YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?

Meraba Arkadaşlar :)
Benim sorunum, içime aniden bir titreme girmesi. Durduk yere üşümüyorken falan. Kafam Falan da ağrıyo bu aralar. Birde deliriyo gibiyim kendime zarar veriyorum ama neyse konu bu değil 24 saat sonra en beğendiğim bir kız bir erkek görüşünü en iyi görüş seçicem Lütfen başka şekilde konuyu değiştirip dalga geçmeyin.
Bebekken doktorlar bende guatr olduğunu söylemiş tiroidle alakalı olan neden oluyor bu?
Şimdiden teşekkür ederim. :)

0|1
14

En İyi Erkek Görüşü

• STRESLE SAVAŞAN BESİNLER
    1. Fındık, ceviz ve badem gibi yağlı tohumlar içeriklerindeki çinko minerali ile
    birlikte seratonin, yani halk arasında 'mutluluk hormonu' olarak bilinen hormonun salgılanmasına yardımcı oluyor. Bu vitamini içeriği sayesinde sinir sistemini onarıcı etki oluşturuyor.
    Ne kadar tüketmeli? Strese karşı her Gün 10 adet badem veya fındık ya da 4 yarım ceviz tüketilebilirsiniz.
    2. Türk kahvesi ve çikolata: Yapılan çalışmalar, sabah saatlerinde içilen kahve ile birlikte alınan bir şeker kaynağının konsantrasyon yeteneği ile düşünsel yeteneği geliştirdiğini, stresi uzaklaştırdığını gösteriyor. Yapılan çalışmalar aynı zamanda Türk kahvesinin diğer kahve çeşitlerine göre pişirme tekniği
    sayesinde antioksidan kapasitesinin daha yüksek olduğunu ve strese bağlı vücutta oluşan zararlı bileşenleri uzak tuttuğu gösteriyor.
    Ne kadar tüketmeli Dikkati belirli bir yöne odaklamak, zihinsel kabiliyetinizi artırmak ve günlük rutin işlerinizi verimli bir şekilde gerçekleştirebilmek için sabah saatlerinde 1 fincan şekersiz Türk kahvesi ile birlikte kakao yüzdesi yüksek 20-40 gr kadar bir bitter çikolata (en az yüzde 70 kakao içeren)
    yiyebilirsiniz.
    3. Somon Balığı: Omega3 yağ asitlerinden oldukça zengin bir kaynak olan somon balığı kortizol ve Adrenalin gibi stres hormonları ile savaşmaya yardımcı oluyor ve bağışıklık sistemini destekler Gün içinde yaşayabileceğiniz stresi azaltmak ve mevsim geçişlerinde bağışık sistemini desteklemek adına haftada 2-3 kez enerji ihtiyacına göre yaklaşık 120-150 gr somon yiyebilirsiniz.
    4. Muz: İçeriğindeki Magnezyum ve potasyum sayesinde kasların düzenli çalışmasına yardımcı olurken, strese bağlı oluşabilecek yorgunluk ile uykusuzluk halinin üstesinden gelmeye yardımcı oluyor.
    Şeker içeriği yüksek bir meyve olduğu için günde 1 adetten fazla tüketmeyin. Yanında da mutlaka fındık, ceviz, badem, süt ve yoğurt gibi kan şekerini dengeleyen bir besin yiyin.

1|0
    0|0
    • TROİD TEDAVİSİ
      Troid rahatsızlığının kesin ve net tedavisini ZENCEFİL SUYU tek başına sağlar.
      Troid bezinin çok çalışması ve ya az çalışmasının tedavisinin yanısıra HAŞİMATO TROİDİ adı verilen troid bezi iltihaplanmasının da tek tedavi (ilaçsız) şekli taze sıkılmış ZENCEFİL SUYU'dur.
      Kullanım:
      Sabah: 1 çorba kaşığı ( sabah ezanı aç iken )
      Akşam: 1 çorba kaşığı ( akşam ezanı aç iken)
      Hazırlanışı: Aktardan, büyük marketlerden tedarik edeceğiniz taze zencefili
      yıkadıktan sonra katı meyve sıkacağında ve ya rende yardımıyla suyunu elde edebilirsiniz.
      Her defasında taze olarak suyunu elde edebileceğiniz gibi bir küçük kavanozda bir kaç günlük olarak da hazırlayıp kullanabilirsiniz.
      Zencefilin her zerresi çok değerlidir. suyu çıktıktan sonra geriye kalan tüm kısımları çay olarak hazırlayıp ailenize limon ve bal eşliğinde bir akşam çayı keyfi yaşatabilirsiniz. (Bu sayede hem bu rahatsızlıkları hem B12 vitamin eksikliği yaşamazlar)
      Not: Taze zencefil suyu oldukça acıdır.

• Teşekkürler

• EİG için teşekkür ederim.

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 3

• psikolojik kardeş, kafanı dağıtacak bir şeyler yap, yeni insanlar tanı, meşgul olacak bişeyler bul yani.

1|0
    0|0
    • Ailemle sorunlarım çok fazla canım çok sıkılıyor bu aralar nefes alıcak kadar mutlu olamıyorum teşekkür ederim :)

• Teşekkür ederim tavsiyelerin için :)

• Rica ederim. Iyi bak kendine.

• troid bezlerin hizli çalişiyorda ondan olabilir bende de aynisi vardi çünkü

1|0
    0|0
  • Kansızlık felan vardır belki, doktora gitmek en iyisi

1|0
    0|0
    • kansızlığım yoktu geçen sene 2 ay kan hapı kullanmıştım sürekli bu aralar biraz dertliyim hergün ağlıyorum bende bilemiyorum artık :(
      Teşekkürler

• Ne demek rica ederim, diğer üyelerin dediği gibi psikolojik bişeyse, biraz kendi içinde uğraşman gerek :)

• kendi içimde artık barış yok ailemle sorunlarım çok fazla
      Teşekkür Ederim :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...