Su içtikten sonra wc ihtiyacı olmaması için yapılabilicek birşey yok mu?

su içmem gerekiyor böbreklerim için .. bu bana yıllar önce söylenmişti ama ben içmemiştim .. içmek istiyorum ama sonra wc ye gitmem gerekiyor .. bir bardak su zehir ediyor bana günü .. bu durumdan kurtuluş yok mu ? su içmeliyim ciddi bir konu lütfen !

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Benimde içmem gerekiyor ,böbrek taşı yapıyor vücut ,ailemdede var o yüzden mecburen içiyorum.

Erkekler Ne Diyor 9

• Vücudumuzun 2/3 si su zaten.Tabiki su içmelisin sağlık için.Bende de olmuştu dediğin su içtikten sonra wc ye gitme.Suyu hızlı içiyorsun sanırım yavaş yavaş iç sorun düzelir.Yudum sayısını arttır ve yavaş yavaş iç.

• taş mı düşürüyorsun,ağrı-yanma mı oluyor da içmek istemiyon suyu..?

• hayır wc ye gidiyorum sürekli

• aman olsun git tek sıkıntın bu olsun..
      daha kötüleri de var şükret haline..

• su içersin tabi bunun çıkışıda olmak zorunda neden tuvalete gitmek istemiyorsun

• 1 bardak su içiorum yarım saat te bir wc ye gidorum da ondan :S

• doktora git normal değil

• Tuvalete gitmemek için mi tüm bunlar? Şaka mısın diyeceğim ama kadınların .oku da pembe ve simlidir zaten.

• ne desem ciddi olmuyacak madem konu ciddi sustum

• Tuvalete gitmen böbreklerninin çalıştığının en büyük kanıtı olur.Tabiki içmelisin.

• öyle ama her yarım saatte bir gitmek tam işkence

• Bende gün sonunda toplu çıkarmıyorum.

• zaten böbreklerinin çalışması için içiyorsun ve doğal olarak wc ye gidiyorsun. yol yok. bir yol var ama o yolu söylersem içtiğin su böbreklerini çalıştırmaz o zaman amacına ulaşamazsın.

• olsun söyleee :)

• Öncekileri Göster
    • rica ederim :)

• hiç duymamıştım bunu :)

• kurtuluş yok. birini terchi edeceksinsu içmelisin çünkü tersi senin için çok tehlikeli

• Pek fazla yapabileceğin birşey yok açıçası..İçtiğin bir bardak suyun ortalama 4'te 3 ü kullanılır gerisi atılır. Bu olay ortalama 45 dakikada gerçekleşir. Yani suyu içtikten 10 dakika sonra tuvalete gitmezsin.. O daha önce içtiğin suyun yada sıvının atığıdır.

Kızlar Ne Diyor 5

• Seni çok iyi anlıyorum. Yarım saatte bir tuvaletteyim, eziyet.Ayrıca herkes 'wc' diyor. Arkadaşlar türkçe konuşuyoruz, tuvalet diyelim lütfen. :)

• seni mi kırcaz tuvalet diyelim :) alşımıyor mu bünye hep böyle mi devam eder bu ?

• Öncekileri Göster
    • canım ikinizde de aşırı aktif mesana sendromu, yani mesane dolmadan tuvalet ihtiyacı oluyor ... geçmiş olsun !

• Sağol :/

• bende sırf bu yüzden su içmiyorum sürekli wc geliyor

• Ben günde 2 litre içiyorum sayamıyorum artık kaç defa wcye gittiğimi..

• hala alışamadı mı vücudun ?

• ilk zamanlarda yarım saatte bir giderdim ama şimdi 1-2 saatte gidiyorum.. Ama gitmen şart yani.

• Ilk baslarda daha fazla WC'ye gidersin ama zamanla bu azaliyor

• ne kadar zamanla ? 3 4 ay mı

• Yok ay degil, böyle 1 hafta filan, ama kendinde anlarsin yani, ilk bastaki kadar gitmek zorunda oldugunu

• çişini tut.

• inan tutamıyorum

• o zaman sonda taktır.

• Ördek sürsünler altına :D

Yükleniyor...