Göz seğirmesi neden olur?

göz seğirmesinin nedenleri nelerdir? normaldeşöyle bir olup geçtiğinde başına bi iş gelecek derler ama sabahtan beri sol gözüm hiç durmadı. sürekli seyriyor. ve şimdi sağ gözüm de başladı. bugün kendimi çok rahatsız hissettim bu yüzden hiçbişeye konsantre olamadım bi türlü. böyle bişey başına gelen, yaşayan var mı?

Güncellemeler:
hala geçmedi aynı şekilde devam ediyo sizce doktora gitmem gerekir mi? görmemde bir sorun yok gayet iyi görüyorum..

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Göz seğirmesi neden olur link
    Göz seğirmesi hangi noktaya geldiğinde doktora başvurmalıyız link
    Göz seğirmesini nasıl geçirebiliriz link

Erkekler Ne Diyor 24

• Göz seğirmesi göz kaslarının ani olarak kasılmasından kaynaklanıyo.
    Sebepleri büyük ihtimal şunlar olur;
    Çok fazla bilgisayar kullanıyosan veya cep telefonu gibi aletler.
    Stres, yorgunluk, kafein, alkol kullanımı, yetersiz ve dengesiz beslenme gibi.
    Bunlardan birine normalden biraz fazla sahipsen sebebi bu olabilir.

• Sadece yorgunlugada bagli birsey olabilir goz rahatsizligida norolojikde obilir. sıklikla oluyorsa mutlaka doktora grun..

• ayy evet ya :D

• yalniz benim resimde senin anonsa cuk oturmus :))

• :D :D oscar goes tooooooo tornadofairrr :D rca ederim :D

• Öncekileri Göster
  • Yatıp uyu sabaha düzelir :)

• iyi geceler :)

• np iyi geceler :)

• çok saol çok güzeldi cevaplarıın :D Allah razı olsun (not:cddiyim :D)

• Öncekileri Göster
  • bazen nörolojık olabılıyo eger korkuyosan doktora koş..

• teşekkür ederiiim :D

• geçmiş olsun o vakit genj

• :D :D haklısın.. herkes tıp uzmanı :D

• Öncekileri Göster
  • tansiyon olabilir.bir doktor olarak bence hemen bir göz kliniğine başvurunuz...

• ne şanslıyım bu stedede her meslekten brileri var :)) tansiyonla ilgili pek skıntım yok çok şükür genelde düşüyo peki çok saolun

• falza tv , pc mi seytrediyon , gözler ışına karşı hasas kalmış

• Çok fazla ekrana bakmaktan oluyor. Çoğumuz farkında değiliz ama uzun süre gözümüzü bile kırpmadan beyaz ışığa bakıyoruz.
    Bir de kullandığım ilaçlar buna sebep olabiliyor. Sadece gözüm değil, muhtelif yerlerim ilaçlar yüzünden seyirebiliyor zaman zaman.

• eh o zaman yat uyu :)

• sıklıkla oluyo.. olan zamanları saymak yerine olmayan zamanları sayıyorum sık sık oluyo

• Doğrudur, yapman gereken gözlerini dinlendirmek. Böyle olduğu zaman gözlerini kapat ve biraz bekle.

• Öncekileri Göster
  • pc veya tvye çok baktığından da olabilir

• ktap okumak için başta alışkanlığın olması lazım :D malesef bendede o yok :D

• biraz kitap gazete falan oku varsa

• belkide

• sağ göz sağlığa sol göz varlığa mıydı neydi :D ondan olur...

• vala kmn ne oluca belli değil :D

• hadi yaa... senin bi gözün toprağa bakıyor o zaman bu anlamı çıkardım ben :)))

• çok saol zekana sağlık :D bi sağ bi sol oluyo benim :D baya tehlikeli o zman

• ıstersen bunu yazma ve kımseyede sorma sadece aklından sıl unut gecer bı dene hıc olmuo mus gıbı mesela

• kaşım gözüm ayrı oynuyo delircem ya :D bde bunu denicem belki yararlı olur saol dostum :)

• kaslarla ilgili birşey olaiblir

• elbette git..erken teşhis iyidir.

• normaldır kas kasılması

• yorgunluk yada göz kası sinirlerinle ilgili deformasyonlar...ama %70-80 sebebi yorgunluk.

• o kadar önemli bişe değil

• Uykusuzluktan olur, bazen dudak da seyırır bu yüzden

• Sıkıntı ve benzeri şeylerden olabilir.Ara sıra oluyor tabi. Ama ya yorgunken ya da fazla enerjikken sanırım

• arkadaşımın gözü 4-5 aydır kesintisiz seyiriyor hergün.hala bir çözüm bulamadı

• hayırdır inşaallah ya

• hala aynı:)

• sonuç:))

• sabahın ilk saatlerinde ben de öyle demiştim:)

• Bir sıkıntıntıdan seyirir göz

• İncelemeni rica edicem.Hurafelere de inanma derim. link

• Bence git bu kadar sürdüğüne göre.

• Rica ederim.Umarım faydam olmuştur...

• çok tşekkürler...

• Öncekileri Göster
  • Benim yaklaşık 3 ay kadar süren bir seyirmem olmuştu. Psikolojik ve sinirsel olduğunu düşünüyorum.Hayatımda bazı şeyler yoluna girince düzelmişti.

• Normaldir. Uykunu güzel almaya bak. Stresten uzak dur. Senin canını sıkan her ne ise koy ver gitsin.

Beslenmene dikkat et. Sağlıklı yemek ye. Fastfood'dan kaçın, karbonhidratlardan kaçın. Düzelecek.

• galiba benimki de stres ve uyku bozukluğundan oldu. bu aralar çok aşırı stres altındayım.

• strestenBir kere gozum seyirdi o da en yakin srkadasima ilani ask ederken

• katarakt olabilir mi acaba ? eğer öyle ise ameliyat ile düzeltilebilyor.

• ne kadar erken olursa sizin açınızdan iyi olacaktır.göz doktoruna yarın gitmeniz daha iyi olur.

• bilmem ki yarın doktora gitmeyi düşünüyorum ama daha erken mi acaba diye de emin olamıyorum gitmek konusunda..

Kızlar Ne Diyor 8

• Gözleri fazla yormaktan kaynaklanır.

• genellikle sıkıntıdan sinirden ve stres kaynaklı cok sık tekrarlar.
    edit: hemşireyim.

• peki çok teşekür ederim :)

• önce göz doktoruna cık ve sorununu anlat nörolojik bi durumsa o seni nörolojiye sevk edıcektir. MR falan cekilmesi de gerekebilir. ben tetikleyici seyleri söyledim ama nasıl geçecegi konusunda bir fikrim yok

• yani nörolojk bi durummu?

• Öncekileri Göster
  • tatlım benim öyle oldu gittim doktora stres ve üzüntüden dedi ,ama gecmese nörolojiyegit dedi, su an yok öyle bişey g.olsun canım doktora görün bence bas agrın varmı?

• aynı sorundan dolayı doktora gittim stres uykusuzluk dedi ama gecmezse norolojiye git dedi

• sanırım fazla kafeinde yapıyo diye okumuştum

• haber alıcaksın:)

• göz yorgunlugundan yada stresten dıye bılıyorum ben

• benim sağ gözüm seyrerse iyi sol gözüm seyrerse kötü şeyler oluyor hep sol gözüm seyreyeceği zaman hep kapatıyorum engelliyorum

Yükleniyor...