• Sor
  • Bence

En ideal uyku saati kaç saat olmalıdır?

en ideal uyku saati kaç olmalıdır?kaçta yatıp kaçta kalkıyorsunuz?günde kaç saat uyunmalıdır ? benim uyku saatim çok değişiyor mesela dün 3te yattım 11de kalktım bazı günler 11 de yatıp 7 de kalkıyorum karışık ..ama vücut için kaç saat uyku idealdir?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• İdeal uyku saati 23.00'dır ve sabah da 7.00 da kalkılarak tam 8 saatlik uyku düzenlice alınmalıdır. Neden 11 de uyumalıyız diye soracak olursanız cevabım AÇIK VE NET: Vüvut gece 11 den itibaren kendini yenilemeye başlar ve bu uyku sırasında olmalıdır. Daha dinç, daha dinamik vs en iyi şekilde güne başlarsınız 11 DE YATIN

Erkekler Ne Diyor 14

• İdeal uyku süresi link İdeal uyku düzeni link

• Bunun için ne söylense boş ideal uyku dediğin vücudun tam dinleme haline geçmesidir. İnsanların çoğunda ideal uyku düzenine geçmek ve uykusunu tam almak 10 saat gibi bir sürede olur. İdeal uyku dediğimizde: Tüm kasların tonus durumunda olması ve beynin rüya aleminde dolanmasıdır. Böyle uykuda hem vücut dinlenir hem de beyin. Bazı insanlarda çok daha kısa süre uyuyarak uykularını tam alır. Kendi vücudunu dinle, en iyi cevabı o verir sana.

• bunu uzun süre araştırdım ve edindiğim sonuç, ideal saat yoktur, herkese göre değişir..genetik vs..

• tatil dolayısıyla sabah 5-6 gibi yatıp öğlen 12-13 arası uyanıyorum.6-7 saat yeterli oluyor.

• 11 ile 7 arası en iyi saat aslında ama yapabilene aşkolsun...

• 5 ila 10 arası idealdir kişiye göre degişir arasında 5-10 arası gidip gelir benim 1.80 boy kilo 78 7 ila 9 saat arası zinde oluyorum

• bazen 3 bazen 14 saat uyuduğum oluyo ama ideal 8 biliorum

• ideal 7dir ama ya 4 5 saat uyuyorum ya da 12 15 saat

• akşam 10 sabah 6dır ideal saatler . sabah namazınıda sayarsak daha erken kalkılabilir

• Ben en fazla 5 saat uyurum sonrasında zaten kendiliğimden uyanıyorum, ancak her zaman 5 saatlik uyku elime geçmiyor..genelde 3-4 saat oluyor..şikayetçi değilim bu durumdan, neticede ömrümü daha dolu yaşamış ve daha çok sığdırmış oluyorum...

• yetişkinlerde6 saattir

• 9 saat yada 10 saat yetiyormuş .

• 8 saat yeterlidir uyku

Kızlar Ne Diyor 5

• En fazla 8 saat:)

• genelde 2 gibi yatıp 10.30 gibi kalkıyorum ideal için 8 derler ama kişiden kişiye değişiyor

• en erken 12 yatarim tatilerde birde ikide kalkarim ama okul olunca 22:00 yatarim malesev 6 kalkarim nefret ediyorum erken kalkmatkan uyku kadar tatli bisey yok :D

• Okul zamani genelde en geç 12 de uyuyup sabah 7buçukda kalkiyorum ama ders saatlerim bazen degisiyor. Haftasonu asla 11den once uyanmam ama :)

• bence aksam 11 sabah 8 en ideal uyku zamandir

Yükleniyor...