Borderline kişilik bozukluğu belirtileri mi?

Gizli Üye
- Bir kişiye sinirlenip bağırmak , hakaret etmek , sinirlenmek. 9 - 15 dk sonra pişman olup affettirmeye çalışmak ( bu durum her kavga ettiğimde oluyor )
- en ufak birşeyde sinir olup kendini kontrol edemeyip daha sonra pişmanlık duymak
- en ufak bir sözde , şakada üzülüp hemen aklına ilk olarak intihar hayali gelmesi , gözlerinin dolması.
- birisi iltifat etse beni tecavüz edecek korkusu , o kişiye şüphe duymak
- kola jilet atma eğilimi.
- aşırı ve yüksek derecede çok hassas olma
- birden özgüvenli olma , diğer insanları değersiz görme , karşıdaki kişiden tiksinme , süperego yaşamak , vicdansız olup , kötü karakter olarak hissedip kendisiyle gurur duymak. ve daha sonra pişman olmak...
- dini inancın sürekli değişmesi bir gün gözlerini kapatacak kadar dindar olma , daha sonra dinden çıkma , sürekli din değiştirmek , kafa karışıklığı.
- kavga anında veya sinirlenince istemsiz gülme
- en ufak birşeye alınıp odaya gidip saatlerce ağlama.
- kişiden nefret edip yarın onu çok sevmek ( bu durum hep oluyor )
- düşüncelerin , görüşlerin çabuk değişmesi , bambaşka birisi gibi hissetmek
bunlar oluyor. ve arkadaşlar örneğin dışarda arkadaşlarla konuştuktan sonra eve geliyorum ve pişmanlık duyuyorum , kendim olamıyorum sanki. düşüncelerim çok çabuk değişiyor. birden kendimi güçlü hissederken en ufak birşey bile üzdüğünde kendine zarar verme , intihar gibi düşüncelere kapılıyorum ve bir kere gizlice intihar girişimine kalkıştım başarısız oldum. gösteriş için ve acındırmak için yapmadım. borderline kişilik bozukluğu belirtileri mi? siz ne düşünüyorsunuz?
Borderline kişilik bozukluğu belirtileri mi?