Göz seğirmesi neden olur?

göz seğirmesinin nedenleri nelerdir? normaldeşöyle bir olup geçtiğinde başına bi iş gelecek derler ama sabahtan beri sol gözüm hiç durmadı. sürekli seyriyor. ve şimdi sağ gözüm de başladı. bugün kendimi çok rahatsız hissettim bu yüzden hiçbişeye konsantre olamadım bi türlü. böyle bişey başına gelen, yaşayan var mı?

Güncellemeler:
hala geçmedi aynı şekilde devam ediyo sizce doktora gitmem gerekir mi? görmemde bir sorun yok gayet iyi görüyorum..

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Göz seğirmesi neden olur link
    Göz seğirmesi hangi noktaya geldiğinde doktora başvurmalıyız link
    Göz seğirmesini nasıl geçirebiliriz link

Erkekler Ne Diyor 24

• Sıkıntı ve benzeri şeylerden olabilir.Ara sıra oluyor tabi. Ama ya yorgunken ya da fazla enerjikken sanırım

• İncelemeni rica edicem.Hurafelere de inanma derim. link

• teşekkür ederim

• Öncekileri Göster
    • Rica ederim.Umarım faydam olmuştur...

• Bence git bu kadar sürdüğüne göre.

• Göz seğirmesi göz kaslarının ani olarak kasılmasından kaynaklanıyo.
    Sebepleri büyük ihtimal şunlar olur;
    Çok fazla bilgisayar kullanıyosan veya cep telefonu gibi aletler.
    Stres, yorgunluk, kafein, alkol kullanımı, yetersiz ve dengesiz beslenme gibi.
    Bunlardan birine normalden biraz fazla sahipsen sebebi bu olabilir.

• Sadece yorgunlugada bagli birsey olabilir goz rahatsizligida norolojikde obilir. sıklikla oluyorsa mutlaka doktora grun..

• sıklıkla oluyo.. ebn bde baya takıntılı bi insanım.. küçük şeyleri sorun haline getrmeye başadm.. galba doktora görünsem iyi olur

• Öncekileri Göster
    • yalniz benim resimde senin anonsa cuk oturmus :))

• ayy evet ya :D

• Benim yaklaşık 3 ay kadar süren bir seyirmem olmuştu. Psikolojik ve sinirsel olduğunu düşünüyorum.Hayatımda bazı şeyler yoluna girince düzelmişti.

• galiba benimki de stres ve uyku bozukluğundan oldu. bu aralar çok aşırı stres altındayım.

• Normaldir. Uykunu güzel almaya bak. Stresten uzak dur. Senin canını sıkan her ne ise koy ver gitsin.

Beslenmene dikkat et. Sağlıklı yemek ye. Fastfood'dan kaçın, karbonhidratlardan kaçın. Düzelecek.

• sağ göz sağlığa sol göz varlığa mıydı neydi :D ondan olur...

• çok saol zekana sağlık :D bi sağ bi sol oluyo benim :D baya tehlikeli o zman

• hadi yaa... senin bi gözün toprağa bakıyor o zaman bu anlamı çıkardım ben :)))

• vala kmn ne oluca belli değil :D

• Yatıp uyu sabaha düzelir :)

• ama uzuuun süredir benimle birlkite yaşıyo bu :)) sanıyorum geçiceni ama Allah büyüktür.. çok şkür Rabbime..

• Öncekileri Göster
    • np iyi geceler :)

• iyi geceler :)

• Bir sıkıntıntıdan seyirir göz

• normaldır kas kasılması

• tansiyon olabilir.bir doktor olarak bence hemen bir göz kliniğine başvurunuz...

• ne şanslıyım bu stedede her meslekten brileri var :)) tansiyonla ilgili pek skıntım yok çok şükür genelde düşüyo peki çok saolun

• ıstersen bunu yazma ve kımseyede sorma sadece aklından sıl unut gecer bı dene hıc olmuo mus gıbı mesela

• kaşım gözüm ayrı oynuyo delircem ya :D bde bunu denicem belki yararlı olur saol dostum :)

• elbette git..erken teşhis iyidir.

