• Sor
  • Bence

Kist ve kitle arasındaki fark nedir ??

kist ve kitle arasındaki fark nedir ? hangisi daha kötüdür ?

Güncellemeler:
kitleninde iyi huylusu varmı?

En İyi Görüş

• Kist ve kitle ikiside birbirinin yerine kullanılan kelimelerdir. Daha çok kist denince akla sanki kötü birşey geliyor. Kitle ve kist bir fark yoktur.Kistler, bedenin çeşitli yerlerinde oluşabilen, içi sıvı, bazen de katı madde dolu olan keseciklerdir. Değişik büyüklüklerde olabilirler.Kistlerin çoğu selimdir. Başka bir deyişle, kendileri büyürler, ama çevre dokulara yayılma, onları istila etmezler. Vücuda yayılmaz, onları istila etmezler. Öteki dokuları da istila edenler habistir(kanser)Kistler evde tedavi edilemez. Kanser tehlikesi olduğundan, aşağı yukarı bütün vakalarda, kistin türünün ve doğasının doktor tarafından belirlenmesi gerekir. Çoğunlukla ameliyatla çıkarılır ve laboratuarda incelenir.Kistler genellikle deri, kemik, meme, gözkapağı, böbrek, karaciğer ve yumurtalıklarda görülür. Bazen iki ya da daha fazla bölümlü olurlar. Birçok küçük kistin bir araya toplanmasına polikist (çok kist) denir.

Erkekler Ne Diyor 4

Kızlar Ne Diyor 3

• PKO içinmi sordun?

• o ney bilmiyorum bn meme için sordum

• polikistik over sendromu yanş yumurtalıktaki kistler varsa ondan mı sordun dedim.Sendemi çıktı kitle?geçmiş olsun

• saol annemde çıktı korkulcak bişey yok şimdilik demiş kisti alcakmış bide

• ikisininde iyisi kötüsü var die biliyorum ama kitle kistten kötüymş tam bilgim yok benmde

• Kitle daha büyük ve daha çok zararlı.

Yükleniyor...