Mide yanmasına ne iyi gelir ?

Güzel bir hafta sonu gecirdiniz alkolude fazla kacirdiniz , sabah kalktiginizda midenizde bir yanma basinizda bir agri olur ! Bu durumda ne yaparsiniz mide yanmasina ne iyi gelir ?

Cevabın Var mı?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Cevap

• Eğer haftasonu içeceksem eczanelerde suda eriyen aspirinler var.Onlardan mutlaka alırım.Sodam limonun mutlaka fazlasıyla olur evde.İçtiğin alkole göre değişir az çok fakat Rakı üzerinden konuşursak çok içersen sabah mutlaka başağrısı ve tuvalet sorunu olacaktır.Sabah kalkar kalmaz odanın camını hafif ac ruzgar kalma temız hava solu ve suda erıyen aspirinden iç birtane.Seni rahatlatacak ama sanmaki sanki hiiiiç içmemiş gibi olucam:) Ne içersen iç karaciğeri yorduktan sonra mutlaka bitkin düşeceksin.İmkan olursa ertesi gün uzun tempolu yürü ya da 30 dk. kadar koş vücut terlerin rahatlasın

Kızlar Ne Diyor 26

• Şekerli su kadar fayda sağlayanı görmedim.

• süt iyidir.

• ılık sut ıcıne hındstan cevızı

• Gazoz :)) geğirtir :))

• bir bardak suyun içine bir çay kasığı karbonat atıp iç faydası oluyor

• Elma üstüne türk kahvesi serpistirip yiyorsun. Nane cayı icersende fena olmaz ben bu ikisini tercih ediyorum bana iyi geliyor.

• ılık süt iyi gelir

• su iyi gelir..:)

• Biraz süt ve ekmek.

• bir iki yudum süt iyi geliyor

• süt , haşlanmış patates ya da varsa leblebi

• şekerli su

• maden suyu

• ekmek ye ya da süt ic

• gavıscon adlı ilaç iyi gelir

• mide yanması çok kötü bir rahatsızlık ya benmde sık sık başıma gelir en iyi çözüm 1 çay bardağı süt

• sütaş sütaş oldumu başkası geçirmez zaten :P

• hangi süt ;D

• hangi sür arkadaşım onuda söye ;)

• tuzlu sade çubuk kraker

• Süt iyi gelir diye biliyorum

• Alkol demeyeydin ya nasıl da canım çekiyo :D 3 yudum süt,ballı süt,soda(zaten en iyisi bu) lansor mide hapı bitane daha vardı emiliyodu ilacın adını unuttum. Bidee aç kalma hafif şeyler ye ki bastırsın. Reflü hastası konuşuyo beni dinle sen :(

• talcidinde var emilen.

• Emilen Rennie.

• hahahaha
      ustasından tarifler:))))))

• çiğ lahana yerim anında tık geçiyor midem.

• çok rahatsızsam zorla bile olsa kusuyorum ve sonra rahatlıyorum :)

• Yan yan az ic :p kivran ohhhhhh canima deysin

• gıcıkkkkkkk sın:)

• Bir daha böle tür bir hafta sonu yasamamak gerek diye düsünürdüm. Neresi güzel ertesi günü kesilmis agac parcasi gibi hisedilirse. Agri hapi migdeye fayda edermi bilmiyorum ama agrilara iyi

• ağrı hapı olmaz

• Dün midem de yanma ve ekşime vardı bir Talcid yuttum 1 dakikaya kalmadan geçtiSüt de içebilirsin. mide asidini dengeler.

• hımmmmm
      bak bu güzel iyimiş dikkate alacağım:)

• naneli seker ye bence ya da recetesiz mide icin seker gibi seyler varya onlardan al derim

• şeker daha çok yakmazmı

• Hiç başıma gelmedi valla ..-Geçmiş olsun..

• ben içerimde akşam karıştırdık neticesi bu oldu:)
      süt iyi fikir

• : / Günaydın kim o kadar çok iç dedi sana ..

Süt falan diyolar bilemicem artık..

• sağol
      günaydın
      yanıyorum kardeşim ya:)

Erkekler Ne Diyor 42

• rennie diye bir ilaç iiyi gelir

• süd zehri alır .

• bi kaşık gaviscon

• bir fincan sütü 2 yudumda içeceksin.. 2den fazla olmucak yudumun sadece 2 yudum...

• protonex diye bir ilaç var. reçetesiz satılıyor. 14'lü kutusu 13tl. benim de yıllarca mide yanması sorunum vardı. çiğneme tabletleri falan kar etmiyordu. biri bunu önerdi. resmen mucize ilaç diyebilirim.

