Sedef hastası olanlar, bilgilerimizi paylaşalım.

Merhaba arkadaşlar, ben yaklaşık 23 yıldır sedef hastasıyım ve bir çok yöntemler denedim geçirebilmek için veya azaltmak için. Son olarak kullandığım... Daha Fazla

Güncellemeler:
Ben suan Neotigason adinda bir hap kullaniyorum gunde 2 tane sabah 10 mg, aksam 25 mg toplamda 35 mg. Bu tedaviye basladigimdan beri %95 civarinda bir azalma goruldu. Yani ilk defa bukadar az gordum kendimde. Ama bu hapin kotu bir yanida kortizonlu olmasi yani, bu hapi kullanirken yediginize ictiginize cok dikkat etmelisiniz aksi taktirde birden bire kilo alabilir ve vermek icin cok ugrasirsiniz. Bu hapin kutu fiyati 125 TL'dir ve sgk bildigim kadariyla %10'unu karsilamakta.
Sedef hastasi olanlar veya yakinlari sedef hastasi olanlar link 'i okusunlar.

En İyi Görüş

• benim ananemde vardı ama geçti.afyonda bi termal varmış.şey he elif termal.oraya gitti aslında sedefine iyi gelceğini ummuyodu o rahatlamak için gitmişti ama iyiki gitmiş yaa.kollarında bacaklarında sırtında karnında hep sedefler vardı çok kötüydü yaa..bi de üzülünce sıkılınca daha da kötü oluyodu.bi yüzünde yoktu işte.orda doktorlar hergün kontrol ediyorlarmış falan sağlığını termeal sularına giriyorlarmış kil falan yapıyorlarmış.daha bi çok şey saymıştı ama unuttum şimdi.bu olanlardan sonra bizde ailecek oraya gitmeyi düşünüyoruz açıkçası.annem kırışıklıkları için gitçek babamda diğer rahatsızlıkları için işte banad aiyi gelir sanırım.sana tavsiye edebileceğim bu var.çünkü ananemde çok şey kullanmıştı geçmedi.bu da tesadüf eseri oldu ve geçti.umarım kurtulursun bu hastalıktan..çok zor gerçekten..