Hap içemiyorum, ne yapmam gerek?

Sorum saçma olabilir ama baya hastayim ve doktor hap verdi ilaç olarak. Ama hap içemiyorum ben, kusuyorum vs. Ne yapmam gerek, nasıl içebilirim bu illeti?

Güncellemeler:
Soru guncellemelerini ben de siz de sevmezsiniz eminim ama ayri bir konu acmak istemedim. Ben yorgan, battaniye icindeydim ayaga kalktim ve her sey siyahti bir sure kor gibi kaldim anlayacaginiz, sonra annem banyo yaptirdi iyiyim simdi. Vucudumun terlemesini saglamam gerek mi degil mi? Cok kotu oldum cunku.

Cevabın Var mı?

0/2000

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

En İyi Cevap

• Sana gerçek reçeteyi yazıyorum. Bir parça ekmeğin arasına koymayı dene.Annemde aynı dertten muzdarip ve sadece bu şekilde yutabiliyor...

• Oo mantikli

Erkekler Ne Diyor 9

• burnunu tıka ağzına at hapı ardından hemen suyu al kendiliğinden yutuosun

• ben hapı eziyorum öyle içiyorum.iğrenç bi tat bırakıyo ağzımda.

• Keşke sud eriyen birşey var mı diye sorsaydın yutulmayan.Burnunu tutarak içsen yine mi kusarsın?

• Bir tane suda eriyen bir tane surup bir tane de hap var normal, hapi icemedim. Ve burnumu tutmayi denedim yine kusuyorum :(

• önesinde biraz su iç...bu boğazını yağlar...sonrasında içmeyi deneyebilirsin kırkam çok mantıklı gelmiyor bana...bazı ilaçlar zehir gibi olabiliyorlar...

• rica ederim...

• Aynen oyle, tesekkur ederim

• kır parçala, ufak danetteler varya,karıştır yut. Dayımın oğluda yutamıyor, öyle yapıyoruz.

• Kardeşimde içemiyor çaresi varmı yok şurup alıyoruz yada çok mecbur kalındığında bir ilacı 40 parça yapıp zorla içiriyoruz. Kocaman adam oldu ama kocamanla alakası yok demek ki :)

• Evet, maalesef. Tesekkur ederim yorum icin

• Zorlayacaksın o zaman kendini, ilaçları içmem lazım.

• Bir tane de surup aldik ama yetmiyor iste :)

• Hmmz 12-13 yaşına kadar bende içemezdim ve o hapların içini suya karıştıırıdım

O kadar acı olmasına ragmen onları içebiliyordum

• kız bir bardak suyla gönder gitsın o yerini bulur

• bende içemiyorum:D fakat son zamanlarda alıştım biraz zor olsada içebiliyorum

• bence onunla bile girme: ) çünkü aynısnı bende yaşadım 3 gün boyunca burnumdan gelmişti neredeyse, ilaçta içemiyodum zaten çok zordu:D

• Telefondan giriyorum. :D Tesekkur ederim

• geçmiş olsun. bi ara bende olmuştum galiba 3 gün kendime anca geldim. sürekli yatardım öyle düzeldim. yani elnden geldiğnce pc ye bile bakma, geçmiş olsn tekrar

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 7

• bende yutamıyorum...ağrım olunca o ağrıyı çekiyorum ama yinede yutmuyorum hap falan...:(

• çiğneyerek içmeyi doktora sormadan sakın yapma bazı ilaçlar çiğnenerek içildiğinde kana hızlı kana karıştığından kötü sonuçlar doğurur. küçük parçalarda aynı sonuç olur mu bilmiyorum ama gene de dr.a sor sakıncası yoksa öyle içersin

• Tamam psikolojik bir durum yani;kendini nasıl yönlendirirsen öyle devam eder;Bu durumu kendi kafanda bitirmen gerekiyor öncelikle sonra hiç birşey düşünmeden rahatlıkla yutabilirsin.Geçmiş olsun

• :). Tesekkur ederim

• ya birçok hapın şurubu da var aslında doktora söyleseydin yazarken sana şurubunu yazardı en kötü ihtimal iğnesi varsa iğnesini yazardı

• Evet, tesekkur ettim yorum icin

• bol suyla artık bi şekilde halledicen o zaman yaa

• Bir tane surup verdi zaten ama digerlerini hap olarak almam gerekmis :/.

• Bolca suyla içmeyi dene .. ben de anca öyle içebiliyorum ...

• ilk başlarda ezerek yut sonra daha iri parçalara böl sonra 2 ye böl sonra bölme :))

• kıyma makinasına at :D

• Mixer'e koyayim :D.

• Zorunda olunca öyle bir alışıyorsunki. Şu an 4 hapı tek yudumla içebiliyorum.

• Rica ederim.

• :D. Peki tesekkur ederiim

• Ya ben nasıldım anlatayım. Şurup ve iğneden başka ilaç alamazdım. Zorunda kaldım. İkiye böldüm. İçemiyordum ağzımda parçalanıyordu artık sudan. Ama zorla kendini. Oturarak iç. Çevrende ses olmasın. Dikkatin dağılmasın. Az evvel hap diye piercingi yutmaya çalışıyordum düşün :D.

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...