B12 vitamin iğnesi ?

Diyetisyenim kilo almam için B12 vitamin iğnesi alabileceğimi söyledi. Herhangi bir sağlık sorunum yok sadece kilo almama yardımcı olacakmış. Yan etkisi ya da yararı olur mu?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• doktorun önerdiyse elbetteki kullanmalısın. sadece kilo artışına sebep olur. onu da düzenli beslenmeyle istediğin oranda tutabilirsin. doğal yollardan alman bu zamana kadar daha iyi olurdu. et, karaciğer, ıspanak gibi sebzelerle ama iğneye kadar geldiysen düzenli kullanmanı tavsiye ederim. halsizlik, tırnakların güçsüz olması, uzamaması, saç dökülmesi,unutkanlık vs gibi problemlere yol açıyor b12 eksikliği. elbetteki sinirliliğe.

Erkekler Ne Diyor 8

• B12 değerine bakıldı mı tahlilde.Eksik olup olmadığına bakmadan hangi akla hizmet iğne veriyor bunlar acaba?

• Bakmadım. Takıldığım nokta da burası işte

• kesinlikle iğne filan yaptırma.Diyetisyen doktor değil zaten.endokrin uzmanına giidp tsh hormonuna filan baktır öncelikle.B12 eksik olmadan iğne verilmez boş yere.zaten hapı var onu kullanırsın gerekirse.

• "fitamin fitamintir aPla xD XD" ?sıkıntı olmaz ..

• B on2 vitamini link

• doktor verdiyse sıkıntı olacağını düşünmüyorum da gerek var mı dersen spor hocası olarak söyleceğim tek bir şey var gerek kesinlikle yok düzenli beslenme spor+protein tozu aldığınızda zaten kilo alırsınız

• doktoruna durumuanlatırsan o sana hangi iğneden kaç tane yazacağını bilir dert etme ..:)

• haplarıda var bunların?

• hiç bir fikrim yok iğne hakkınd

• Diyetisyeniniz size bu iğneyi verebildiğine göre bunun ile ilgili bir eğitim almıştın iğneyi yazarken içinden "ulan acaba iğneden sonra ne olacak bende çok merak ettim" demiyodur bence :)

• Diyetisyenden çıkıp eczaneye gittim istedim iğneleri, eczacı adam şok oldu bunu sen mi kullanacaksın? kilo almak için mi? sakın kullanma alakası yok onlar diyetisyen bile değil falan dedi...

• Kime söylesem bu tepkiyi veriyor aslında :D iğnelik bişey olduğunu düşünmüyorum ben de...

• Bu durumda doktora gitmek en sağlıklısı

Kızlar Ne Diyor 5

• zararı değil yararı olur. dedox vermiştir büyük ihtimal. ayrıca yanında balık yağı hapı da içebilirsin kilo almak için.

• B12 unutkanlığa iyi gelen bir vitamindir eksikliğinde hafıza zayıflar kilo için neden verdiğini anlamadım ama eğer doktor vermişse yan etkisi olacağını sanmıyorum

• b12 unutkanlık için verilmiyormuydu ya?

• Birçok nedenden verilebiliyor sanırım...

• Yan etkisi olduğunu hiç duymadım babamda kullanmıştı bendede biraz unutkanlık vardı diye ölçtürmeyi düşünüyordum , vitaminden zarar gelmez merak etme ;)

• çölyağımdan dolayı bana da çok yapıldı. kadınlarda genel olarak b12 eksikliği oluyor zaten ve 400,500ün altına düşmemeli değeri sağlığımız için.. hafızana, sinir stresli isen daha sakin yapıda olmana bağırsak hareketlerine vs de yardımcı olur, her kutusu farklı zamanlamalarla yapılır ve vücutta depolanan bir vitamindir ancak yapılmadan önce tahlil yaptırıp değerini öğrenmelisin bence sonuçta fazlası da zarar olacaktır

• yan etkisi olmaz.kilo konusunu bilmiyorum ama vıtamın sonucta ıstah acıyor olabılır

Yükleniyor...