Rahim kanseri genetik midir? Nesilden nesile geçer mi?

merhaba arkadaşlar benim annem seneler önce rahim ağzı kanseri geçirdi bu konuyla ilgili pek bir bilgim. Rahim kanseri genetik midir? Nesilden nesile geçer mi? açıkcası biraz korkuyorum bilgisi olan beinmle paylaşırsa çok sevinirim

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• bir, çok kanser türü genetik değildir. Kansere, çevre, beslenme, kanserojen maddeye maruz kalmak, radyasyon, iş ortamındaki kanserojen maddeler ve sigara neden oluyor”“Dolayısıyla kanser, bilimsel anlamda genetiktir. Sözlük anlamında genetik değildir” diyen Doç. Dr. Camcı, aileden geçen kanser hastalığının, tüm kanser hastaları arasındaki oranının yüzde 5-10 civarında olduğunu belirtti.geçmiş olsun ve bol bol sağlık dolu günler diliyorum.kotrollerını yaptır ve korkma sana birşey olmaz dilerim kimse böyle hastalık cekmez...

Erkekler Ne Diyor 3

• Genetik dir...

• kanser nesilden nesile geçiyor maalesef. ama kanseri önlemenin yolları var, sağlıklı beslenip düzenli uyuyacaksın. gıdana çok dikkat et kanserin en büyük dostu şeker ve bozuk gıdalar.

• peki bilgi için teşekkür ederim

• genetik yatkınlık önemli tabi ama serviks kanserini tetikleyen HPV (human papilloma virüs) adında bir virüs var. jinekoloji ye gidip PAP smear yaptır baktırmanda fayda var

• teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 2

• Kanserlerin bir çoğu genetiktir.Ama rahim ağzı kanserinin bir aşısı var yanılmıyorsam 900 tl civarı bir aşı güvendiğin bir doktor varsa danış.

• peki teşekkür ederim

• rica ederim.

• kanser kalıtsal hastalık değildir merak etme

Yükleniyor...