Ellerim ve ayaklarım çok üşüyor ne yapsam düzelir biraz?

Ayaklar neyse de ellerimin üşüdüğünü çok hissediyorum ve bu durum beni rahatsız ediyo böyle bi hastalık varmış duyduğum kadarıyla vücudum sıcak olduğu üşümediğim halde ellerim soğuk bundan nasıl kurtulabilirim :(

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Keçiboynuzu pekmezi iç her sabah bir yemek kaşığı ...

Kızlar Ne Diyor 15

• kan değerlerini ölçtür demir eksikliğinden kynaklanıyor olabilir. başka sebepleri varsa da ben bilmiyorum

• aynı sorun bende de var yaz kış ellerim ayaklarım buz gibi yatarken gece sıcaksu turbası koyuyorum ayağıma ellerimide sık sık gidip sıcak suyla yıkıyorum ama rahatsız edici bir durum.

• aynı sorun bende de var .. beslenme çok önemli pekmez yiyicekmişsin ..olmadı eldiven ve patik dene

• Ben de aynı durumdayım. :s

• domates suyuda iyi gelir canım

• o ne ya :/

• kansızlık var sende galiba. domates suyu kan yapar

• bunun için kremler var. dene

• sen denedin mi iyi oluyor mu

• Öncekileri Göster
    • senin gibi zeki bir kızın bu sitelerde ne işi var bebam

• krem mi :)))

• gergin oldugu zaman insan, kendini kasar bu yuzden kan dolasimi iyi olmadigi icin. eller ve ayaklar usur. bazan da butun vucudumuzun titredigini hissederiz. asik olmak mi ?

• evet .)

• ne pekmez ne domataes suyu fayda eder. tek yapacaginiz sey. duzelni yuruyus yapmak. bunu aliskanlik haline gitirmektir. sayet kan degerlerinde bir yanlislik yoksa. bir zamanlar ellerim ayaklarim cok usuyorlardi. tirnaklarimin morardigini da hatirliyorum. ayrica ruhun gergin ise...yine ellerin ayaklarin usur

• ruhum aşık bunun da bı etkısı olabılır mı :) belkı yanlızlıktan usuyordur :)

• Aynı sorun bendede var kat kat çorap giyerim ısınmaz ayaklarım ellerimde hep soğuktur.Bende merak ediyorum nasıl kurtulunuz bu durumdan.

• bıde kulotlu corapla dolananlar var tabı onları cozemıyorum :)

• Öncekileri Göster
    • Onları hiç anlamıyorum zaten ben:)

• hmm :)

• onun çözümü yok ya.. geçici şeyler var sadece ki o da el için. ayak için çare yok.. aynı dertten ben ve eşim de muzdaribiz. elini sıcak suyla yıka, kurula nemlendirici krem sür ve ya eldiven tak yada elin cebinde kalsın ama el kremi varken terlesin elin biraz. birkaç saatliğine işe yarıyor

• yok ya şu an ıyı mesela sıcak ama dısarıda veya hafıf soguk bı yerde donuyo resmen acaba soguga karsı cok mu hassas

• eh durum bunu gösteriyor.. yanında kaliteli nemlendirici krem bulundur... en azından kurumaz.. ciddi söylüyorum. ben dısarı çıkarken krem sürerim elime, yürürken yada ne bileyim işte kullanmayacağım zaman elim ecimdedir.. krem soğuğun fazla işlemesini engelliyor

• denıcem sağol :)

• sonuç var mı?

• hayır hala buz gibiler :)

• kıyamam :)

• benim eski erkek arkadasimda boyleydi doktora gitmisti kan eksilikginden denmisti

• neremi kessem kan cıkıyo eksıklık fılan yok yanı :D

• hoh yap bebeğim ya

• işe yaramıyo :/

• hoh yap bebeğim ya dd

• çok zekisin merve

• sabahları bir kaşık pekmez ye..galiba kansızlık var sende..nar suyuda içsen kan yapar.

• doktor gibi kızsın. helal

• Öncekileri Göster
    • niyeki?

• bi kaşık kesmez iyi de beni :)

Erkekler Ne Diyor 5

• Eğer özellikle kış aylarında oluyorsa üşüme kansızlık ile ilgili olabilir.Kandaki hemoglobin miktarı azsa oksijen taşıma kapasitesi düşer kanın.Kan değerlerine bir baktır derim.Demir eksikliğinden de olabilir.

• Demir eksikliği olabilir önceden bende çok üşüyordum şimdi çok şükür üşümüyorum inat kısa kolluyum

• nasıl alabılırz gereklı demırı

• Doktorun vermesi lazım balık yağında da demir var sebzelerde de

• Bekmez.

• Eldivenle çorap giymeyi dene

• yarım eldıven takmayı dusunuyorum

• bir de hastalığın adını öğrenseydin keşke...periferal nöropatiyle çok karıştırılır.

Yükleniyor...