Hiç kilonuz ile dalga geçildi mi? Veya birinin kilosu ile dalga geçtiniz mi?

İnsanlarla dalga geçmeden önce birkez daha düşünün.
Sizde o kişinin yerinde olabilirsiniz.
Bu o kişi tarafından çok ciddiye alınıp ölüm ile sonuçlanabilir.
Anorexiaya veya bulumia hastalığına kapılabilir.
veya intihar edebilir.
Bunun sebebide sizin o hafife aldığınız "alayınız" olabilir. Olmasın.

Dalga geçmeyin, geçtirmeyin.

1|1
5451

En İyi Kız Görüşü

• Çocukluğumda gördüğüm kortizon tedavisi yüzünden aşırı kilo aldım ve üniversite yıllarıma kadar da vermekte başarılı olamadım. Bu zaman zarfında gerçekten dalga konusu oldum şaka boyutunu aşıp hakarete kadar da vardıranlar oldu. Bu ne yazık ki ben de bir ozguven eksikliğine neden oldu. Yüzümün güzel olmasıni kilolu olmam her daim golgeledi. Kilo bu alıril verilir bunca kapl kırmaya karşındaki üzmeye değmez. Çocuklar bu konuda gerçekten acımasız ama bana göre bunun sebebi ise aileler. Aileler çocuklarını buna göre yetiştirse insanların kusurları ya da özürleri ile dalga geçilmemesini öğretse bunlar yaşanmaz. Bir yerden ise çocuklara da kızamıyorum yetişkinler bu kadar acımasız ise çocuklar ne yapacak ki?

2|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 51

• şişmanken dalga geçilmeyen bir gün yoktu ama ben zayıfladığımda benle dalga geçenler obez oldu. d ilahi adalet

3|0
    0|0
  • Aslında gençler, Anoreksiya'nın en önemli sebebi, insanların hep daha iyiyi istemesi ve bunun marjinal tepkimesi..

Tabi, kimsenin kilosuyla alay etmemek lazım da, bu videodaki kızın durumu alaydan ziyade şahsiyetinin zayıflığı ile ilgili geldi bana

1|1
    1|1
    • Evetde bunu tetikleyen insanlar.
      İnsanlar devamlı bir kişi ile dalga geçtikce o kişinin kendine olan güveni ve sevgisi azalıyor. İnsan kendini eksik hissediyor ve bu eksikliği doldurmak için malesef böyle yanlış tercihler yapabiliyor.

• Kız bir de güzellik yarışmasında birincilik mi almış ne olmuş
      Hakkaten sıkıntılı

• Evet.. yazık olmuş😐
      Böyle insanlar çok bu dünyada

• çok kere dalga geçildi ben kimseninki ile dalga geçmedim zaten insanları bu konuda anlamıyorum herkesin kilosuna karışıyorlar
    çok zayıfsın fazla kilo almışsın biraz az ye
    sana ne onun hayatından kliosundan senden tavsiye istemedi ki akıl istemediki sen kendi hayatına bak başkasınınki seni ilgilendirmez onun kilosu onun çektiği acılar onun sorunu sonuçta

1|0
    0|0
  • Kilom normal fakat başka bir konu da olabilir birisi gelip benimle bu tür diyaloglara giremez, bende yapmam. Böyle cıvıklıklardan oldum olası haz etmemişimdir.

1|0
    0|0
  • Ben nedense hiç hayatımda dalga geçen insan görmedim. Arkadaş arasında sakar bir hareket yaparsın dalga geçilirsin, saçmalarsın buda olur.
    Acıyanı görmüşümdür. Acımayanıda görmüşümdür.
    Ama açık bir şekilde insanların kusuruyla dalga geçen insan hiç görmedim.

Bu dalga geçenler kim , merak ediyorum yoksa medyamı türetiyor , Samanyolu hikayesi gibi tam çözebilmiş değilim.

1|0
    0|0
  • kilomla dalga gecen yoktu sisman oldugum zamanlarda kendimle ben dalga gecerdim simdi zayifim ancak hic bir. sismanla dalga gecmem

1|0
    0|0
  • Dalga geçmekten nefret ederim. Başkasıyla veya benimle dalga geçenlere karşı da tepkim sert olur.

