlendirir..

• bu kadar etkileyecek psikolojik bir sorunum yok. stresliyim ve bu da arttı son zamanlarda ama bu kadar etkiler mi bilemedim.

• Öncekileri Göster
    • :) valla bende sabah derslerine gidemiyorum kaç aydır. haftaya doktora gideyim en iyisi. gerçi şimdi bir şey çıkarsa da onunla uğraş dur.

• Buna bile üşenecek hale gelmişsin işte.. :)

Git, git.. Haber ver ama sonucu..

Kızlar Ne Diyor 3

• Bahar yorgunluğu olabilir. Havanın çok güzel olduğu zamanlarda biraz dışarıda dolaş. Kendini iyi hissetmeye başlarsan bahar yorgunluğudur. Bu durumda dışarıda biraz zaman geçirmek iyi çözüm olabilir :)

• haftada 3 gün spor. çay ve kahve yerine taze sıkılmış meyve suyuyla başlamak güne... ve kendini sürekli bakımlı olmaya zorlarsan... üstesinden gelirsin. zaten psikolojin de bunları yapınca düzeleceği için. enerjik olacaksın... merak etme

• aynısı bende vardı yataktan asla çıkamıyordum filan böyle bi koltukta beni bırak 5 saat sonra gel kıpırdamamış olurdum o derece bahar yorgunluğu deniyor buna doktora gitmiştim bişey yok demişti ve bu lafı söylemişti ama tabi kişiden kişiye fark gösterir en fazla vitamin verebilir vitaminide ilaçtan sayma zaten

• sayıyorum. diyetisyene gideyim diyorum ama beslenmeme dikkat edemiyorum gitsem ne olacak. anca bir süredir süt içmeye başladım ama gene de yetersiz sanki.

aynı ya, okuldan geldim geleli kaç saat oldu yatağa yığılıp kaldım. acıktım yemeye bil üşeniyorum.

• Öncekileri Göster
    • haftaya gideyim en iyisi. sen hangi bölüme gittin.

• ben açıkçası doktordan tırsan bırıyım bu yuzden aılehekımıme gıttım saglık ocagına yanı

Yükleniyor...