• katarakt olabilir mi acaba ? eğer öyle ise ameliyat ile düzeltilebilyor.

• bilmem ki yarın doktora gitmeyi düşünüyorum ama daha erken mi acaba diye de emin olamıyorum gitmek konusunda..

• ne kadar erken olursa sizin açınızdan iyi olacaktır.göz doktoruna yarın gitmeniz daha iyi olur.

• pc veya tvye çok baktığından da olabilir

• belkide

• biraz kitap gazete falan oku varsa

• ktap okumak için başta alışkanlığın olması lazım :D malesef bendede o yok :D

• yorgunluk yada göz kası sinirlerinle ilgili deformasyonlar...ama %70-80 sebebi yorgunluk.

• bazen nörolojık olabılıyo eger korkuyosan doktora koş..

• korkmaya başladım açıkçası çünkü sıklıkla oluyo kesn nrsel çnkü küçücük şeyleri byük sorunlar haline getrmeye başladım hergün şiddetli şekilde mdem ağrıyo mdeye vuruyo da olabilir..

• Öncekileri Göster
    • geçmiş olsun o vakit genj

• teşekkür ederiiim :D

• Çok fazla ekrana bakmaktan oluyor. Çoğumuz farkında değiliz ama uzun süre gözümüzü bile kırpmadan beyaz ışığa bakıyoruz.
    Bir de kullandığım ilaçlar buna sebep olabiliyor. Sadece gözüm değil, muhtelif yerlerim ilaçlar yüzünden seyirebiliyor zaman zaman.

• ama çok sinir bozucu benm hep göz kapağımda oluyo çok şkür Allah'ım başka dert vermesinde bazen kalıyorum öyle

• Öncekileri Göster
    • sıklıkla oluyo.. olan zamanları saymak yerine olmayan zamanları sayıyorum sık sık oluyo

• eh o zaman yat uyu :)

• kaslarla ilgili birşey olaiblir

• o kadar önemli bişe değil

• Uykusuzluktan olur, bazen dudak da seyırır bu yüzden

• arkadaşımın gözü 4-5 aydır kesintisiz seyiriyor hergün.hala bir çözüm bulamadı

• hayırdır inşaallah ya

• sabahın ilk saatlerinde ben de öyle demiştim:)

• sonuç:))

• hala aynı:)

• strestenBir kere gozum seyirdi o da en yakin srkadasima ilani ask ederken

• falza tv , pc mi seytrediyon , gözler ışına karşı hasas kalmış

Kızlar Ne Diyor 8

• Gözleri fazla yormaktan kaynaklanır.

• sanırım fazla kafeinde yapıyo diye okumuştum

• haber alıcaksın:)

• göz yorgunlugundan yada stresten dıye bılıyorum ben

• genellikle sıkıntıdan sinirden ve stres kaynaklı cok sık tekrarlar.
    edit: hemşireyim.

• içime küçük şeyleri dert yapan byük sorun haline getiren bi insanım.. sinirden olabilirmi yani?

• Öncekileri Göster
    • önce göz doktoruna cık ve sorununu anlat nörolojik bi durumsa o seni nörolojiye sevk edıcektir. MR falan cekilmesi de gerekebilir. ben tetikleyici seyleri söyledim ama nasıl geçecegi konusunda bir fikrim yok

• peki çok teşekür ederim :)

• tatlım benim öyle oldu gittim doktora stres ve üzüntüden dedi ,ama gecmese nörolojiyegit dedi, su an yok öyle bişey g.olsun canım doktora görün bence bas agrın varmı?

• aynı sorundan dolayı doktora gittim stres uykusuzluk dedi ama gecmezse norolojiye git dedi

• benim sağ gözüm seyrerse iyi sol gözüm seyrerse kötü şeyler oluyor hep sol gözüm seyreyeceği zaman hep kapatıyorum engelliyorum

Yükleniyor...