2|0
    0|0
  • Benle geçildi bende geçtim arkadaşım la birlikte birbirimizin kilosu ile dalga geçtik o kilolu ben ise zayıfım ben ona derdim lan şu göbekten bana biraz versen diye keşke derdi oda bana sen nesin olum böyle kavak gibi cılız uzayıp gidiyon derdi

1|0
    0|0
    • Size şaka gibi gelsede başkaları için hayatı boyunca bir yük olabilir. Yapmayın bence. Böyle şakaları ve eleştirileri herkes kaldıramaz

• Yok başkasına deyil samimi olduğumuz için yapıyoruz zaten 😂😂hatta bundan zevk alıyoruz

• 1|0
    0|0
  • hayatımda insanların değil kilo fizksel hiç bir görüntüsyle dalga geçmedim geçenide azarlamışşımdır her an ne olcağımız belli olamdığı bir zaman o çok güzel yüz ten boy pos allah vermesin bir inme olur kalın felç bir hastalık olur çeken durun allah düşmanımı bile dert verip derman aratmasın

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Zayıfım diye :

1|0
    0|0
  • rüzgar estiğinde uçacağımı söylerlerdi ama hiç komik değildi bence😂

1|0
    0|0
  • Kilolu degilim dalga geceni de aglatirim sorun degil 😂

Dalga gecmeyide sevmem.

1|0
    0|0
  • ben hep dalga geçerdim göbeem çıktı :)

2|0
    0|0
  • bende kiloluydum yaklaşık 20 kilo verdim sporla
    şuanda 78 kiloyum ve diyet içindeydim ama kafama göre yapıyordum bu video beni kendime getirdi sağol

1|0
    0|0
  • tipim yüzünden çok dışlandım tecavüzcü damgası yedim kızlardan polise bile ihbar ettiler beni

1|0
    0|0
  • Kiloluyken geçiyorlardı sonra zayıfladım sustular :D

1|0
    0|0
  • Zayıfım zaten

1|0
    0|0
  • kimseyle dalga geçmem

2|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    31

Kızlar Ne Diyor 53

• Lisedeyken kilolu bir kızla aynı çocuğa aşık olmuştuk. Kız epey kiloluydu ama özgüveni tavandı. Bir gün yanıma gelip 'Bana çıkma teklifi etti'' dedi. Ben de inanmadım. Ama o konu üzerinde durmaya devam etti. 'Çok güzel olduğum için bana aşık oldu.' vs. diyerek uzattı ben de dayanamadım. ''Kusura bakma da bu kilolarla sana kimsenin aşık olacağını sanmıyorum. Sen bir 20 kilo ver sonra benimle kendini kıyaslarsın.'' gibisinden bir şey söyledim. Sonra zaten taşınma mevzularımız oldu okulum değişti. Yaz tatilinde 10 kilo birden aldım ve bir anda. 53 kiloyken 55'i 60'ı göremeden 63 oldum ve herkes şok oldu. Daha fazla alamam falan derken kendimi 67 kilo buldum.
    Peşimde koşan erkekler 'MaşAllahın var ne yedin?'' gibisinden şeyler söylediler. Dedim 2 ay önce peşimde pervaneydin, kiloyu vermek problem değil vs. dedim ama yok yani reddedildiklerinin acısını kilomla dalga geçerek çıkarttılar. Çok zor oldu, zor zamanlar yaşadım. Bir daha tövbe kimseyle dalga geçmem. Şimdi kilolarımı verdim çok şükür ama işkence gibiydi verme dönemi...

1|0
    0|0
  • Kilolu değilim bu yüzden dalga geçilecek bir durum söz konusu değil. Sürekli zayıflığımı dilinden düşermeyen insanlar oluyor fakat onları da hiç kaale almıyorum. Ve kesinlikle kimsenin kilosu ve zayıflığı hakkında olumsuz hiçbir şey söylemem.

1|0
    0|0
  • Çok yaşadım hala da yaşıyorum.. Bazen her şey insanın elinde olmayabiliyor ve geceleri sırf bu yüzden ağladığım zamanlar oldu hakkımı helal ediyorum o kişilere ama umarım yaşattıklarını yaşarlar

1|0
    0|0
    • Sakın onlar yüzünden böyle yanlış tercihler yapma, merak etme Allah görüyor..
      bu dünyada kötü insanlar varsa iyi insanlarda var..

