Çikolatanın içinde domuz yağı olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Ablamın bir arkadaşı Almanyadan çikolata getirmiş.içinde domuz yağı vardır diye yemeye çekiniyorum.siz ne düşünüyorsunuz yabancı ülkede çikolataların içine domuz yağı katıyorlamıdır?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• güvenilir markalar dışında yememek en iyisi aslında

Erkekler Ne Diyor 16

• tfht5yh

• vardır dışardaki çikolataların çoğunda oluyor

• Riske girmeye gerek yok bence.Olma ihtimali var çünkü.

• ÜL..çikolatasında domuz yağı yoktur diğer tüm markalarda vardır bir çikolatada domuz yağı olup olmadığını anlamak için çikolatayı yerken damağına yapışıyorsa o domuz yağıdır eğerki yapışmıyorsa domuz yağı yok demektir bu tür şeylerde en büyük tadı veren malesef domuz yağıdır

• Ye anlarsin hava bulutlandiysa birazdanda kafana yildirim dusucekse vardir domuz yagi

• Çikolata gibi ürünlere genelde hayvansal yağ katılmaz çünkü iğrenç olur (denediğimden değil yani mantık yürütüyorum.)

Burda ye gitsin diyenleri görünce de baya şaşırdım. Mezhebi çok geniş ne çok arkadaş varmış. Fırında domuz yapıp misafirlerine de ikram ediyorlardır eminim.

Son olarak, vay anam vay.

• arkasına bak E471 yazıyorsa vardır.

• o zaman onu da google amcaya sor.

• E171 yazıyor

• bilmesek bile arastırıp üretimini bilip güvendiğimiz ürünleri tercih edelim.

• sıcak suya koyun eğer su üstünde kalıyorsa domuzdur , yok kalmıyorsa domuz değildir götürün .. yiyin .. bitirin hepsini

• ewet katıyorlar ama domuz yağsız olanlarda war bence arkadaşına bir sorsun çünkü orda reonları degişik oluyor domuz eti kuzu eti gibi vs .

• olabilir..

• domuz yağının kokusu bayağı ağır oluyor. bu çikolatada bi gariplik var zaten dersin.. ama ynede kokuyada aldanmamak gerekir.

• Sende yeme

• Bilmeden yersen günah olmaz. Güzel oluyor alaman çikolataları. Fazla irdelemeden keyfini çıkar derim.

• Ben sana yolu gösterdim :P

• bilmiyomuş gibimi yapsak,yoktur yok,yokmuş zaten:))

• hahah aynen.

• bizde hindistanda salam sosis neyin alip yedik sonrada ogrendk domuz yagi varmis icinde

• vala snde bilmeden ye yksa yiyemceksin bak dnle beni aga :p

• bilmeden yemişsiniz ama bişey olmaz:))

• vardır yeme. şüpheliyse uzak duracaksın

Kızlar Ne Diyor 9

• 1- çikolatanın üretildiği ülkenin aslında hiçbir önemi yok. önemli olan içerisine giren hammaddelerin çikolataya verdiği tadıdır. domuz yağı çok baskın bir tat ve koku içerdiği için çikolata üretiminde kullanılmaz. (pizza da kullanılan tatsız ve kokusuz mozarella peyniri gibi düşünülebilir)

2- büyük markaların satış stratejisi bakımından düşünülürse;

anthon berg, milka, kinder vs gibi dünyaca ünlü markaların onlarca ülkeye ihracat yaptıkları tüketicilerinin %30~40 unun domuzdan elde edilmiş ürünler tüketmeye karşı olduğu düşünülürse (ki hıristiyan olduğu halde yeterli özen gösterilmeden domuzdan imal edilen ürünlerin içerisinde insan sağlığını tehdit eden lavra ve kurtçuklar barındırdığının bilincinde olanları da eklersek bu oran %50 lere kadar rahatlıkla ulaşır) ürünlerinde domuzyağı kullanmaları satışlarını ciddi şekilde baltalayacağından asla kullanmazlar.

• içindekiler kısmından

• almanyaya her gittiğimde çikolata alıyorum kolilerce ama arkalarını okuyorum ayrıca görevlilere soruyorum.. iyice araştırmadan yeme derim:)

• Ben de anneannem getirdiğinde korkardım:D Annem incelerdi iyice..

• bana da maceristandan gelmişti, ama alkol varmış, benim hassasiyeti olmayan birine verdim doya doya yedi, hassasiyetinden dolayı seni çok seviyorum, ben de şu bizim nutelladan korkuyorum inşallah yoktur bişe

• nutellayı her gün yiyoruz yoktur canım onda,varmıdır acaba:))

• google translate. ama bana farkmaz. çikolata yenir yani her türlü.

• sağol:))

• gélatine du porc yazarsa vardir

• Evet. Yiyeceklerin içindekiler kisminda birden fazla dil vardir. Genelde almanca, fransizca ingilizcedir.

• du fransızca değilmi

• yok o da yazmıyor.

• Öncekileri Göster
  • Ye bişi olmaz. En fazla domuz yağı yemiş olursun ortalama 4 saatte sindirim sisteminden ve vücudundan atılır. Bu kadar.

)Yemezsen bana yollayabilirsin bu arada. hihi)

• :))

• :) hihi saol.

• hımm kolaymış,tamam yollarım tabi.yesemde bölüşürüz canım ayıpsın:))

• Öncekileri Göster
  • arkasinda yazan zutaten kismini oku, scweinefleisch, spek falan yazmiyorsa domuz yagi yoktur.

zaten cikolataya domuz yagi katmiyorlar ama okudugunda emin olursun.

eger gelatine den bahsediyorsan o da cikolatada bulunmaz.

• (:

• scweinefleisch, spek gelatine. Hep teknik bilgiler bunlar :D

• rica ederim.

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...