Bir insan 14 yaşından sonra kaç cm uzar ortalama?

Bir insan 14 yasinda 1.72 ise 20 yasina kadar falan kac cm olur veya kac cm uzar ortalama olarak.

Güncellemeler:
bayan bu kisi kuzenimden bahsediyorum da.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Erkekler Ne Diyor 12

• uzamasa da olur.

• 8-10 cm kadar daha belki ama basketbol ve yüzme sprounu aynı anda yaparsa 12-13 cm kadar daha uzar

• o belli olmayabılır bazen ınsanlar ergenlıkten donemının basında bır kere hızlı boy atarlar sonra hıc uzamazlar bazıları ıse de yavas yavas uzarlar.

• yapı meselesi kişiden kişiye göre değişir.. spor yapmalı uzamasını istiyosa gerçekten faydası olur.. özellikle basketbol.. voleybolda olabilir.

• 14 yaşımdan beri aynı boydayım :D

• 3 metreye kadar ulaşır heralde

• 5 ile 8 cm arasında değişir

• Böyle giderse 2.5myi bulur

• 1,78 e kadar yolu var .

• Kız ise 3-5 santim atar atmaz. Erkek ise yolu uzun. 2 metreye kadar gider.

• Bayan ise en fazla 5 cm daha uzar.

• Ben 14 ten sonra hiç uzamamıştım. Fakat çoğu insan birkaç cm daha uzar.

• en az 10 cm flan olur eğer bu sensen daha fazlada uzama kımse almaz seni :)

Kızlar Ne Diyor 6

• 6-7 cm uzayabilir.

• 23 yaşına kadar yolu var diye biliyorum

• Bir kız ergenliğe girmeden yani adet olmadan bir anda boy atarsa muhtemelen 17 yaşlarında boy uzama kıkırdağı kapanır boyu uzamaz.Aynı şekilde erkekte ergenliğe girdiğinden itibaren genelde bu 15 yaşlarında olur 20 yaşına kadar uzar.Seni fazla uzamayacağını tahmin ediyorum.

• Demek ki sen geç girmişsin.Zaten erkekler de yavaş yavaş oluyor bir anda kızlarda oluyor bir anda boy atma.
      Ben şahsen öyleydim.12 yaşındayken abimi geçtim herkes kısa kaldı diyordu ona sonra benim boyum durdu o beni geçti.

• Erkeklerin ergenlik yaşı tahmin edilemez derece de uzayabilir. Mesela Norveçli, Alman, İngiliz insanlarına bakarsak geç girerler, geç çıkarlar. Bu yüzden erkeğin genine göre değişir bu. Ben 20 yaşındayım hala tam gaz uzuyorum. :D

• Dünya durmalı...

• bence daha fazla uzamamalı o insan

• 190 olur heralde.

Yükleniyor...