Adet olamıyorum, söktürücü etkisi olan bir şey var mı?

aralık 13 regl günümdü. ama adetlerim hep düzensiz ve yine 4 gün gecikti hala olmadım.. kist şüphesiyle ultrasona da girdim ama kist falan yok temiz dedi doktor.. (2 ay önce) ilaç falan da vermedi zamanla düzene girer diye. ama artık sıkıldım, her ay adet olamıyorum ve suratımda olamadığım her gün için sivilce çıkıyor.. 13 ünden beri suratımda yeni yeni sivilceler çıkmaya başladı, adet olsam hepsi sönecek ama olamadığım için çıkıyor bu meretler.. adet söktürücü bitkisel bir şey var mı aktarlardan bulabileceğim.. ya da ben bunu yapıyorum düzene sokuyor dediğiniz bişeyler?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Erkekler Ne Diyor 3

• iğne yaptır her eczanede vardır

• ilk kez duydum var mı öyle bir iğne :S

• Öncekileri Göster
    • baktım da progestoron takviyesi falan diyor doktor bana yazmadı ama öyle ilaçlar

• doktor olmadığım için bilemicem o nedir nedeğildir o yüzden seni yalnış yönlendirmek istemem ama iğneyi bir arat internette illaki bişeyler bulursun gibi geliyo bana

• strestendir büyük olasılıkla..

• Artı yada eksi 5 gün normal birşey yapma düzene girer.

Kızlar Ne Diyor 10

• Kas gevşetici alabilirsin veya doğum kontrol hapı iç ,düşük dozda olanından ...yasmin olabilir mesela ..

• aslında çok gecikmemiş hava değişimnden dolayı olmuş olabilir

• 4 gün gecikmeyle söktürücü alınmaz yahu, az sakin. yaşın nedeniyle bir düzensizlik var muhtemelen. hafif tempolu koşu yapmak işini görebilir senin...

• gecikti diye istemiyorum zaten.. sivilceler yüzünden istiyorum.. her ay çekmek istemiyorum artık :S bazı aylar 10 gün geciktiği bile oluyor..

• 10 gün bile normal. söktürücü ilaçlar feci hormon basar vücuduna, bin beter sivilcelenme ihtimalin var. onun yerine sivilce giderici bir yüz temizleme jeli kullanmayı dene. ya da doğum kontrol hapına başlayıp her iki sorunu da temize bağla...

• yüz temizleme jeli de kullanıyorum :) doğum kontrolü düşündüm ama doktor yazmadı gerek diye

• 48gün

Ben de olamiyorum tatile gidicem haftasonu 1inde olmam lazimdii napicammmm

• aspirin içmeyi dene kasıklarına yavaşça vurabilirsin yumurtalarının çatlamasını kolaylaştırırsın ama yavaşça vur :)

• aspirin içmenin çok saçma olduğunu söylüyor uzman tv :) ama vurmayı deneyeceğim

• Farlutal adında bir adet söktürücü var. Ayrıca adaçayı da içebilirsin.

• adaçayı etki ediyor mu gerçekten? yani ne kadar sürede eder?

• valla en azından yardımcı olur diye biliyorum. aynı sorun bende de var. ama çok sorun etme rahminde ve yumurtalıklarında sorun yoksa. stresten oluyormuş.

• dua et 3 ayda bir olmuyosun

• bir arkadaşım 2 ay boyunca görmediği oluyor, normal bir şey yani, benimki kurulmuş gibi her ay aynı gün oluyorda ne oluyor, ağrıdan duramıyorum :/

• bazen stresten de olabiliyor böyle..

• bende en son 5 ekimde hastalandım :((((

Yükleniyor...