• Evet aslında çok güzel bir bakış açısı 😊

• Neyse ki hiçbir zaman kilomla dalga konusu olmadım ama bu konuda ailemin sağlıklı beslenmeme ve spor yapmama teşvik etmesi büyük bir etken ama aynı şekilde bende kimsenin kilosuyla dalga geçmedim. Kimisinin kendi tercihi tamamen. Hareketsizlik ve dengesiz tüketim sonucu göz göre göre kendilerine zarar veriyorlar ama çoğu kişi hastalık yüzünden sağlıksız bir kilo fazlalığına ya da aşırı kilo kaybına sahip onlara saygım sonsuz onca şeyin arasında birde boş boğaz insanlarla uğraşmak zor oluyor. En yakın arkadaşım strese bağlı çeşitli hastalıklar yüzünden aşırı kilolu ve onu böyle görmek beni üzüyor. Birisinin kilo problemi ile nasıl dalga geçebilir bir insan anlamıyorum. Vicdandan da mı yoksunsunuz ya insanın içi burkuluyor o insanları görünce, siz nasıl kendinize eğlence yapabiliyorsunuz anlamıyorum.

1|0
    0|0
  • ben bu yıl 6 kilo aldım. vize haftamda uzun zamandır görmediğim bir arkadaşımla karşılaştık okulda ve nasılsın bile demeden gfözlerini bölerterek çok kilo almışsın durmadan yedin mi dedi. çok üzüldüm.

1|0
    0|0
    • Çok kötü birşey. İnsanlar işte hemen kusur arar. Oysa kilo nedir ki? Güçlü olmaktan asla vazgeçme.

• kiloluyken sevgilim dahil birçok kişi tarafından dalga ve hakaretle karşılaştım maalesef.

1|0
    0|0
  • Kilom ile dalga geçmediler. Saygılı insanlar.

1|0
    0|0
  • Bu ne kilo az zayıfla dediler, zayıfladım bu az kilo al dediler. Millet manyak mı ne

1|0
    0|0
  • köyü huyum cok vardır kın tutarım tripliyimdir nazlanırım falan vs ama hayatta en iyi tek huyum ne olursa olsun asla dalga geçmedim kimseyle inşallah bundan sornaki sürecimde de geçmem kilosu boyu posu beni ilgilendirmez aksine kendini kötü gören kilosu olan insanlara hayır çok güzelsin diyip begmişligim çok vardır

1|0
    0|0
  • bundan 1 sene evvel şuankinden 40 kilo daha fazlaydım, çevremden kaynaklı sanırım hiç bir zaman bir eksiklik hissetmedim ya da dalga konusu da olmadım.

1|0
    0|0
  • Gelınlıgıne sıgmak icin uygunsuz diyetler yapan 19 yaşındaki arkadaşımı bu nedenle kaybettik, hassas mevzu. yapmamak lazım.

1|0
    0|0
  • ben kendi kilomla dalga geçiyom apla

1|0
    0|0
  • Evet çokça dalga geçildi ama bir 25 kilo verdikten sonra 360 derece döndüler :)

1|0
    0|0
  • dalga geçiyorlar.. açıkçası bazen iyi yapıyorlar diyorum.

1|0
    0|0
  • bir arkadaş grubum vardı sürekli çok zayıfsın böyle kalırsan hiç bakmazlar biraz kilo al bende en sonunda çıktım o gruptan yalnızım ama gururluyum

1|2
    0|0
  • uff cok kötu ya :(

1|0
    0|0
  • Bundan 4 sene önce çok zayıf biriydim, dalga geçenler oluyordu "biraz kilo al" "sana yemek vermiyolar mı". Sinir oluyordum ama yıllar geçtikçe çok değiştim, hayat şartları

1|0
    0|0
  • Hiç dalga geçmedim. Dalga konusuda olmadım ama sadece yakın arkadaşımla bazen çok kilolusun falan diye konuşuyoruz şakasına

1|0
    0|0
  • kimsenin dış görünüşüyle dalga geçmem okadar karaktersiz değilim dalga geçen olduğunu görürsemde ondan uzaklaşırım

1|0
    0|0
  • hep geçiyorlar bir deri bir kemiksin bu hal ne diye :D

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    33
Yükleniyor...