Kızları boyu kaç yaşına kadar uzar?

kızların boyu kaç yaşına kadar uzar?kızların boyu kaç yaşına kadar uzar?kızların boyu kaç yaşına kadar uzar?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Epifiz plağının kapanıp kapanmamasına bakar o ortalama 23 derler ama bunlar genelde teoride kalır . Sen ergenlik dönemini bitirmişsen gelişimini tamamlamışsındır. Boy uzaması olmaz (sonradan doktor kontrolünde STH düzenlenmesi yapılmazsa ki yapılırsa agromegaliye ortam hazırlamış olursun ve uzuvlarda anormal büyümeler olabilir) . Yani görünüşte kadınsı hatlar çok belirgin değilse henüz uzama durumun var ..

Erkekler Ne Diyor 13

• kişiden kişiye değişir. 18 diye biliyorum . uzayıp uzamayacağını öğrenmek için ortopedi doktoruna gidiyosun sol el bileği filmi çekiyo ordan anlaııyo

• kız olduktan sonra uzamaz heralde

• o kişinin genetiğine göre değişir ama regl dönemi başladıktan sonra uzamanın baya bir durduğunu duymuştum.

• 18 yaşına kadar.. uzar.. bu ara spor, yüzme, basket dallarıylada ilgilenirsen daha fazla boy atarmış tvde doktor proğramında bir prof söylemişti...

• en fazla 19...

• 182022

• Niye çokmu kısasın ?

• yoo boyum normal ama 2-3 santim daha uzasam iyi olur

• basket veya voleybol oyna . ip atla . Sonucu görüceksin ;) tabi bunu 30 yaşından sonra yapma

• Kız erkek fark etmez ki ? o

• 22 yaşına kadar diyebiliyorum onun için eklemler kapanmış mı diye röntgen falan çekliebiliyor veya saraçoğlundan çay+balık alabiliyorsunuz

• 20 ye kadar şansın var sonrası zor sanırım

• Boy kaç yaş kaç merak ettim

• 165 yaş 18

• Sürekli spor yaparsan jimlastik türü asılma vs. 1.67 - 168 olursun boyunda kısa değil zaten erkek oldugum halde 1.70 im

• 18 yaşına kadar uzar

• ergenliğe girene kadar uzar sonrasında çooook yavaşlar sevgili östrojen hormonunuz uzamayı baskılar

• Ergenlik başladığında beslenmelerine dikkat ederlerse 18-19-20 belki.Ama bir müddetten sonra da sanki çöküyorlar gibime geliyor :)

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...