Kabızlık nasıl geçer?

kabızım ne yapmam lazım...doktora gittim kar etmediiiii:(((

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Her sabah kahvaltınla beraber 5 tane kuru kayısı yemeyle başlayabilirsin güne. Onun dışında öğle ve akşam yemeklerinde mutlaka çorba olmalı. Lifli gıdalar tüketmelisin. böylece bağırsak aktiviten tetiklenmiş olur.Bunlar çözüm olmazsa tuvaletinizi tutma durumunuz var mı bilmiyorum? Bazı insanlar heryerde tuvalete giremediklerinden uzun süre tutarlar bu da kabızlığa neden olur.Probleminize kısa sürede çare bulmanızı öneririm. Tuvalete çıkarken çektiğiniz acı bir yana ilerde hemoroid gibi problemlerlede karşılaşabilirsiniz.Geçmiş olsun İnşallah kısa sürede probleminiz çözülür.Not: Bir arkadaş süt iç demiş süt aşırı kabız yapar bilgin olsun.

• çokkk teşekkür ederimmmmmmm

Erkekler Ne Diyor 37

Kızlar Ne Diyor 36

• oğlumda çok olur bol zeytinyağı kayısı su içiririm düzelir

• Patates haşla ye, ya da kayısı.

• patates ishali durdurmak için değil miydi :/

• aktara git, sinameki al. kaynar suda birkaç dakika demledikten sonra iç. baştan uyarayım tadı korkunçtur, tahammül etmek için limon ve bal dayayabilirsin. velakin kabızlığı gidermekte en kesin çözümdür. denedim, işe yarıyor!

• kuru kayısıvesaf zeytin yağı iç

• sulu şeyler tüket

• insanlar ac gözlü oldu cünkü ayyy iphone 4s cıkmıs onu alsaam mı yoksaa baska mııı?
    eskiden bu yoktu arkadasım yoktu elinde bi telefonun olurdu hatta belki olmazdı hadi olduğu zamanları sayalım herseyin en lüksünü en süksesini yapmak gibi katil bi egoları devreye gecmemisti ozaman
    eee aldın en pahalı telefonu ayakkabı elbise gömlek o bu su e napcaksın bunların parasını bi sekilde cıkarmak lazım dimi? gider bi feyse üye olursun pahalı telefonlarınla pahalı kıyafetlerini gösterirsn üzerindeki gittiğin yerleri değilde gittiğin yerin adını gösterirsin isaretlersn şu an surada diye
    bi zaman gectikten sonra o da yetmeyince kendine bile faydası kalmıyor insanın birde baskasına ha? yapma allah askına..
    ben tahmin ederdim de aslında,herkesin bukadar ego düskünü bukadar kompleksli olduğunu tahmin etmezdim insanların %80i artık yasamak icin değil sükse yapmak eğlence cıkarmak icin calısır hale geldi en düsük gelirli insan bile adamı görüyorum calısıyo atıyorum cok ağır bir iste üzülüyorum vah diyorum ben evde yan gelip yatarken insanlar calısıyor.. birde aynı adamı cebinden telefonunu cıkarınca ya da is cıkısı gittiği yere cıkınca görüyorum gene vah diyorum nekadar aptalım da insanları gecim sıkıntısında sanıyorum
    insanlar artk gecim sıkıntısında değil inan o ancak orta yasların sonlarında oluyor,kullandığımız seyin bile adını değilde markasını söyler hale geldk yakında sunu yasıcam
    -bak bu yeni sevgilim ayse,90 model londrada prof. ... kimin ellerine doğdu 4 yasında baleye 6 yasında piyano calmaya basladı
    -hımm bu da benim yeni takıldığım kız fatma 92 model paris doğumlu anadili gibi fransızca konusyor ve villasında havuz var

• bide bunlar var da belirtiym dedim

• tesekkurler tostos, keşke kabızlıgada care bulunsa... :(

• incir ye,kayısı ye

• nargile ic valla ben ve arkadaslarim nargile ictikten sonra wc ye damliyoruz :D:D:D:D:D:D güldügüme bakma gercekten öyle :D

• Zeytin yağlı pırasa tüket.

• bitki çayı iç, ama şimdiye geçmiştir alşskdf

• Lifli yiyecekler ye

• 1 kaşık zeytinyağı iç.

• kıçına sabun parçası koy :D ciddi diyorm iyi geliyor yada sıvı yap iç :D

• Kayısı ye

• Bekunis al iç

• gün içine çok hareketli ol..olmuyosa spor yap ve bol su iç , düzenli beslen

• Şurada link diyetisyen Ayşe Gül Güven'in kaleme aldığı güzel bir yazı bulunmaktadır. Bu bir çok sorununu çözmeye yardımcı olmaktadır.

• sabahları erken kalk aç karnına ılık su iç biraz da hareket edersen faydası olacağını düşünüyorum.kabızlığın en büyük nedeni beslenme bozukluğu ve az su içmektir.psikolojik de olabilir.sürekli içinde taşıdığın olumsuz düşüncelerde olabilir.

• pirinçsiz,havuçsuz ,salçasız yapılan zeytın yağlı pırasayla geçer.öğlen ve akşam yemeğınden önce 1kase ye.geçer kabızlığın

• kuru kayısı.bolca su

• İncir yemelisin

• Tsk ya kurusu yedim iyi geldi şükür

• doğadan form çayı al iki üç kupa iç faarkı gör:)

• Sıcak su limon suyu bal 20dk sonra geçer

• Yarın kuru kayısı al, annene kayısı hoşafı yaptır ya da kendin yap. Dolaba koy, iç aklına geldikce. Sıvı gıda tüket bol bol; çorba, sulu yemek...Patates yeme, çay ve kahveden uzak dur bir süre. Farkı göreceksin.

• çok tesekkur ederim cok sagol yaa yapıcam

• Rica ederim.

• cok saol yaaa kayısı kurusu yedim birde kimyon çayı içtim oldu duzeldım

• kuru incir ye. yada kayısıları püre yap ocakta pişir su ile beraber sonra onu ye anında etki yapar

• Günaydın yeni mi uyandın? İnsanlık öleli çok oldu nerelerdeydin sen?

• kuru kayısı ye aç karnına 2-3 tane üzerine de su iç

• Form çayları iç.

• Sürekli bir problem ise, sabahları aç karnına ılık su içine sıkılmış yarım limon ile birlikte 3 adet kuru kayısı hergün tüketilmeli, bir süre sonra düzene girer.Acil çare ise lavman, evde lavman yapımı diye aratabilirsiniz ama en sağlıklısı eczanelerde satılan, yine de evde kendiniz yapmak isterseniz çok dikkatli olmalısınız ciddi sağlık sorunları doğurabilir.

• lağman yap, sinameki iç

• lağman ne anlama geliyo?

• eczaneye sor verirler, hatta yaparlar:)

• lağman çözüm değil ki. Başı ağrıyana kestir kurtulursun demek gibi birşey. Her kakası geldiğinde lağman mı yapacak bu kız? :D

• 1 kaşık zeytinyağı iç

• Daha Fazla
Yükleniyor...