Regl dönemi niye çikolataya abanırsınız?

kızlar regl dönemi niye çikolata yiyiyorsunuz? Mutluluk hormonu salgılattığı için mi açıklamasını yapar mısınız?

Güncellemeler:
Yorumlara baktım çikolata olmasının sebebi bence insanı fazla baymadığı için baklava yesen yakar 5 tane yersin su içersin :) hem tadı güzel hemde baymayan çikolata sanırım bundan :)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• magnezyum eksikliğini gidermeye yönelik, bir tür içgüdüsel hareket olduğunu düşünüyorum. kadınlar reg döneminde olağan günlerinden yaklaşık 500 kalori kadar daha fazla yakarlar ve bu nedenle tatli gibi çok hızlı enerji sağlayan yiyeceklere ihtiyaç duyarlar.ancak ne hikmettir ki çikolata o tatlı arzusunu bastırırken diğer tatlılar insanı yetmediği hissiyle çılgıncasına yemeye yönlendirebiliyor.

Kızlar Ne Diyor 20

• Regl olacağım günü bile çkolata yeme miktarımla dogru tahmin ediyorum :))

• Gerçek sebebi de yazayım Adet dönemi öncesi kadınların çikolata ve diğer tatlı, şekerli yiyecekleri yemek istemesinin nedeni, östrojen hormonunun vücutta dolaşımının azalmasıdır. Östrojen kadınlar için "uyarıcı" bir hormondur. Vücuttaki seratonin, noradrenalin ve endorfin hormonlarının üretimini artırır.

• aşırııı bi istekknedeni bilinmezz

• regl döneminde kandaki kan şekeri oranı düşüyor bu yüzden...

• Çikolatayı zaten çok severim ama niyeyse o zamanlar insanın tatlı bir şey istiyor.Çikolata bunun için ideal.İnsana büyük bir haz veriyor.

• kan kaybından dolayı bence kan şekeri düşüyo. şekerli şeye ihtiyaç duyuyosun

• bir nedeni yok tamamen duygusal

• Şekerli içecekler ve yiyecekler sancıyı kesiyor. pekmez, şerbet,çikolata,bal vesaire.

• Acıyı azaltır.Nerdeyse oturduğum yerde 1 kavanoz nutella bitirebilirim o dönem.

• Herzaman yerim.

• Çikolata sevmiyorum tatlı olan hiçbir şeyi sevmem

• Çikolata sevmem.

• hormonlardan dolayı.

• Tatlı istiyor canım ve hani tadı en güzel olan en sevdiğim çikolata.Onun dışında çok acı istediği de olur çiğköfteye de abanırım

• ben yemek istemiyorum bünyem istiyoo :D

• bi abandım hala midem rahatsız tövbe yaa uzun süre yemem yemişim adet sendromunu

• kan şekeri düşüyor canım da tatlı bişeyler ıstıyor ve gözüm dönüyor :)çikolata candır :)

• Psikolojik.

• öğrenilmiş bişey bence o. alakası yok.

• tatlı ihtiyacımızı pratik olarak karşılayabiliyoruz çikolata sayesinde

• Krampları azaltıyor ve çok canım çekiyor bu yüzden bu dönemde çok tatlı yiyorum.

Erkekler Ne Diyor 3

• kan atıyorlar, kan kaybındaki azalma enerji ihtiyacını tetikliyordur vs.vs.vs.

• progesteron a bağlı açlık hissi artması. En kolay ulaşılabilir bol karbonhidratlı olmasından ve sanırım serotoninin ağrıyı azaltmasından dolayı

• evet ya çikolata yerine baklava tulumba filan veriorum almıo :D evet neden çikolata kızlar?:D

Yükleniyor...