Mide bulantısı sorununa çözüm var mı?

arkadaşlar son zamanlarda acayip midem bulanıyor..sizce ne olabilir..ilk defa bu kadar mide bulantısı yaşıyorum..başım dönüyor..ne öneririsiniz..ilaç filan varmı mide bulantısına ne yapılırki..?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Lavanta, nane, limon veya zencefil koklayın.Papatya çayı için ya da papatya suyuna batırdığınız havluyla karnınıza 20 dakika kompres yapın.Zencefil, nane ve limon içeren çay için.Nane çayı ya da nane yağının dumanını içinize çekin.1 bardak kaynar suya, 2-10 gram ufalanmış adaçayı koyun, 10 dakika bekletin ve için.1 bardak kaynar suya, 8-10 gram kuru nane koyun, 10 dakika bekletin ve için.1 bardak kaynar suya, 2-3 gram kekik koyun, 10 dakika bekletin ve için.Kekiği toz halinde günde 3 defa 1-4 gram için. Kekik suyuna limon sıkarak da içebilirsiniz.1 bardak kaynar suya, l-6 gram acı pelin bitkisi koyun, 10 dakika bekletin ve balla tatlandırın.Pelin otunu toz haline getirin ve günde 1-2 gram için. Pelin yağı da kullanabilirsiniz.1 bardak kaynar suya, l çay kaşığı toz zencefil koyun, 10 dakika bekletin ve için.Zencefil köklerini kaynatın ve günde 3-4 bardak için.Lavanta yağından günde 3 defa 3,5 damla kesme şekere damlatıp alın.Ihlamuru demleyin ve günde birkaç çay bardağı için.1 bardak kaynar suya, 2-4 gram anason tohumu koyun, 10 dakika bekletin ve için

• sağol ya...ne güzel bilgiler böyle..:)

• Öncekileri Göster
    • :)) duygulandımm

• duygulan bakayım

Erkekler Ne Diyor 14

• link link bitkisel çözüm. link

• Mideni üşütmüşsündür. Doktora gitmeyi düşün bence. Sitede sağlık problemlerini çözmen pek iyi bir şey olmaz.

• yok baya iyi fikir verdi arkadaşlar..uygulayım bi..dokdordan korkarım ben.

• aferin devam böyle..

• bir bardak sade gazozun içine 1 aspirin at geçmezse 2 tane at

• test yap sonucuna göre ilaç kullan

• beyaz leblebi yerdim ben

• Ya korumasız bir cinsel ilişkiye girdiysen, hamile olma riskin var eczaneden bir gebelik testi al ve kontrol et Yok hamile değilsen Uzman bir doktora gitmeni tavsiye ederim.

• canım benim sen kimsenin dediğine bakma ve rastgele ilaç kullanma.

• lımon

• Emedur 200 mg tablet.yarım saat içinde bulantıdan eser kalmaz.yinede yan etkilerini okumadan kullanma

• çok sağolll:)

• Geçmiş olsun mide için bir hap vardı adını unuttum ya büyük birşey riden mi öyle birşey iyi gelir.

• en yakın eczaneye burcu

• evet..ama işdeyimmm

• doktora gidip test yaptırmalısın olgular onu gösteriyor biraz

• bi doğum kontrolü içn test yap dayanamıyacak kadarsa doktora git kim blecek çözüm bulabilecek burdan?

• geçmiş olsun öneride buluncaktım ama hepsini yazmışlar :)) :)) o yüzden geçmiş olsun dileklerim.. :)

• teşekkürlerr:)

• ciddi bişey yok geçer

Kızlar Ne Diyor 16

• ekmek arası kekik yerken miden bulansada süper ya da kahve limon karışımı

• haşlanmış patates ye tatlım

• geçirir dimi canım..fena oluyorum bazen..

• geçirir canım ye sen

• sarı leblebi ve kola iyi çözüm

• kolamı..ilk defa duydum canım..sağolasınn

• evet bazı ishal oalnlarda bunu yapar birde birde bulantısı olanlar

• nane limon

• bende her sabah oluyor ya :( ilaç var panto al iyi geliyo :S

• sağol canım alayım..

• Öncekileri Göster
    • sağol..:))

• mide ağrılarında kesinlikle ilaç almayın. altta yatan bir hastalık varsa ağrısını keseceğiniz için ilerler ve sonra geç olabilir.

• Yeşil bir hap vardı minik o çok etkili.ama adını bilmiyorum eczaneye sorarsan yardımcı olur

• Yanlış anlamazsan.. özel bi durum olabilir mi?

• emedur iç bişeyin kalmaz :)

• go to doctor

• ıhlamur iç

• bende de aynı durumlar var baharat ve yağlı yiyecekleri kestim bi kaç gün haşlanmış patates zeytin ve esmer ekmek bol sıvı ve dinlen ama dr gitmenide tavsiye ederim çünkü mide bulantısı ve dğer etki eden durumlar bağışıklık sistemi ve vücudun herhangi bir yerinde olan iltihaptan kaynaklanıyor olabilir ihmal etme.

• Haşlanmış patates veya kraker ye.

• nane limon çok iyi gelir.

• benimde midemde bi yanma var:S:S

• yanmada var canım ya..sende patates ye..

• acilde ilaç yazmıslardı salgın olsea gerek muz ye

• muz tatlı daha bulandırmazmı acaba...

• limonlu soda o zaman

• evet ya benımde :(her sabah berbat bı bulantı oluyo :(

• şu an bile bulanıyorum canım ben..

• Öncekileri Göster
    • tamam canım eve gidince yapayım bi..sağol..

• rica ederım canım gecmıs olsun sana da :)

Yükleniyor...