• Sor
  • Bence

Hap içemiyorum, ne yapmam gerek?

Sorum saçma olabilir ama baya hastayim ve doktor hap verdi ilaç olarak. Ama hap içemiyorum ben, kusuyorum vs. Ne yapmam gerek, nasıl içebilirim bu illeti?

Güncellemeler:
Soru guncellemelerini ben de siz de sevmezsiniz eminim ama ayri bir konu acmak istemedim. Ben yorgan, battaniye icindeydim ayaga kalktim ve her sey siyahti bir sure kor gibi kaldim anlayacaginiz, sonra annem banyo yaptirdi iyiyim simdi. Vucudumun terlemesini saglamam gerek mi degil mi? Cok kotu oldum cunku.

Görüşün nedir?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Görüş

• Sana gerçek reçeteyi yazıyorum. Bir parça ekmeğin arasına koymayı dene.Annemde aynı dertten muzdarip ve sadece bu şekilde yutabiliyor...

• Oo mantikli

Erkekler Ne Diyor 9

• Keşke sud eriyen birşey var mı diye sorsaydın yutulmayan.Burnunu tutarak içsen yine mi kusarsın?

• Bir tane suda eriyen bir tane surup bir tane de hap var normal, hapi icemedim. Ve burnumu tutmayi denedim yine kusuyorum :(

• kır parçala, ufak danetteler varya,karıştır yut. Dayımın oğluda yutamıyor, öyle yapıyoruz.

• ben hapı eziyorum öyle içiyorum.iğrenç bi tat bırakıyo ağzımda.

• burnunu tıka ağzına at hapı ardından hemen suyu al kendiliğinden yutuosun

• önesinde biraz su iç...bu boğazını yağlar...sonrasında içmeyi deneyebilirsin kırkam çok mantıklı gelmiyor bana...bazı ilaçlar zehir gibi olabiliyorlar...

• Aynen oyle, tesekkur ederim

• rica ederim...

• Kardeşimde içemiyor çaresi varmı yok şurup alıyoruz yada çok mecbur kalındığında bir ilacı 40 parça yapıp zorla içiriyoruz. Kocaman adam oldu ama kocamanla alakası yok demek ki :)

• Bir tane de surup aldik ama yetmiyor iste :)

• Zorlayacaksın o zaman kendini, ilaçları içmem lazım.

• Evet, maalesef. Tesekkur ederim yorum icin

• Hmmz 12-13 yaşına kadar bende içemezdim ve o hapların içini suya karıştıırıdım O kadar acı olmasına ragmen onları içebiliyordum

• kız bir bardak suyla gönder gitsın o yerini bulur

• bende içemiyorum:D fakat son zamanlarda alıştım biraz zor olsada içebiliyorum

• önce suyla ağzımı çarkalardım, sonra hapı dilime değdirmeden boğazıma doğru fırlatır hemen ardından suyu içmeye başlardım ve hapı yutardım. evdekiler bile gülerdi bu halime,

• Öncekileri Göster
    • Telefondan giriyorum. :D Tesekkur ederim

• bence onunla bile girme: ) çünkü aynısnı bende yaşadım 3 gün boyunca burnumdan gelmişti neredeyse, ilaçta içemiyodum zaten çok zordu:D

Kızlar Ne Diyor 7

• Tamam psikolojik bir durum yani;kendini nasıl yönlendirirsen öyle devam eder;Bu durumu kendi kafanda bitirmen gerekiyor öncelikle sonra hiç birşey düşünmeden rahatlıkla yutabilirsin.Geçmiş olsun

• :). Tesekkur ederim

• Bolca suyla içmeyi dene .. ben de anca öyle içebiliyorum ...

• ya birçok hapın şurubu da var aslında doktora söyleseydin yazarken sana şurubunu yazardı en kötü ihtimal iğnesi varsa iğnesini yazardı

• Bir tane surup verdi zaten ama digerlerini hap olarak almam gerekmis :/.

• bol suyla artık bi şekilde halledicen o zaman yaa

• Evet, tesekkur ettim yorum icin

• çiğneyerek içmeyi doktora sormadan sakın yapma bazı ilaçlar çiğnenerek içildiğinde kana hızlı kana karıştığından kötü sonuçlar doğurur. küçük parçalarda aynı sonuç olur mu bilmiyorum ama gene de dr.a sor sakıncası yoksa öyle içersin

• bende yutamıyorum...ağrım olunca o ağrıyı çekiyorum ama yinede yutmuyorum hap falan...:(

• ilk başlarda ezerek yut sonra daha iri parçalara böl sonra 2 ye böl sonra bölme :))

• Mixer'e koyayim :D.

• kıyma makinasına at :D

• Zorunda olunca öyle bir alışıyorsunki. Şu an 4 hapı tek yudumla içebiliyorum.

• Ben hapi ikiye bolsem bile gitmiyor. Bakalim, insallah dedigin gibi olur

• Öncekileri Göster
    • :D. Peki tesekkur ederiim

• Rica ederim.

Yükleniyor...