Sedef hastası olanlar, bilgilerimizi paylaşalım.

Merhaba arkadaşlar, ben yaklaşık 23 yıldır sedef hastasıyım ve bir çok yöntemler denedim geçirebilmek için veya azaltmak için. Son olarak kullandığım tedavi ha tedavisidir. Sizin bildiğiniz bitkisel yollar veya doktorunuzun size sunduğu tedavi yöntemlerini burada paylaşalım. Hem bilmediğimiz yöntemleri öğrenelim, hemde bu merete yeni yakalanan kişilere bir yol gösterelim.

Güncellemeler:
Ben suan Neotigason adinda bir hap kullaniyorum gunde 2 tane sabah 10 mg, aksam 25 mg toplamda 35 mg. Bu tedaviye basladigimdan beri %95 civarinda bir azalma goruldu. Yani ilk defa bukadar az gordum kendimde. Ama bu hapin kotu bir yanida kortizonlu olmasi yani, bu hapi kullanirken yediginize ictiginize cok dikkat etmelisiniz aksi taktirde birden bire kilo alabilir ve vermek icin cok ugrasirsiniz. Bu hapin kutu fiyati 125 TL'dir ve sgk bildigim kadariyla %10'unu karsilamakta.
Sedef hastasi olanlar veya yakinlari sedef hastasi olanlar link 'i okusunlar.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• benim ananemde vardı ama geçti.afyonda bi termal varmış.şey he elif termal.oraya gitti aslında sedefine iyi gelceğini ummuyodu o rahatlamak için gitmişti ama iyiki gitmiş yaa.kollarında bacaklarında sırtında karnında hep sedefler vardı çok kötüydü yaa..bi de üzülünce sıkılınca daha da kötü oluyodu.bi yüzünde yoktu işte.orda doktorlar hergün kontrol ediyorlarmış falan sağlığını termeal sularına giriyorlarmış kil falan yapıyorlarmış.daha bi çok şey saymıştı ama unuttum şimdi.bu olanlardan sonra bizde ailecek oraya gitmeyi düşünüyoruz açıkçası.annem kırışıklıkları için gitçek babamda diğer rahatsızlıkları için işte banad aiyi gelir sanırım.sana tavsiye edebileceğim bu var.çünkü ananemde çok şey kullanmıştı geçmedi.bu da tesadüf eseri oldu ve geçti.umarım kurtulursun bu hastalıktan..çok zor gerçekten..

• evet cidden araştır doktorlarını falan özellikle.neler yaptıklarını.eğer faydası olursa ne mutlu =)

• Bunu dikkate alicam ve arastiricam.

Kızlar Ne Diyor 4

• Merhaba;

Bende sedef hastalığı ile uğraşıyorum.Bu güne kadar denediğim yöntemlerden en iyisi ARGAN YAĞI' dır. Eşimle 1 yıla yakın kaldığımız FAS Kazablanka da keşfettim bu yağı.Sadece Fas da bir-iki şehirde yetişen Argan meyvesinden üretilen yağ bir mucize gibi.Eşim hala Fas da ve ben bu yağı direk oradan getirtip satıyorum.Bu işin ticaretide tamamen tesadüf oldu.Kullandığım yağın faydasını görünce arkadaşlarım ve akrabalarımda istedi.Bir oldu sorun yok.İki oldu sorun yok ama bunun sonu gelmeyince bizim ki balatayı sıyırı verdi :)) O gün bu gündür ayda 15-16 tane 100 ml Argan yağı satar oldum.Ayda 15-16 çünkü direk Fas dan elde hediyelik getiriyoruz.Ayrıca iddia ediyorum ki ürünlerim %100 değil %1.000.000 orjinal ve katkısız Argan yağıdır.Arkadaşlar işin ticareti çok önemli değil inanın bana, zaten sipariş veren 1 ay beklemek zorunda kalıyor.Sedef ve Egzama sıkıntısı olanlar bana mail atıp en azından arkadaş olabilirler.

istanbularganevi@hotmail.com

argan.evi@facebook.com

• öncelikle allah yardımcın olsun.benim çok yakınımda var bu rahatsızlıktan. ne yaptıysa geçiremedi en son bi ilaç kullandı karaciğer fonk.larına falan bakıyorlar sürekli biraz azaldı ama geçmedi tamamen..istersen adını sorayım

• Tabi neden olmasin bilgilenmis oluruz ve diger arkadaslarda bilgilenmis olur.

• Çok geçmiş olsun.Bu hastalıktan temelli kurtulmanın yolu yokmu ki senelerdir çekiyosun bu illeti ya üzüldüm gerçekten:((

• İnşallah:((

• Suan bunun bir caresi yok, kanserin her turlusune care buldular ama dunyada buna %100 geciren bir care bulamadilar ama arastiriyoruz iste elbet birgun cikicak.

• Gecmiş olsun

• Tesekkurler.

Erkekler Ne Diyor 4

• link , Kullandığını belirttiğin Neotigason isimli ilacın etken maddesi linkini verdiğim Acitretin, kusurlu/özürlü doğumlara neden olduğu biliniyor diyor wikipedia'da. Hamilelerin ve 3 yıl içerisinde hamile kalma ihtimali olanların kullanmaması gerekiyor. Ayrıca kullananların 3 yıl boyunca kan vermemesi gerekiyor, kan bir hamileye verilebileceği için. Araştırmadan ilaç tavsiyesi vermeyelim...

• ben 3 yıldır kaşıntı ve tırnak bozukluklarıyla uğrasıyorum ne denedıysem faydası olmadı mantar sanmıstım oncelerı cunku kasıt bolgesınde ve makatta kasıntım vardı doktora gıttı sonuclarda mantara rastlanmadı sedef oldugum soylendı ve bir kaç ilaç yazdılar birisinin adı neotigason 10mg olanı verdıler baslayalı 20 gun oldu ılerleyen zamanlarda sonucları sızınle paylasıcam cunku kımse tam acıklama yapmıyor kurtulan kurtulmayan anlatsın bılgılenelım hapın yan etkısı cok karacıgere vuruyor sureklı kontrole gıdıyorsun sacları dokuyor dudakları kurutuyor ve en onemlısıde eklem agrıları yapıyor yannda verdıgı dıger bır ılac ıse kasıntı oluyor dedıgım yerdekı kasıntıları mı kesmıstı ama ılac bıttı 3 4 gundur kasınıyor yıne ılac ımzalı prosedurle verılıyor tahlıl sonrası doktor uygun gorulurse verıyrlar saten bırde bıraz pahalı bır ılac doktorunuz baslatacak olursa umarım sağlık guvncenız vardır neotıgason 10 mg fiyatı 100 kapsul halınde 225 tl 25 mg ise 425 olması lazım kurtulan varsa bu hastalıktan luften yardımcı olsun

• çok şükür öyle bir hastalığım yok

• geçmiş olsun Allah şifa versin valla en kıymet bilmediğimiz şey sağlık

Yükleniyor...