• Beyaz leblebi çok iyi geliyor

• Dostum ben bu mıde yanmasını alkol yeme ıcme dısında sureklı ceken bırısıydım zaman zaman oluyor yedıgım seylere gore de degısıyor fakat sunu önerebilirim : Nane şekerleri oluyor olips fılan onu al yut üstüne maden suyu soda fılan iç ve sonrasında agzına bır seker at bunu yutma kesın gecıyor bak kaç tane arkadaşıma tavsiyede bulundum geçtiğini söyledi :D Nane şeker olayınada rennie adlı nanemsı tadı olan çiğneme tabletınin sayesınde geçirecegi fikrine ulaştım ve gecırdıde ama bu ılacıda alıp bulundurmada fayda var zararı yok cıgnıyosun 1 tane gecıyor.

• ilk önce güzel bir kahve iç hiç akşamdan kalma olduğunda hiç bişe yemedeğinde de yanma olabiliyor birşeyler atıştır

• eğer yatmadan önce en azından 1 litre su içip biraz hamurlu bir şeyler atıştırırsan ağrı filan olmaz. olursa bile apranax geçirir.

• gaviscon şurup ama içmesen daha güzel olur.sen bilirsin tabi

• karbonat çeyrek çay bardagı su yarım çay kasıgı karbonat iyice erısın iç anında sanıyesınde çözüm

• rene al ilaç:)

• süt iç ya da salatalık ye iyi gelir ya da rennie sanırımöle bir şuurp var oda gayet iyidir hap olanıda var

• zeytin çekirdeği yut

• bir kase yoğurdun içine 1 çorba kaşığı çörek otu kat. alternatif olarak haşlanmış patates kardesim.

• leblebi iyi gelir alkol kullanmadım fakat reflüye falan leblebi iyi geliyor

• kudret narı kullan her türlü mide ağrısına yanmasına ve şikayetine iyi geliyor geçmiş olsun

• hortum endoskopi :))

• sade soda. Yada bır cay kasıgı karbonat

• Dexmol sabah kalktığın da cay bardağının dibine su koy erit iç en fazla 5 dk içinde ne yanma ne baş ağrısı.

• Şu anda gezide biber gazına karşı kullandığımız talcid ya da gaviscon iyi gelir, bulamam dersen geziye gel bol miktarda var ağzına iki fıslatırız :D yanma manma kalmaz :)

• süt inanılmaz iyi geliyor.

• maden suyu iç ama afyonkarahisarın maden suyunu iç türk kızılayı

• ilaç olarak soruyorsan en etkilisi Antepsin şurup yalnız bu şurupta anason kokusu var bolca kimisi sevmiyor o zaman Talcid şurup kaç kaşık içeceğin çok önemli değil fazla fazla içebilirsin, şikayetin geçene kadar. Sabahları aç karına atılan Nexium ve Lansor var onlarda iyi gelir midenin asidini gün boyu dengede tutmaya çalışır bu iki ilaç, 1 kutu bitirdiğinde mide şikayeti namına bir şey kalmaz genelde. Ama ilaç harici bir şey sorarsan yöntem çok say say bitmez, nane limon kaynat iç çok klasik yöntemdir baya etkilidir, anason ve rezene karışımı çaylar satılıyor marketlerde sallama onlardan al oda etkilidir. Sade soda iç eğer sade soda içmene rağmen geçmediyse birde sodanın hepsini bardağa dök, bol limon sıkarak iç. Bu arada midem çok kötü yanmıştı askerde sade soda kalmamış arkadaşda coco cola almış ısrar etti içtim mideme iyi geldi, çünkü ham maddesi meyan kökü mideye iyi gelir zaten, ertesi gün pepsi içtim o iyi gelmedi.

• en güzel çözüm sabahları zeytin çekirdeği yut bitane geçer

• talcid al iyi gelir

• limonlu soda iç...ımmmm afiyet olsun :D

• Süt ve ayran iyi gelir. Mide asidindeki artma nedeniyle miden yanıyor, belki benim gibi reflü de olabilirsin.

• Talcid birebir.

• Bende de Cok Oluyor LANSOR Kullan kesinlikle.. eczaneden al

• Emedur diye ilaç var doktora danış al evde bulunsun böyle durumlar için

• soda iç soda iç

• maden suyu iç

• işkembe ya da mercimek çorbası

• gaviscon.

• şekerli su iç garanti çözüm

• rennie al çiğne bişeyciğin kalmaz

• ağzını çeşmeye dayacaksın :D

• akşam yatmadan bolboö su iç alkorl en hızlı su ile atılır , mide yanması için sabah nane limon kaynatın iyi gelir

• kelle -paçaişkembe

• içki içmediğim için öyle bir sorunum yok :D birkaç kez sarhoş oldum ve içkinin bana göre olmadığını anladım yıllardır içmem nadiren oda az birşey olur.

• İşkembe çorbası.

Yükleniyor...