Doğum kontrol hapı ilerde sorun olur mu?

Bi rahatsızlığımdan dolayı bir iki ay sonra doğum kontrol hapı kullanmaya başlıyacağım belki.. Bekarım ve daha çocuğum yok. Eğer bekar olupta doğum kontrol hapı kullanırsam ilerde çocuğum olmama durumu felan olabilir mi? Veya cinsel ilişki için değilde sadece hastalık için kullanmam bi sorun yaratır mı ilerde?

Cevabın Var mı?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Cevap

• Zaten doğum kontrol hapları sadece cinsel ilişki için kullanlmıyor.Zaten sende söylemişsin başka amaçla kullandığını.Kullanılması sakıncalı hariç durumlar kullanılması yararlı oluyor.Kimlerin kulanmamalı hapları. link Hamilelikle ilgili de bu sana çok yardımcı olur. link

• Su an acilmadi ama evde izleyecegim tesekkurler.

• Açılır beklersen biraz.Rica ederim.

Erkekler Ne Diyor 8

• kullanma zararı var tabiki zararlı

• Her ilacın bir yan etkisi var bu hastalığın ne ise bitkisel tedavi varsa onu denemeni Öneririm.

• Mitoz bölünme yapar

• Doğum kontrol hapı düşük miktarda östrojen (bazılarda ektradan progesteron) hormonu içeriyor. Kısa süreli ve tedavi amaçlı kullanım sorun yaratmaz. Kaldı ki kısırlık gibi yan etkisi yoktur, ilacı bıraktıntan bir süre sonra tekrar doğurganlık kazanılır. En belirgin yan etkisi damar sertliğidir, o da uygun dozaj ve ön inceleme ile sorun yaratmaktan çıkılabilir.Kısırlık gibi bir tehlikesini hiç duymadım, görmedim, okumadım. İçin rahat olsun, emin olmak için jinekologuna da sor istersen.

• Uzun süreli kullanımlarda yumurtlama döneminde bozukluklara neden olabiliyor.

• ileride doğurganlığın azalır

• bu soruyu neden doktoruna sormuyosun? :)

• Dedigim gibi daha bir iki ay sonra gidecegim.. O zamana kadar karar degistirebilirimde. Yani benim elimde olan birsey.

• hmm. bence sağlığını tehlikeye atma. çünkü ; bende doğum kontrol hapının doğurganlığı azalttığını duymuştum..

• ileride kısır olma riski olduğunu duymuştum

Kızlar Ne Diyor 7

• Hiçbirşey olmuyor ... Ben 3 yıl kullandım ..

• kistten dolayı kullanıyorsan bunun tedavi şekli bu zaten.

• bende bi rahatsizlik yüzünden kullaniyorum ama bana 3-4 sene felan oluyo.ben sana aslinda daha fazla bilgi verebilirim ama rahatsizliginin ne oldugunu bilmem lazimeger benimkisiyle ayniysa sana A´dan Z´ye herseyi anlatabilirimben tam 2006´dan beri ugrasiyorum:)

• eğer doktor kontrolündeyse kullan tabi.kistleri yok ediyor tedavi amaçlı bu.zaten 3ay gibi kısa süre için kullanıyorsun.iyileşince bırakacaksın.

• Doktor kontrolunde olcak olursa... Peki her d.k. hapi kilo yapiormu?

• bence bünyeden bünyeye değişir.ama sağlık için 1kç kilo alınsada farketmez.iyileşince verirsin kiloyu.geçmiş olsun.

• Tesekkür ederim.

• doğum kontrol hapının zararlı oldugunu duymuştum. kadının doğurganlık oranını azaltır ve bu ilerde çocuk sahibi olamamana kadar gider. çok riskli bir durum bence kullanma baska yollar dene. ilerde çocuk sahibi olamazsan çok üzülürsün. doğum kontrol hapı kanalını daraltır aynı zamanda.

• Benim korkumda o zaten...:/

• bence farklı bir yol dene.

• evet gögüs kanseri yapabilir dogum kontrol haplari

• Doktorun önerdiyse kullan tabi. Bir şey olmaz.

Yükleniyor...