Mayonez kilo yapar mı?

Mayonez yemeyi çok seviyorum. Ama hep kafamda bir soru işareti var.

Mayonez çok şişmanlatır mı :(

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Benim kuzenim restaurant işletiyor ve hazır mayonezlerin yerine kendileri yapıyorlar.Çünkü hazırların içerisinde kimyasallar olduğu için zaten zararlı olan bir yiyecek daha da zararlı bir hale geliyor. Mayonez evde yapıldığında markettekinin tadı gibi olması isteniyorsa,yapılacak miktar kadarda yumurta ve bilmem kaç litre yağ gidiyor. Dediğim gibi kuzenimin restaurantında gördüm yaparlarken. Yani sadece yağ ve proteinden üretilen bir maddenin,ne kadar sağlıklı olmasını bekleyebilirisniz ki? Çiğ yumurta protein deposudur. Sıvıyağı söylemek zaten gereksiz. Bunları bildiğiniz halde halen 'kilo yapar mı?' diye bir düşünce ile gelmeniz biraz acayip. Ayrıca yaşınız çok genç, eğer kilolu değilseniz ve almak istemiyorsanız.Mayonezle ilişkinizi bitirip, kendi başınıza devam etmelisiniz. Ayrıca kalp sağlığınız içinde tam bir risk faktörüdür. Mayonezi böyle yemeye devam ederseniz. 30'a varmadan kalp sıkıntısı çekmeye başlarsınız. Bence acilen bırakmalısınız.

Kilo aldırır hemde farkına bile varmazsınız. Sonrada hem sağlığınızda olursunuz hemde yeni bir garderop hazırlamak zorunda kalırsınız.İşte ne kadar kilo aldırabileceğini kendiniz düşünün.

• ne varsa yazmış +1 ciddiye alıp okumalısın.

Erkekler Ne Diyor 13

• elbette yapar. suphen olmasın.

• Kilo yapar .

• çok kötü kokuyor o ya :)) hiç yemem

• nasıl seviyosunuz o iğrenç şeyi ya kaz boku gibi ıyyyy :))

• Evet yapar mayonez krem şanti bu tür şeylerden uzak dur

• yapar tombiş biri olur çıkarsın sonra

• Çok kalorili birşey mayonez.Artı kalp ve damarlar içinde pek sağlıklı değil.

• Besin değerlerine bakıp ihtiva ettiği yağa bak derim.

Fakat sos amaçlı arada br kullanmakta mahsur olmasa gerek.

• kolestrol de yapar sivilce falan bünyesine göre değişir kimisine de yapmaz tabi, ayrıca tabi yağlı bir yiyecek haliyle yapar hem ben pek sevmiyorum mayonez çiğ yumurtadan :)

• Mayonez sıvı yağ ve yumurtadan yapılır. Yani büyük oranda yağdır. Dolayısı ile yağ şişmanlatır mı ? Evet. Ancak yaşınız itibariyle bünyeniz de müsaitse yediğiniz yağı yakıyor olabilirsiniz, abartmadıkça sorun olmaz. Ancak abartmamanız şiddetle önerilir.

• evet bünye zayıfsa çok şişmanlatır heleki hazır mayonez daha çok şişmanlatır. eğer yemeden duramıyorsan internetten tarifini bul kendin yap derim yağını az katarasın :)

• Evet şişmanlatır.

• tm sen git ben geliyorum gezerek :D

• Merhamet duygun kabarmisti en son :D

• diyorumki, soru sahibi mayonez demisti :D

• Öncekileri Göster
  • bir oturuşta bir kg mayonez yiyorsun heralde?

Kızlar Ne Diyor 15

Yükleniyor...